Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 STYCZNIA 2021 III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Z dzisiejszą NIEDZIELĄ powiązanych jest wiele tematów i wydarzeń:
  - Jest to Niedziela Słowa Bożego. Wg myśli papieża Franciszka ma ona charakter ekumeniczny. Postarajmy się także o osobistą lekturę Pisma Świętego.

  - Jest to Dzień solidarności z Chorwacją, z możliwością pomocy ofiarom trzęsienia ziemi, poprzez zbiórkę do puszek po Mszach św.
  - To także dzień spotkania z Metropolitą Przemyskim, abp Adamem Szalem, w ramach diecezjalnej wizyty duszpasterskiej, transmitowanej przez Radio FARA. Spotkanie rozpocznie się dziś o godz. 14.45, a w programie przewidziano modlitwę w intencji wiernych Archidiecezji Przemyskiej, błogosławieństwo domów oraz modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Ks. Arcybiskup zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy poprzez transmisję radiową.
  - Kolejne wydarzenie zaplanowane na dzisiaj, związane jest z naszym kościołem. Na godz. 17.00 zapraszamy na noworoczny koncert organowy, który będzie połączony z prezentacją nowo zakupionych organów. Wykonawcami koncertu będą p. Dominika Godzień – sopranistka oraz p. Michał Daleszczyk – organista Kolegiaty w Jarosławiu. W programie koncertu znajdą się utwory organowe, transkrypcje znanych utworów muzyki poważnej oraz kolędy.
 2. Jutro święto nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
 3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 14. mieszkania od 1 do 20.
 4. Za nami pierwszy tydzień spotkań kolędowych w naszym kościele. Dziękujemy tym naszym wiernym, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w tej nietypowej wizycie duszpasterskiej. Frekwencja nie była może zbyt wielka, ale wierzymy że te spotkania na wspólnej modlitwie i refleksji, pomogą nam, choćby w jakimś stopniu, przetrwać owocnie ten czas ograniczeń, który także utrudnia spotkania duszpasterskie.  W tym tygodniu ZAPRASZAMY do liczniejszego udziału w spotkaniach kolędowych w naszym kościele, mieszkańców kolejnych REJONÓW:
  - w poniedziałek – 25 stycznia         -     REJON V       (bloki 1-8)
  - we wtorek – 26 stycznia                 -     REJON VI      (bloki 9-13)
  - w środę – 27 stycznia                      -     REJON VII     (bloki 14-16)
  - w piątek – 29 stycznia                     -     REJON VIII   (bloki 17-19)
  Zapraszamy na wieczorną Mszę św. na godz. 17.00, a po Mszy św. na spotkanie duszpasterskie, połączone z modlitwą, śpiewem kolęd oraz błogosławieństwem wody (prosimy o przyniesienie wody do poświęcenia we własnych naczyniach).
 5. W nowym roku, z naszej wspólnoty,  odeszło do życia wiecznego już trzech naszych parafian: śp. Marian FLOREK oraz w ostatnim tygodniu śp. Marek OPALUCH i śp. Bernard GDULA. Powierzmy tych naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu we wspólnej modlitwie.

 

KONCERT ORGANOWY   -   RADYMNO  24. 01. 2021 r., godz. 17.00

WYKONAWCY:
    Dominika Godzień –
sopran
    Michał Daleszczyk – organy

PROGRAM KONCERTU:

 1. Jan Sebastian Bach (1685-1750) – Toccata d-moll BWV 565;
 2. Jan Sebastian Bach (1685-1750) – Aria z III Suity orkiestrowej D-dur BWV 1068;
 3. Kolęda: Oj Maluśki, Maluśki
 4. John Stanley (1712-1786) – Trumpet Volountary in D;
 5. Kolęda: Cicha noc
 6. Kolęda: Tryumfy Króla Niebieskiego
 7. Ennio Morricone (1928-2020) – Obój Gabriela z filmu Misja;
 8. Pastorałka: Betlejemskie pole
 9. Edward Grieg (1843-1907) – Poranek z I suity Peer Gynt op.46;
 10. Henri Seroka (*1949) – Ave Maria z filmu U Pana Boga w ogródku;
 11. Gordon Young (1919-1998) – Preludium w stylu klasycznym.

