Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18/08/2019 - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Znalezione obrazy dla zapytania przyszedłem ogień rzucić na ziemię

 1.  1. W tym tygodniu nabożeństwa w naszym kościele w zwyczajnym porządku:   
   w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
   w czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i   nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II;    
   w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwa przez   wstawiennictwo św. Faustyny.
 2.  W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji Rejonów VII i   VIII.
 3. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w tym tygodniu mieszkańców z ul. Dolnej nr 1-30. Będzie to także przygotowanie naszej świątyni do drugiego odpustu, który wypada w poniedziałek 26 sierpnia, w Uroczystość NMP Częstochowskiej.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11/08/2019 - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We wtorek, 13 sierpnia nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
 2.  W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP.               .Znalezione obrazy dla zapytania wniebowzięcie nmp
  Msze św. w porządku niedzielnym. Błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św. W tym dniu nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu ani nabożeństwa o godz. 15.30.
 3. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i przez wstawiennictwo św. Faustyny.  
 4. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji Rejonów V i VI.
 5. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców domów przy ul. Piaskowej i Plażowej.
 6. Pielgrzymka na Kalwarię Pacławską wychodzi z naszego kościoła w poniedziałek, 12 sierpnia, o godz. 6.15. Pielgrzymi wrócą do Radymna 15 sierpnia, pociągiem o godz. 14.10. Msza na zakończenie pielgrzymki będzie w kościele pw. św. Wawrzyńca. 
 7. Wyjazd autokarowy do Kalwarii na Pogrzeb Matki Bożej, w dniu 13 sierpnia, z parkingu przy naszym kościele, o godz. 4.30.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4/08/2019 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów. W modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy.
 2. Dziś zmiany tajemnic na nabożeństwie o godz. 15.30.
 3. We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Zadąbrowiu.                  .

  Znalezione obrazy dla zapytania przemienienie pańskie

 4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 5. W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
 6. W sobotę, 10 sierpnia odpust w Parafii św. Wawrzyńca.                                         .

 7.  W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów III i IV.
 8. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców domów przy ul. Rybackiej i Zasanie.
 9. W dniach od 12 do 15 sierpnia organizowana jest tradycyjna pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Zapisy na noclegi w zakrystiach obu kościołów. Łączny koszt za trzy noclegi to 55 zł.
 10.  Organizowany jest także wyjazd autokarowy do Kalwarii na Pogrzeb Matki Bożej, w dniu 13 sierpnia. Zapisy w zakrystii do 8 sierpnia. Wyjazd z parkingu przy kościele, o godz. 4.30. Przewidywany koszt – ok. 20 zł.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28/07/2019 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Apel na sierpień - miesiąc abstynencji 2019

 1. W czwartek rozpoczyna się sierpieńmiesiąc trzeźwości. W przedsionku kościoła można znaleźć deklaracje przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. 
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. W tym czasie możliwość spowiedzi świętej przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 4. W piątek wyjazd do chorych od godz. 8.00. Wieczorem, godzinę przed Mszą św., spowiedź pierwszopiątkowa.
 5. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów I i II. Zmiany tajemnic różańcowych na nabożeństwie o godz. 15.30.
 7. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców ul. Zielonej.
 8. Jutro Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Z naszej parafii wyjazd autokarem o godz. 13.00 z parkingu przy naszym kościele i PKS Radymno.
 9. W dniach od 12 do 15 sierpnia organizowana jest tradycyjna pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Zapisy na noclegi w zakrystiach obu kościołów. Łączny koszt za trzy noclegi to 55 zł.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21/07/2019 - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Znalezione obrazy dla zapytania maria i marta

MARIA   i   MARTA

 1. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na misje. Modlitwie parafian polecamy także naszego Ks. Krzysztofa z okazji imienin.
 2. We wtorek święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.
 3. Nabożeństwa w tym tygodniu w zwyczajnym porządku: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, w piątek nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Faustyny.
 4. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców ul. Budowlanych nry od 21 do końca.
 5. W niedzielę 28 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się spotkanie rodzin księży diecezjalnych i zakonnych oraz sióstr zakonnych i kleryków.
 6. Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na usunięcie azbestu w 2019 r. Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta Radymna do 5 lipca. Dodatkowe informacje w Urzędzie Miasta.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14/07/2019 - XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Znalezione obrazy dla zapytania miłosierny samarytanin

MIŁOSIERNY  SAMARYTANIN

 1. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 2. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów V i VI.
 3. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w najbliższą niedzielę błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na misje.
 4. Serdecznie dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców ul. Budowlanych nry od 1 do 20.     
  Rozpoczyna się nowa kolejka do sprzątania kościoła, która trwa około jeden rok. Gdyby wszyscy zechcieli wziąć udział w sprzątaniu, ta kolejka mogłaby się wydłużyć o co najmniej pół roku. Jest to więc dobra okazja, aby jeszcze raz wyrazić wdzięczność tym wszystkim parafianom, którzy czują się odpowiedzialni za nasz kościół i chętnie brali udział w pracach przy sprzątaniu, a jednocześnie okazja, by zaapelować do tych, którzy od lat zwalniają się z udziału w sprzątaniu kościoła o włączenie się do tej pracy.    
 5.  Dzisiaj o godz. 21.45 Radio FARA przeprowadzi transmisję czuwania nocnego z kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, a jutro o 9.00 transmisję radiowo-telewizyjną z powitania pielgrzymów i Mszy Świętej na zakończenie 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami.     

