Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24/10/2021 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA NIEDZIELA MISYJNA

Zbliża się Światowy Dzień Misyjny oraz Tydzień Misyjny - Podegrodzkie.info

1. Dziś Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach, szczególnie za misjonarzy z naszej archidiecezji; także wspieramy misje składanymi dziś ofiarami.

2. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej, w ostatnim już tygodniu października; w przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw różańcowych.

3.  Przy drzwiach wejściowych do kościoła są wyłożone kartki na wypominki. Modlitwy wypominkowe rozpoczniemy 3 listopada. Będą też odprawiane Msze św. w intencji zmarłych wspominanych w modlitwach wypominkowych. Wypominki prosimy składać w zakrystii.

4. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:  
- w PONIEDZIAŁEK – ministrantów i lektorów;      
- w PIĄTEK – dzieci i młodzież na cotygodniowe spotkanie oazowe.  
Spotkania formacyjne rozpoczynają się udziałem we Mszy św. i Nabożeństwie Różańcowym.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17/10/2021 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

The Church as an endless “journey”: Pope Francis' ambitious “Synod on Synodality” – Catholic World Report

1. Dziś w katedrze przemyskiej, rozpoczęcie Synodu, który został zainicjowany przez papieża Franciszka jako zadanie dla całego kościoła powszechnego. Łączymy się z tym wydarzeniem poprzez modlitwę za Synod, odmawianą dziś w kościołach naszej Archidiecezji.

2. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 15.30; wcześniej możliwość osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, a codziennie Msza św. wieczorna i Różaniec o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.

3. W poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty, dzień modlitwy w intencji służby zdrowia, a w piątek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

4. W środę o godz. 17.00 – Msza św. w intencji śp. Ks. Czesława Jaworskiego. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie za zmarłego pierwszego Proboszcza naszej Parafii.

5. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Dzieła Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego oraz zatroskanych o powołania kapłańskie i zakonne na coroczną pielgrzymkę do Bazyliki Archikatedralnej i Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, która odbędzie się w sobotę,  23 października. Chętnych prosimy o zapisy do środy (będzie zorganizowany wspólny wyjazd)

6. Za tydzień Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny w Kościele. Msza św. o 11.30 w przyszłą niedzielę będzie w intencji rejonów VII i VIII.

7. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:   
- w CZWARTEK – Akcję Katolicką       
- w PIĄTEK – dzieci i młodzież na cotygodniowe spotkanie oazowe 
- także w PIĄTEK zapraszamy na kolejne spotkanie ze SŁOWEM BOŻYM, w ramach zadania duszpasterskiego: Biblijna Odnowa Parafii, a po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie grupę biblijną.

Wszystkie spotkania formacyjne rozpoczynają się udziałem we Mszy św. i Nabożeństwie Różańcowym.

8. W ostatni poniedziałek odbył się pogrzeb naszego parafianina, śp. Jana Pusztuka. Powierzmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10/10/2021 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - DZIEŃ PAPIESKI

Nie lękajcie się" - hasłem XXI Dnia Papieskiego 10 X 2021

1. Dziś z okazji Dnia Papieskiego można wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia przez ofiary składane do specjalnych puszek.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 możliwość osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem; o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św.; a codziennie Msza św. wieczorna i Różaniec o godz. 17.00 – zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, a dzieci dodatkowo do udziału w konkursie różańcowym. Dzieciom i młodzieży chcemy przypomnieć, że Msza św. jest dla ludzi wierzących najświętszym wydarzeniem, dlatego przychodzenie na sam różaniec, gdy nie mamy przeszkód, żeby być także na Mszy św. jest wyrazem sporej niedojrzałości w wierze.

3. W czwartek Dzień Nauczyciela. Będziemy modlić się szczególnie za naszych nauczycieli.

4. Za tydzień Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny w Kościele.

5. Także za tydzień, w katedrze przemyskiej, rozpocznie się Synod w naszej Archidiecezji, zainicjowany przez papieża Franciszka, jako zadanie dla całego kościoła powszechnego. Więcej informacji znajdziemy na stronie diecezjalnej.

6. Jarosławskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych przekazuje serdeczne podziękowanie naszej Parafii za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę.

7. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:   
- w PONIEDZIAŁEK – chłopców, którzy chcą się włączyć w służbę ministrancką w naszej Parafii, szczególnie tych, którzy przygotowują się do I Komunii św.
- w CZWARTEK – osoby zaangażowane w Dzieło Pomocy Powołaniom
- w PIĄTEK – dzieci i młodzież na cotygodniowe spotkanie oazowe.

Spotkania rozpoczynają się udziałem we Mszy św. i Nabożeństwie Różańcowym.