 

CIEKAWE WYDARZENIE Z UDZIAŁEM NASZYCH ORGANÓW

     W 2012 roku, w czasie trwania Targów Kielce (Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo), miał miejsce koncert Orkiestry Synfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej , pod batutą światowej sławy włoskiego kompozytora i dyrygenta - Ennio Morricone. Odbyła się wtedy również światowa premiera nowej wersji utworu „Tra Cielo e Terra” (Między Niebem a Ziemią) Ennio Morricone. W tym wydarzeniu brały udział nasze organy, konkretnie ten egzemplarz instrumentu, który teraz służy  w liturgii w naszym kościele.
    Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury kardynał Gianfranco Ravasi powiedział podczas  tej uroczystości, że koncert ten ma dwa wymiary. Reprezentuje dialog między religią a kulturą, ale również powiązanie Stolicy Apostolskiej z Polską. Tego wieczoru wiara i muzyka spotkają się raz jeszcze w imię Jana Pawła II, dzięki muzyce jemu dedykowanej.
    A sam mistrz Ennio Morricone powiedział:  "Dzięki tworzeniu muzyki powiązanej z religią i zwierzchnikiem Kościoła Janem Pawłem II poznałem osobę Wielkiego Polaka. Przekonałem się, że ten człowiek – został papieżem, a papież pozostał człowiekiem". Zapowiadając swoją kompozycję podkreślił, że w Kielcach po raz pierwszy utwór „Tra Cielo a Terra” można było usłyszeć w tej wersji.
    Wydarzenie w hali Targów Kielce obejrzało dwa tysiące osób.

    Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia, z naszymi organami w tle:

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie na scenie i ludzie grają na instrumentach muzycznych

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie na scenie i w budynku  Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją, ludzie tańczą i ludzie na scenie

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 STYCZNIA 2021 II NIEDZIELA ZWYKŁA

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021 | Polska Rada Ekumeniczna

 1. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o modlitwie w tej bardzo ważnej intencji dla Kościoła. Myśli na każdy dzień tego tygodnia znajdziemy w naszej gazetce.
 2. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, modlimy się w intencji naszej archidiecezji.
 3. Pamiętajmy o możliwości osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w każdą niedzielę od godz. 15.00.
 4. Za tydzień, w całym Kościele, będziemy obchodzić drugą Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka.
 5. Przyszła niedziela będzie także „Dniem solidarności z Chorwacją”, w odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 6. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 13. mieszkania od 21 do 40.
 7. W liście naszego Ks. Arcybiskupa, na rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego, usłyszeliśmy o zaproponowanej innej formie spotkań kolędowych. Stosując się do tych wskazań ZAPRASZAMY wszystkich naszych PARAFIAN do udziału w takich spotkaniach w naszym kościele, wg planu wynikającego z podziału naszej Parafii na REJONY: 
  - poniedz. – 18 stycznia             -          REJON I
  - wtorek – 19 stycznia               -          REJON II
  - środa – 20 stycznia                   -          REJON III
  - piątek – 22 stycznia                 -          REJON IV
  - poniedz. – 25 stycznia          -          REJON V
  - wtorek – 26 stycznia             -          REJON VI
  - środa – 27 stycznia                 -          REJON VII
  - piątek – 29 stycznia               -          REJON VIII

Zapraszamy na wieczorną Mszę św. na godz. 17.00, a po Mszy św. na spotkanie duszpasterskie, połączone z modlitwą, śpiewem kolęd oraz błogosławieństwem wody (prosimy o przyniesienie wody do poświęcenia we własnych naczyniach).

Dodatkowym wydarzeniem, włączonym w przeżywanie tegorocznej kolędy, będzie zaplanowany na przyszłą niedzielę na godzinę 17.00, koncert organowy w wykonaniu Pana Michała Daleszczyka – organisty z Jarosławskiej Kolegiaty.

PODZIAŁ PARAFII NA REJONY

Rejon I       - (Patron – św. Andrzej Bobola);  ulice: Dolna, Lwowska, Młynarska.

Rejon  II    - (Patron – św. Józef Sebastian Pelczar); ulice: Akacjowa, Jagodowa, Jana Pawła II, Jesienna, Kasztanowa, Kolejowa, Królowej Jadwigi, Letnia, Pogodna, Wietrzna, Wiosenna, Wiśniowa, Zimowa oraz Skołoszów.

