Msza święta dziękczynna za posługę Księdza Proboszcza Czesława

"Czcigodny Księże Proboszczu! Lat kilka byłeś tu z nami, Dlatego kiedy odchodzisz Żegnamy Ciebie ze łzami.

Za to, że byłeś dobry, Za pracę gorliwą w Parafii, Dziękują Ci także i dzieci, Serdecznie, jak każdy potrafi.

Zbudowałeś nasz piękny kościół, Nigdy nie próżnowałeś, Utworzyłeś też miejsce dla dzieci, Które Parafialną Świetlicą nazwałeś.

Uroczystość Bożego Ciała w naszym mieście

W tym roku uroczystości Bożego Ciała rozpoczęła Msza święta sprawowana w kościele św. Wawrzyńca. Po niej wyruszyła wspólna dla obu parafii procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. Na zakończenie procesji ks. Dziekan podziękował wszystkim za udział, szczególnie tym którzy zaangażowali się w przygotowanie Ołtarzy i pilnowali porządku na trasie całej procesji. Zapraszamy do galerii zdjęć z tej uroczystości...

Pielgrzymka do Sanktuariów i Kościołów Ziemi Krośnieńskiej

W piątek 11 maja 40 osobowa grupa naszych Parafian wraz z kapłanami ks. Krzysztofem i ks. Jakubem, udała się w autokarową pielgrzymkę do Sanktuariów Ziemi Krośnieńskiej. Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od modlitwy u Matki Bożej Pocieszenia w kościele parafialnym w Kombornii. Dalszymi etapami naszej pielgrzymki były Sanktuaria w Korczynie, Dukli, Miejscu Piastowym i Haczowie. Pielgrzmkę zakończyła Eucharystia sprawowana w kościele MB Częstochowskiej w Iskrzyni a po niej poczęstunek przygotowany przez Ks. Proboszcza Krzysztofa i parafialny Odział  AK z Iskrzyni.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Triduum Paschalne (inaczej Triduum Wielkanocne) to obchód liturgiczny w Kościele rzymskim rozpoczynający się w Wielki Czwartek wieczorem, a kończący się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota trzy najważniejsze dni w życiu chrześcijanina. W tych trzech dniach dokonuje się przełamanie tej przeogromnej tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Wielka Sobota i Wigilia Paschalna

Wielki Piątek