8. Wczoraj odbył się pogrzeb naszego parafianina, śp. Jerzego Jędrejko. Powierzmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3/10/2021 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

«Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie,

nie przeszkadzajcie im;

do takich bowiem należy królestwo Boże».

1.   Dzisiaj o godz. 15.00 możliwość osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, a o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe ze zmianami tajemnic.

2.    Dzisiaj Jarosławskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych przeprowadza przy naszym kościele, zapowiadaną tydzień temu kwestę.

3.   Od jutra wieczorne Msze św. i Nabożeństwa Różańcowe będą już o godzinę wcześniej, a więc o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej. Przypominamy też o konkursie różańcowym dla dzieci.

4.   Jutro (4 X) – w liturgii wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; we wtorek – wspomnienie św. Faustyny, a w czwartek – wspomnienie NMP Różańcowej.

5.   Pamiętajmy o czwartkowych Adoracjach Najświętszego Sakramentu, które rozpoczynają się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po Koronce jest zawsze dogodna możliwość nawet dłuższej spowiedzi.

6.   W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. W tym dniu odbywać się będzie coroczna zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

7.     Msza św. o godz. 11.30 za tydzień będzie w intencji rejonów III. i IV.

8.   Zapraszamy na spotkania w tym tygodniu, które rozpoczynają się udziałem we Mszy św. i Nabożeństwie Różańcowym:   
- w PONIEDZIAŁEK – ministrantów i lektorów, 
- w ŚRODĘ – rodziców i dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. na uroczystość przekazania Różańców,       
- w PIĄTEK – dzieci i młodzież na cotygodniowe spotkanie oazowe.

9.   11 X – zaplanowana jest pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i do sanktuarium św. Maksymiliana Kolbe w Zduńskiej Woli. Wyjazd – w niedzielę 10 X, o godz. 22.00, z parkingu przy naszym kościele, powrót w poniedziałek wieczorem; koszt – 185 zł; zapisy w zakrystii do jutra.

10.    16 X – Wspólnota Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa diecezji przemyskiej,  planuje doroczny Dzień Skupienia w Opactwie w Jarosławiu. Zapisy do uczestnictwa w zakrystii, do przyszłej niedzieli.

11.    Wczorajszy dzień w naszej Parafii, był dniem trzech pogrzebów. Pożegnaliśmy śp. Józefa Kopcia, śp. Zofię Głuś, a także małą Weronikę. Ofiarujmy wspólną modlitwę za tych naszych zmarłych parafian oraz za rodziców zmarłego dziecka.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26/09/2021 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

200 Różaniec i .... ideas in 2021 | różaniec, wiara, modlitwa Polish Catholics may want to have their Rosary with them. It is very important prayer for them. Modlitwy, Wiara, Sport, Lakier, Kultura, Słodycze, Spirytyzm

 1. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Za odmówienie różańca we wspólnocie można zyskać odpust zupełny, jeżeli spełnione zostaną pozostałe warunki. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie różańcowym, na podobnych zasadach jak w ubiegłym roku. Tu prośba do rodziców, aby umożliwić dzieciom udział w nabożeństwach różańcowych.
 2. Będzie to także Pierwszy Piątek miesiąca, z możliwością spowiedzi od godz. 17.00. Można skorzystać ze spowiedzi także wcześniej, codziennie rano i wieczorem przed Mszą św., a szczególnie dobra okazja do spowiedzi jest w każdy czwartek, w czasie Adoracji od godz. 15.00.
 3. W Pierwszy Piątek, o godz. 9.00, tak jak w ubiegłych miesiącach, będzie dodatkowa Msza św. dla naszych seniorów z Przyjaznego Domu, z możliwością spowiedzi. Zapraszamy na tę modlitwę także osoby starsze, nie biorące udziału w projekcie, a po Mszy św. zapraszamy wszystkich seniorów na krótkie spotkanie do budynku parafialnego.
 4. Chorych w Pierwszy Piątek odwiedzimy w podobnych godzinach, jak w ubiegłym miesiącu.
 5. W tym tygodniu także Pierwsza Sobota miesiąca. Będziemy modlić się w tym dniu, w duchu objawień fatimskich, podczas nabożeństwa różańcowego.
 6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji rejonów I. i II.
 7. Dziś w kościołach przeprowadzane jest badanie statystyczne praktyk religijnych, poprzez liczenie wiernych uczestniczących w Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
 8. Dziękujemy serdecznie wszystkim Ofiarodawcom za wpłaty na utrzymanie porządku i zakup kwiatów do kościoła. W nowym kwartale prosimy o ofiary na te cele, głównie mieszkańców Rejonów V i VI (wpłaty na konto parafialne z dopiskiem „na sprzątanie i kwiaty do kościoła” , lub do oznaczonej skarbony pod chórem  – w podpisanych kopertach).
 9. Zapraszamy na spotkania, w tym tygodniu:        
  - w PONIEDZIAŁEK – ministrantów i lektorów; zapraszamy również chętnych do włączenia się do służby ministranckiej.     
  - w PIĄTEK – należących do Arcybractwa Najśw. Serca Pana Jezusa.
  - także w PIĄTEK – dzieci i młodzież na cotygodniowe spotkanie oazowe.
  Wszystkie spotkania rozpoczynają się udziałem we Mszy św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym.
 10. Jarosławskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, zwróciło się do nas z prośbą, popartą przez Ks. Arcybiskupa, o pomoc w utworzeniu żłobka w Jarosławiu przy ul. Poniatowskiego. W przyszłą niedzielę będzie możliwość wsparcia tej inicjatywy przez ofiarę złożoną do puszek.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19/09/2021 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Archidiecezja Przemyska