Rejon  III   - (Patron – św. Faustyna Kowalska); ulice Tysiąclecia i Złota Góra.

Rejon IV    - (Patron – św.  Małgorzata Alacoque); ulice: Budowlanych, Piaskowa, Plażowa, Rybacka, Zasanie, Zielona.

Rejon  V     - (Patron – św. Jan z Dukli); os. Jagiełły bloki od 1 do 8.

Rejon VI   - (Patron – bł. Jan Wojciech Balicki); os. Jagiełły bloki od 9 do 13.

Rejon  VII  - (Patron – bł. Bronisław Markiewicz; os. Jagiełły bloki od 14 do 16.

Rejon VIII  - (Patron – bł. Władysław Findysz); os. Jagiełły bloki od 17 do 19.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 STYCZNIA 2021 ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Ogłoszenia - Święto Chrztu Pańskiego (13.01. 2019 r.) - Parafia Rzeszów - Zalesie

 1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie liturgicznego okresy Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.  Od godz. 15.00 możliwość osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 2. W środę, 13 grudnia, zapraszamy na godzinę 17.00 na Mszę św. i modlitwę różańcową w duchu fatimskim.
 3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, którą zakończą modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. 
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej modlitwa przez wstawiennictwo św. Faustyny.
 5. W przeszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji rejonów VII i VIII.
 6. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 13, mieszkania od 1 do 20.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 STYCZNIA 2021 II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

EWANGELIA NA NARODZENIE PAŃSKIE. J 1,1-18 Słowo stało się ciałem Ziemia ujrzała swego Zbawiciela. Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem uczynił cuda. Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica i święte ramię Jego. Pan okazał

1. Dziś na nabożeństwie o 15.30 zmiany tajemnic różańcowych. Zapraszamy wszystkich należących do Żywego Różańca, w miarę możliwości, do wspólnej modlitwy różańcowej, albo też do łączności modlitewnej, w tym czasie, w naszych domach.

2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, błogosławieństwo kredy i kadzidła. Msze  św. w porządku niedzielnym.

3. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów V i VI. 

4. W czwartek (I czwartek miesiąca stycznia) adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 zakończona modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne.

5. W sobotę wieczorna Msza św. będzie z liturgią niedzielną.

6. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 12. mieszkania od 26 do 50.

7. W naszej gazetce parafialnej, o zwiększonej objętości, znajdziemy m.in. podsumowanie ubiegłego roku i statystyki parafialne dotyczące sakramentów świętych.

 

Nowy Rok Pański 2021

Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2021 Roku – Klub Strzelecki "AGAT" Złotoryja

Na progu Nowego Roku, wszystkim Parafianom i osobom związanym z naszą Parafią, składamy najserdeczniejsze życzenia noworoczne, aby Chrystus przynoszący światu pokój, błogosławił całej naszej Wspólnocie, dając szczęście i pomyślność, a Maryja Boża Rodzicielka nieustannie towarzyszyła w naszym wzrastaniu ku Bogu i bliźnim. Pełni wiary i miłości, spoglądając z nadzieją w przyszłość, rozpocznamy, w Imię Boże, ten Nowy 2021 Rok. 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27 GRUDNIA 2020 NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Przedwojenny obraz święta rodzina 82x61 cm - Zdjęcie na imgED

 1. W imieniu Księży pracujących w naszej Parafii serdecznie dziękujemy za złożone czy przesłane życzenia z okazji przeżywanych Świąt Narodzenia Pańskiego. Zapewniamy także o naszych szczerych życzeniach i o modlitwie w Waszych intencjach.
 2. Serdecznie dziękujemy Księżom Krzysztofowi i Zbigniewowi, Paniom: Ali, Elżbiecie i Marcie, P. Kościelnemu, Panom: Kazimierzowi, Andrzejowi, Henrykowi i Stanisławowi, także młodzieży z Oazy i Ministrantom za wykonanie pięknej i ogromnie pracochłonnej szopki i za pomoc w świątecznej dekoracji naszego kościoła.
 3. W czwartek, 31 grudnia, zakończenie Roku Pańskiego 2020. Nabożeństwa dziękczynne będą o godz.  10.00 i o godz. 16.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 6.30. Zapraszamy, w miarę możliwości, do udziału w dziękczynieniu za przeżyty rok. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
 4. W piątek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest to również Światowy Dzień Pokoju. Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 11.30 i 16.00. W tym dniu, za odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź! można zyskać odpust zupełny. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, z możliwością spowiedzi, szczególnie w piątek o 15.00 podczas godzinnej adoracji  Najświętszego Sakramentu.
 6. W Nowy Rok Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji rejonów I i II, a w następną niedzielę w intencji rejonów III i IV. Zmiany tajemnic różańcowych będą za tydzień na nabożeństwie o godz. 15.30.
 7. W liście na Adwent Ks. Arcybiskup zaproponował spotkania kolędowe w kościele. Jednak ze względu na nowe ograniczenia, takie spotkania zaplanujemy po 17 stycznia.
 8. Jutro wypada 2 rocz. śmierci Ks. Prałata Kazimierza Goleni. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych kapłanach.
 9. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w ŚRODĘ na godz. 18.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 12, mieszkania od 1 do 25.

