Odpust parafialny

W piątek, 3 czerwca br. nasza parafia przeżywała uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy Świętej odpustowej przewodniczył ks. Jan Szeląg.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć uroczystości.

Rekolekcje oazowe

W dniach 20 – 22 maja 2016r. odbyły się w naszym Domu Parafialnym pierwsze rekolekcje, w których brało udział 43 osoby z Radymna i okolic. Inicjatorem był ks. Krzysztof Szyndler – nasz moderator, który zatroszczył się aby niczego nam nie zabrakło. Tematem przewodnim były rozważania ,,O Miłosiernym Ojcu” Prowadził je ks. Artur Drozd, wikariusz z Jarosławskiej Kolegiaty. Ubogacająca nasze rekolekcje była obecność Michała Grzywny z Tryńczy, który w sposób niemy podzielił się tym, jak odnalazł Boga podczas swojej choroby.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Niedziela, 15 maja, dla grupy 29 uczniów klasy III Szkoły Podstawowej na zawsze pozostanie dniem wielkiego święta. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszy Świętej o godzinie 11.30 po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej.

W tym wyjątkowym dniu wraz z dziećmi i ich rodzicami modlili się ich chrzestni, rodziny, a także parafianie.

ŚWIĘCENIA DIAKONATU

Niedziela, 8 maja 2016 roku, na trwałe wpisze się w historię naszej parafii. Przez posługę Metropolity Przemyskiego Ks. Abp Adama Szala pięciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu przyjęło w naszym kościele święcenia diakonatu.

W naszym kościele święcenia diakonatu przyjęli następujący klerycy:

KONSEKRACJA KOŚCIOŁA

Dzień 3 kwietnia 2016 roku na trwałe wpisze się w historię naszej parafii. To właśnie w tym dniu konsekrował nasz kościół parafialny. W Święto Bożego Miłosierdzia miało również miejsce wprowadzenie relikwii dwojga świętych Faustyny Kowalskiej i Jana Pawła II. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Subskrybuj RSS - zdjęcia