 1. W ubiegłą niedzielę został poświęcony pomnik bł. kard. Stefana Wyszyńskiego wraz z nowym Krzyżem. Będzie on dla nas upamiętnieniem uroczystej beatyfikacji. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej wieczornej modlitwie. Wdzięczność wyrażamy także tym, którzy pomogli przygotować pomnik i jego otoczenie na tę uroczystość, szczególnie  panu Januszowi za piękną, bezinteresowną pracę przy wykonaniu Krzyża, a także panom Henrykowi, Stanisławowi i Arturowi za ofiarną pracę przy przebudowie pomnika.
 2. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów; materialnie wspieramy Diecezjalne Radio FARA.
 3. We wtorek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 4. W czwartek wspomnienie św. O. Pio.
 5. W piątek, na nabożeństwie wieczornym, spróbujemy wrócić do spotkań ze SŁOWEM BOŻYM, w ramach zadania duszpasterskiego: Biblijna Odnowa Parafii. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie osoby należące do grup parafialnych, w tym do grupy biblijnej, kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 6. łny tekst tego zaproszenia znajdziW sobotę, 25 września, Metropolita Przemyski zaprasza do Jodłówki na Pielgrzymkę Róż Różańcowych oraz diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Peemy w naszej gazetce. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30, a zakończy ok. godz. 14.00. Chętnych do zorganizowanego wyjazdu na to wydarzenie prosimy o zapisanie się w zakrystii. Potwierdzeniem zapisu będzie wpłata na koszty przejazdu w kwocie 20 zł. Zapisy najpóźniej do środy. Wyjazd o godz. 8.00.
 7. Msza św. o godz. 11.30 za tydzień będzie w  intencji rejonów VII i VIII.
 8. Zapraszamy na spotkania w tym tygodniu, po wieczornej Mszy św.:        
  - w CZWARTEK – Akcję Katolicką;
  - w PIĄTEK – grupę biblijną;
  - także w PIĄTEK – dzieci i młodzież na spotkanie oazowe.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12/09/2021 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Szczegóły beatyfikacji m. Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego – Radio Niepokalanów

 1. Dzisiaj, najważniejszym wydarzeniem dnia, jest beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Przy naszym kościele, pamiątką beatyfikacji Kard. Wyszyńskiego, będzie odnowiony pomnik, z nowym krzyżem. Zapraszamy wszystkich dziś wieczorem, o godz. 20.00, na jego poświęcenie oraz modlitwy zakończone Apelem Jasnogórskim. Na tę część modlitw, które rozpoczną się przy pomniku, prosimy o przyniesienie świec. Zachęcamy również do skorzystania z transmisji uroczystości beatyfikacyjnych oraz innych programów poświęconych nowym błogosławionym.
 2. Dziś rozpoczynamy także XI Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem „W blasku ojcostwa”.
 3. Jutro, w 13-ym dniu miesiąca, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej w duchu fatimskim, po Mszy św. wieczornej.
 4. We wtorek (14 września) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 5. W środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej.
 6. W sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 dzieci i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami, a szczególnie młodzież klas VI, VII i VIII – dla nich obecność będzie obowiązkowa. Prosimy młodzież o przyniesienie indeksów.
  To także dzień odpustu parafialnego w Ostrowie.
 7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji Rejonów V i VI.
 8. Na dzień 25 września, zaplanowana jest coroczna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca, tym razem do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Więcej informacji na ten temat będzie za tydzień.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5/09/2021 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękczynienie za plony - Parafia św. Karola Boromeusza w Kryrach