 

BOŻE NARODZENIE 2020

Obraz może zawierać: ludzie na scenie i w budynku

Kochani Parafianie, Drodzy Dobroczyńcy naszej Parafii 
i wszyscy odwiedzający naszą świątynię!

     Te Święta wydają się inne niż wcześniej. Jednak Pan Bóg jest wciąż taki sam – Niezmienny w swojej Miłości do człowieka, którego stworzył, odkupił i uświęcił. Przychodzi do nas zawsze; nie zważa na przeszkody i ludzkie ograniczenia. Dlatego znów, razem z Maryją i Józefem, naśladując ich prostotę i pokorę, możemy uklęknąć w cichej adoracji przed Słowem, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami.
     Rozważając tę Wielką Tajemnicę, życzymy Wam aby Narodzony Zbawiciel napełnił Wasze serca i umysły niezachwianą nadzieją, która pozwoli pokonać wszelkie trudności, silną wiarą, która rozjaśni nawet najbardziej mroczne dni i głęboką miłością, która w każdym człowieku potrafi dostrzec choćby promyk dobra oraz zawsze jest gotowa przebaczyć. Życzymy świętowania pełnego radości i Bożego pokoju.
Obraz może zawierać: choinka, tabela, roślina i w budynkuNiech czuwa nad nami Boża Opatrzność, abyśmy jak najszybciej mogli znów spotkać się wszyscy w naszej świątyni i wspólnie uwielbiać Boga i dziękować Mu za wielkie dzieła, które dla na uczynił.

Z modlitwą i błogosławieństwem
Wasi duszpasterze:
Ks. Kazimierz
Ks. Krzysztof
Ks. Zbigniew

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20 GRUDNIA 2020 IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. W tym roku, w Parafiach nie odbywają się spowiedzi w wyznaczonych dniach. Księża służą w konfesjonałach przeważnie tylko w swoich Parafiach. W naszym kościele, podobnie jak w Parafii św. Wawrzyńca, możliwość spowiedzi przed Świętami będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. roratnią oraz godzinę przed Mszą św. wieczorną.
  Kierujemy też prośbę do wiernych spoza naszej Parafii, którzy w ubiegłych latach przyjeżdżali na spowiedź do Radymna,  aby tym razem skotrzystali z sakramentu pokuty w swoich parafiach, ponieważ, bez pomocy księży z dekanatu oraz ze względu na ograniczenia liczby wiernych w kościele, nie będzie możliwe wyspowiadanie tak dużej liczby osób jak wcześniej.
 2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. tylko o godz. 6.00, nie ma w tym dniu Mszy św. wieczornej.  
  Wigilia jest dniem oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, która jest już świętowaniem Bożego Narodzenia. Dlatego niech nie zabraknie na naszych Wigiliach wspólnej modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, śpiewu kolęd. Koniecznie trzeba wykluczyć z Wigilii alkohol; w swojej istocie jest to wydarzenie głęboko religijne.  
  W tym roku, ze względu na ograniczenia liczby wiernych w kościołach, zapraszamy na dwie PASTERKI. Pierwsza będzie o godz. 22.30, a druga tradycyjnie o godz. 24.00. W tych samych godzinach będą Pasterki w kościele św. Wawrzyńca
 3. Do naszej Parafii dotarło światło zapalone w Grocie Betlejemskiej. Będzie je można odebrać w naszym kościele w Wigilię po roratach do godziny 12.00.
 4. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Oczywiście nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 11.30. Wyjątkowo w tym roku będzie również, w naszym kościele, Msza św. popołudniowa  o godz. 16.00, a w kościele św. Wawrzyńca dwie Msze św. popołudniowe: o godz. 15.00 i 17.00.    
  W dniu Bożego Narodzenia można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi.
 5. W sobotę Święto św. Szczepana. Msze św. o godz. 8.00; 10.0011.30. W tym dniu nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 6. W przyszłą niedzielę, Święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji rejonów VII i VIII.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Bardzo prosimy do sprzątania w ŚRODĘ na godz. 18.30 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 11.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13 GRUDNIA 2020 III NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE

