Boże Narodzenie

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

Adoracja Krzyża SMAP

W 3. niedzielę adwentu przeżywaliśmy w naszej świątyni adorację krzyża Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Spotkanie przy Krzyżu było okazją do uwielbienia i dziękczynienia Chrystusowi za dzieło zbawienia, ale także okazją do modlitwy w intencji przygotowań i samej celebracji SMAP-u. Rozważania i oprawę muzyczną przygotwała młodzież naszej parafii, której dziękujemy za zaangażowanie. Dziękujemy także tym parafianom, którzy skorzystali z zaproszenia i przybyli na wspólną modlitwę.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Na zaproszenie naszych duszpasterzy, Diakonii charytatywnej i Szkolnego Koła Caritas, 6 grudnia przybył do naszej parafii Św. Mikołaj. Dzieci i młodzież przywiatły Świętego z wielką radością, w zamian każdy z nich otrzymał od Mikołaja piękny upominek. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania tak pięknego spotkania, a św. Mikołaja zpraszamy do naszej wspólnoty już za niecały rok...

Kolejne spotkanie organizacyjne SMAP w Radymnie

We wtorek 7 listopada obyło się kolejne spotkanie organizacyjne Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dniach od 23 do 25 marca odędzie się w Radymnie i okolicach. W spotkaniu wziął udział ks. abp Adam Szal, a także na zaprosznie ks. Proboszcza wielu gości duchownych i świeckich, którzy pomogą w sprawnym zorganizowaniu i przeżyciu Spotkania Młodych. Zapraszamy  do duchowego wsparcia tego ważnego wydarzenia wiary, który jak ufamy przybliży wielu młodych do Boga i Kościoła....

Poświęcenie Kaplicy i Dzień Skupienia Księży Neoprezbiterów

Piątek 20 października 2017 r. był kolejnym z ważnych dni dla życia duchowego naszej parafii. W dniu tym Ks. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal dokonał poświęcenia Kaplicy w Domu Parafialnym. Kaplica ta może być miejscem spotkania z Jezusem dzieci i młodzieży Świetlicy, Oazy, uczestników „Przyjaznego Domu”, Środowiskowego Domu Samopomocy i innych Wspólnot.

Subskrybuj RSS - wydarzenia