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy modlić się w intencjach dziękczynnych za tegoroczne zbiory i o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników, a o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe ze zmianami tajemnic i modlitwą przed beatyfikacją Kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, w ramach trwającej nowenny.
 2. W naszej Parafii, pamiątką beatyfikacji Kard. Wyszyńskiego, będzie przebudowany ostatnio pomnik, z nowym metalowym krzyżem. W piątek i sobotę po wieczornych Mszach św. udamy się w procesjach do tego pomnika, a w dniu beatyfikacji, wieczorem o godz. 20.00, będzie jego poświęcenie oraz modlitwy zakończone Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do licznego udziału w tych wydarzeniach oraz do skorzystania z transmisji uroczystości beatyfikacyjnych.
 3. Dziś możliwość pomocy dla Afganistanu, organizowanej przez Caritas Polska. Ofiary można składać do odpowiednio oznaczonej skarbony pod chórem. 
 4. W środę Święto Narodzenia NMP – odpust w Parafii Święte.
 5. W najbliższy piątek zapraszamy na spotkania Oazowe dzieci od klasy IV i młodzież szkoły podstawowej i średniej. Spotkania rozpoczynamy Mszą świętą w każdy piątek. Prosimy rodziców, aby przypomnieli i zachęcili swoje dzieci do uczestnictwa we wspólnocie Oazowej po tak długiej przerwie związanej z pandemią.  
 6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 sprawowana będzie w intencji Rejonów III i IV.
 7.  W najbliższą sobotę, 11 września, na ulicach Jarosławia odbędzie się wielka i efektowna rekonstrukcja historyczna, przygotowywana od kilku miesięcy. Widowisko rozpocznie się o godz. 13.00 Mszą św. w kościele Chrystusa Króla w Jarosławiu. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.
 8. Wczoraj w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Kazimiery Rak, a jutro będzie pogrzeb śp. Marii Fedan. Powierzmy dusze tych naszych zmarłych parafianek Bożemu Miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29/08/2021 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 Kazachstan - Wikipedija               Afganistan – Wikipedia, wolna encyklopedia

     KAZACHSTAN                 AFGANISTAN

 1. Mamy dziś możliwość włączenia się w dzieło pomocy misjom, poprzez ofiarę na potrzeby Kościoła w Kazachstanie, w którym posługuje nasz dzisiejszy gość – Ks. Tomasz Pyś. Ofiarę można złożyć do skarbony pod chórem, oznaczonej odpowiednim napisem, albo do puszki przy wyjściu z kościoła.
 2. Caritas Polska organizuje materialną pomoc dla Afganistanu. W przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć tę akcję ofiarą do puszki.
 3. W środę rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W naszym kościele, Msza św. dla Zespołu Szkół Zawodowych i Rolniczych będzie o godz. 8.00, a w kościele św. Wawrzyńca, także o godz. 8.00 będzie Msza św. dla Szkoły Podstawowej
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi przed pierwszym piątkiem, szczególnie dla dzieci i młodzieży, z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Prosimy rodziców o przypomnienie swoim dzieciom o potrzebie rozpoczęcia nauki w szkole, z pomocą łaski Bożej.
 6. W Pierwszy Piątek spowiedź rano przed Mszą św. i wieczorem od 17.00. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
 7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 sprawowana będzie w intencji rejonów I i II. Na tej Mszy św. będziemy także dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Będzie to również I niedziela miesiąca - nabożeństwo różańcowe ze zmianami tajemnic o godz. 15.30.
 8. Stowarzyszenie Nowe Życie zaprasza na spotkanie dla małżeństw w formie tzw. randki małżeńskiej, w dniu 11. 09. 2021 r. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie.
 9. Zbliża się dzień beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. W uroczystościach w Warszawie, będą brały udział tylko nieliczne reprezentacje poszczególnych diecezji. Nam pozostaną transmisje telewizyjne oraz udział w nabożeństwach organizowanych w Parafii, także przy pomniku Kard. Wyszyńskiego, który w tym czasie zostanie poświęcony. W pierwszy piątek, rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją. Zapraszamy do licznego udziału w tych modlitwach przygotowujących do uroczystości beatyfikacyjnych naszego Wielkiego Rodaka.
 10. Zmarł nasz parafianin śp. Marian Gliniany. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 16.00. Powierzmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22/08/2021 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

WIĘCEJ NIŻ BON ŻYWIENIOWY | Prosto Z Serca

 1. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszej Parafii uroczystość odpustowa. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Główna Msza św. z kazaniem odpustowym będzie o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich do oddania czci Matce Bożej. 
 2. Msza św. o godz. 11.30 za tydzień, będzie w intencji Rejonów VII i VIII.
 3. W przyszłą niedzielę naszą Parafię odwiedzi ks. misjonarz z Kazachstanu. Nasz dekanat otrzymał zadanie udzielania wsparcia duchowego i materialnego w jego posłudze misyjnej. Będzie więc okazja włączenia się w to dzieło misyjne, także poprzez ofiarę złożoną do puszki z przeznaczeniem na potrzeby Kościoła w Kazachstanie, o których usłyszymy za tydzień.
 4. Wczoraj odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Edwarda Micha. Powierzmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

Strony