 1. Od czwartku, w liturgii Adwentu, rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia.
 2. Najważniejszym wydarzeniem w przygotowaniu do Świąt jest spowiedź adwentowa. W tym roku, z wiadomych powodów, nie będzie można gromadzić wiernych na spowiedzi w jednym wyznaczonym dniu. Księża będą służyć w konfesjonałach tylko w swoich Parafiach. Dlatego prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi już w tym tygodniu i nie odkładać jej na ostatnie dni przed Świętami. W naszym kościele, od jutra, będzie możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem, a także w czwartek po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 3. Dziś o 15.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej w duchu objawień fatimskich. Pół godziny wcześniej będzie możliwość osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 4. Dzisiaj rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W naszej gazetce znajdziemy informację o akcji zaproponowanej dla upamiętnienia ofiar komunistycznych represji. Także dzisiaj wypada 2 rocz. śmierci Ks. Szczepana Semenowicza. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych kapłanach.
 5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji rejonów V i VI.
 6. Przypominamy o możliwości zabrania z kościoła poświęconych opłatków wigilijnych, także dla sąsiadów, którzy w tym czasie nie mogą być w kościele. Opłatki znajdują się na stolikach przy bocznych ołtarzach. 
 7. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 10.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6 GRUDNIA 2020 II NIEDZIELA ADWENTU

Portal Diecezji Tarnowskiej - 6 grudnia: XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

 1. Dzisiaj dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościo­łom. Dziś podczas nabożeństwa o godz. 15.30 zmiany tajemnic różańcowych, a pół godziny wcześniej możliwość osobistej modlitwy przed wystawionym Najśw. Sakramentem.
 2. Dzisiaj także odpust ku czci św. Mikołaja w Parafii św. Wawrzyńca.
 3. Przypominamy, że w niedziele Adwentowe nie odprawia się Mszy roratnich, dlatego pierwsza  Msza św. jest zwyczajnie o godz. 8.00. Poza niedzielami zapraszamy codziennie na Msze św. roratnie o godz. 6.00
 4. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 6.00, 16.00 i 18.00. Parafia Nawiedzenia NMP w Brzezince - Niepokalane Poczęcie NMP 2017Kościół będzie także otwarty o godz. 12.00 – z zaproszeniem na modlitwę w „Godzinie Łaski”.
 5. We wtorek zapraszamy dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami  na Mszę św. o godz. 18.00, na której zostaną wręczone Medaliki NMP. Po nabożeństwie spotkanie w Kościele.
 6. Przypominamy o dodatkowych nabożeństwach: w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończona modlitwami przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II; w piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny.
 7. W sobotę – wieczorna Msza św. będzie z liturgią niedzielną.
 8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji rejonów III i IV, a o godz. 15.30 – modlitwa różańcowa w duchu fatimskim.
 9. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 9.
 10. W tym roku nie będą przynoszone opłatki wigilijne do naszych domów. Poświęcone Opłatki są wyłożone przy bocznych ołtarzach. Prosimy, aby zabrać je nie tylko do swoich domów, ale także dla tych, którzy w tym czasie z różnych przyczyn nie przychodzą do kościoła. Do opłatków dołączona jest kartka z życzeniami od nas - duszpasterzy. Te pobłogosławione modlitwą opłatki, które trafią na wigilijne stoły, niech będą znakiem wzajemnej życzliwości i jedności w całej naszej wspólnocie parafialnej. Nie będą składane dodatkowe ofiary z okazji rozdawania opłatków.

 

Strony