parafia

Grupy przyparafialne

W nowej parafii przystąpiono do rozbudowy żywego kościoła: Akcji Katolickiej, Ruchu Światło Życie – Oazy Młodzieżowej i Domowego Kościoła, Róż Żywego Różańca, Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa, Liturgicznej Służby Ołtarza, Dzieci Maryi, Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, Szkolnego Koła Caritas, Środowiskowego Domu Samopomocy, Świetlicy Parafialnej i Zespołu Wokalno-Instrumentalnego.

19

Nadeszła kolej na ułożenie posadzki w nawie głównej kościoła. Z tygodnia na tydzień świątynia piękniała.

Dzięki pracy Parafian stopniowo porządkowano otoczenie kościoła. Należy wyrazić uznanie tym wszystkim wiernym, którzy nie szczędząc sił i czasu podejmowali się szeregu prac porządkowych.

18

Jesienią 2014 roku został opracowany i zatwierdzony przez Kurię Biskupią w Przemyślu projekt posadzki prezbiterium. Niedługo potem rozpoczęto pierwsze prace.

Dzięki zaangażowaniu wielu Parafian świąteczny nastrój Bożego Narodzenia został dodatkowo podkreślony pięknym wystrojem prezbiterium.

17

Kolejny rok 2013 to dalsze inwestycje w kościele i jego otoczeniu – wokół kościoła ułożono kostkę brukową, a sam budynek stopniowo ocieplano. Równocześnie gromadzono fundusze na wykonanie posadzki.

16

W okresie wakacyjnym trwały prace związane z wykończeniem i urządzeniem kaplicy przedpogrzebowej.

We wrześniu nowa świątynia została pomalowana. Również od września 2012 roku w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa ustalono godziny odprawiania Mszy św. – w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.00, w niedziele – 8.00, 10.00 i 11.30.

W 2012 roku dzięki ofiarności Parafian i osób spoza parafii udało się wykończyć i wyposażyć kościół oraz jego zaplecze. Zostały wykonane instalacje: elektryczna, nagłaśniająca i centralnego ogrzewania.

15

W piątek, 15 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Ks. Arcybiskup Józef Michalik dokonał poświęcenia nowego kościoła oraz nadał mu przywilej odpustu. W nowej świątyni została odprawiona pierwsza suma odpustowa.

14

W dniach 9 – 12 czerwca odbyły się rekolekcje przygotowujące do poświęcenia kościoła. Prowadził je ks. Prałat Michał Józefczyk. W pierwszym dniu rekolekcji w uroczystej procesji do nowego kościoła został przeniesiony Najświętszy Sakrament i obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Tam też została odprawiona Msza św.

13

W święto Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, 24 maja, na Jasnej Górze miała miejsce uroczystość poświęcenia przez o. Izydora Matuszewskiego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do nowego kościoła. Podczas Apelu Jasnogórskiego Obraz został przekazany naszej parafii.

12

Wiosną rozpoczęto prace przy wykonaniu dachu oraz instalacji w kościele. Dzięki niesamowitej mobilizacji parafian już w kwietniu zakupiono blachę na dach, drzwi i okna, wykonano tynki wewnętrzne i rozpoczęto prace wewnątrz kościoła.

11

W styczniu 2012 roku parafia radymniańska przeżywała rekolekcje Papieskie przygotowujące wiernych do nawiedzenia wielkopiątkowego krzyża i relikwii bł. Jana Pawła II. Uroczystość nawiedzenia miała miejsce w dniach 14-15 stycznia. Drugi dzień nawiedzenia rozpoczęła Droga Krzyżowa z kościoła do wznoszonej na osiedlu świątyni. Po Mszy św. odprawionej w nowym kościele ks. proboszcz dotknął krzyżem papieskim nowego, wyrzeźbionego w drewnie, krzyża stojącego w budowanym kościele. To pierwszy ze skarbów, który na zawsze pozostanie w naszej nowej świątyni.

Subskrybuj RSS - parafia