Uroczystość Bożego Ciała w naszym mieście

W tym roku uroczystości Bożego Ciała rozpoczęła Msza święta sprawowana w kościele św. Wawrzyńca. Po niej wyruszyła wspólna dla obu parafii procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. Na zakończenie procesji ks. Dziekan podziękował wszystkim za udział, szczególnie tym którzy zaangażowali się w przygotowanie Ołtarzy i pilnowali porządku na trasie całej procesji. Zapraszamy do galerii zdjęć z tej uroczystości...

Pielgrzymka do Sanktuariów i Kościołów Ziemi Krośnieńskiej

W piątek 11 maja 40 osobowa grupa naszych Parafian wraz z kapłanami ks. Krzysztofem i ks. Jakubem, udała się w autokarową pielgrzymkę do Sanktuariów Ziemi Krośnieńskiej. Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od modlitwy u Matki Bożej Pocieszenia w kościele parafialnym w Kombornii. Dalszymi etapami naszej pielgrzymki były Sanktuaria w Korczynie, Dukli, Miejscu Piastowym i Haczowie. Pielgrzmkę zakończyła Eucharystia sprawowana w kościele MB Częstochowskiej w Iskrzyni a po niej poczęstunek przygotowany przez Ks. Proboszcza Krzysztofa i parafialny Odział  AK z Iskrzyni.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Triduum Paschalne (inaczej Triduum Wielkanocne) to obchód liturgiczny w Kościele rzymskim rozpoczynający się w Wielki Czwartek wieczorem, a kończący się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota trzy najważniejsze dni w życiu chrześcijanina. W tych trzech dniach dokonuje się przełamanie tej przeogromnej tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Wielka Sobota i Wigilia Paschalna

Wielki Piątek

Wielki Czwartek w Naszej parafii

Spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Młodzieży

W poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., w budynku naszego parafialnego Domu odbyło się spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Młodzieży, które dotyczyło zbliżającego się 25. Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Radymnie oraz Światowych Dni Młodzieży w Panamie. W spotkaniu wzięli udział ks. abp Adam Szal, oraz ks. bp Stanisław Jamrozek. Główna część spotkania dotyczyła prygotowania do Spotkania Młodych w Radymnie. Po refleksji ks. Arcybiskupa głos zabrały osoby bezpośrednio zaangażowane w oragnizację i przebieg dnia Młodych. Na koniec spotkania ks.

Subskrybuj RSS - wydarzenia