Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Triduum Paschalne (inaczej Triduum Wielkanocne) to obchód liturgiczny w Kościele rzymskim rozpoczynający się w Wielki Czwartek wieczorem, a kończący się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota trzy najważniejsze dni w życiu chrześcijanina. W tych trzech dniach dokonuje się przełamanie tej przeogromnej tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Wielka Sobota i Wigilia Paschalna

Wielki Piątek

Wielki Czwartek w Naszej parafii

Spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Młodzieży

W poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., w budynku naszego parafialnego Domu odbyło się spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Młodzieży, które dotyczyło zbliżającego się 25. Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Radymnie oraz Światowych Dni Młodzieży w Panamie. W spotkaniu wzięli udział ks. abp Adam Szal, oraz ks. bp Stanisław Jamrozek. Główna część spotkania dotyczyła prygotowania do Spotkania Młodych w Radymnie. Po refleksji ks. Arcybiskupa głos zabrały osoby bezpośrednio zaangażowane w oragnizację i przebieg dnia Młodych. Na koniec spotkania ks.

Kolejne spotkanie przy Krzyżu SMAP

W 3. niedzielę stycznia odbyła się wieczorna adoracja Krzyża Spotkania Młodych. Adorację prowadził ks. Krzysztof przy wspólpracy z młodzieżą naszej parafii. Przez te comiesięczne spotkania pragniemy duchowo przygotować się do przeżycia Spotkania Młodych w Radymnie i objąć modlitwą zarówno młodzież która do nas przyjedzie ale także nas samych jako gospodarzy i organizatorów.

Boże Narodzenie

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

Subskrybuj RSS - wydarzenia