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07/07/2019 - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Podobny obraz

 1. Dzisiaj podczas nabożeństwa o godzinie 15.30 zmiany tajemnic różańcowych.
 2. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli. Modlimy się w intencji naszej archidiecezji.
 3. W środę, 10 lipca  15. rocznica śmierci Księdza Prałata Ludwika Dyszyńskiego.
 4. W czwartek święto św. Benedykta, Patrona Europy.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O godzinie 18.00 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i Msza św.
 6. W piątek nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Faustyny.
 7. W sobotę, 13-tego nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do pokutnej modlitwy różańcowej.
 8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów III i IV.
 9. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców ul. Złota Góra  nry od 32 do końca.
 10. Koło Radia Maryja organizuje wyjazd na 28 Pielgrzymkę Słuchaczy Radia Maryja  na Jasną Górę. Wyjazd 14 lipca o godz. 5.00 z parkingu przy naszym kościele.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30/06/2019 - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Podobny obraz

 1. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O 18:00 Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i Msza św.
 2. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Wyjazd do chorych o godz. 8.00.
 3. W sobotę pierwsza sobota, nabożeństwo różańcowe – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W przyszłą niedzielę. Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów I i II.
 5. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę mieszkańców ul. Złota Góra numery od 1 do 30.
 6. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Adama Szala z okazji wyjścia Pieszej Przemyskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, grupy św. Józefa Sebastiana Pelczara. Msza Święta odbędzie się 4 lipca o godz. 7.00. W tym dniu  nie będzie Mszy Świętej o godzinie 6.30.
 7. W dniu 3 lipca w godzinach od 14.00 do 20.00 będą w budynku parafialnym przyjmowane bagaże, prosimy o zgłaszanie się do recepcji. W dalszym ciągu trwają zapisy na pielgrzymkę.
 8. W przedsionku kościoła zostały także wyłożone deklaracje duchowego pielgrzyma, gdzie można wpisywać swoje intencje, które będą omadlane w drodze do Częstochowy. Wypełnione deklaracje prosimy wrzucać do skrzynek z intencjami na Nowenny. Prosimy także parafian o wsparcie modlitewne naszej grupy. 
 9. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza nauczycieli, wychowawców i pedagogów na 81 Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę. Wyjazd 2 lipca tj. wtorek o godz. 3:30 z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u ks. Krzysztofa w zakrystii.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23/06/2019 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Znalezione obrazy dla zapytania serce pana jezusa

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować i odprawić procesję w dniu Bożego Ciała. Dziękujemy policji i strażakom, za zabezpieczenie trasy procesji, szczególnie dziękujemy tym, którzy przygotowali piękne ołtarze; dziękujemy naszej scholi za piękne śpiewy uwielbiające Pana Jezusa w Eucharystii,  dziękujemy także liturgicznej służbie ołtarza, panom posługującym Jezusowi przy baldachimie; dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom towarzyszącym Panu Jezusowi oraz rodzicom tych dzieci; i wszystkim za dobre świadectwo wiary w żywą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.
 2. Dzisiaj, zgodnie z prośbą naszych biskupów, po każdej Mszy Świętej odśpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”, w duchu przebłagania Boga za świętokradztwa popełnione w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie.
 3. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust parafialny w Łowcach.
 4. Trwa oktawa Bożego Ciała i nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa. W każdym dniu oktawy, po Mszy św. wieczornej, procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii główny odpust parafialny. Msza św. odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Druga Msza św. (bez procesji) o godz.  18.00. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji – dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.
 6. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra o Pawła. U nas Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Odpust parafialny w Kaszycach.
 8. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania przed odpustem w CZWARTEK wieczorem, po procesji, mieszkańców ul. Złota Góra bloki nr 13, 13a i 19. Prosimy też o wcześniejsze uzgodnienie dekoracji kościoła.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16/06/2019 - Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Znalezione obrazy dla zapytania trójca Święta

 1. Dzisiaj, w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. W środę, w naszym kościele, w czasie Mszy św. o godz. 18.00, Ks. Bp Stanisław Jamrozek, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z Radymna i z kilku parafii naszego dekanatu. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 3. We wtorek będzie spowiedź przed bierzmowaniem, od godz. 16.00 do 18.00, będzie to jednocześnie spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego.
 4. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych - będzie w środę o godz. 8.00.
 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W naszej parafii Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 16.00. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.00 w naszym kościele a zakończy przy kościele św. Wawrzyńca.     
  Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w procesji; także dzieci – dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.
  Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy – pierwszego pod kierunkiem Domowego Kościoła i drugiego pod kierunkiem Akcji Katolickiej.
  Tutaj ważne przypomnienie, aby nie ograniczać świętowania Bożego Ciała tylko do udziału w samej procesji, zaniedbując jednocześnie uczestnictwo w Mszy św.
 6. Procesje eucharystyczne będą także odprawiane przez całą oktawę Bożego Ciała - codziennie po Mszy św. wieczornej, a w przyszłą niedzielę procesją rozpoczniemy udział we Mszy św. o godz. 11.30. Będzie to Msza św. w intencji rejonów VII i VIII.
 7. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal.
 8. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców ul. Złota Góra bloki nr 20, 21a i 23.
 9. Stowarzyszenie „Nowe Życie” zaprasza na „Powitanie Lata w Radymnie, w przyszłą niedzielę, o godz. 16.00, na placu przed Urzędem Miasta. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. Młodzież SP w Radymnie serdecznie zaprasza na spektakl „Zemsta” A. Fredry, 22 czerwca o godz. 19.00, do MOK w Radymnie. Wstęp wolny. W czasie spektaklu odbędzie się zbiórka charytatywna dla Gabrysi Dzimiry.
 11. Wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha, w czwartek o godz. 17.15 z parkingu przy naszym kościele.
 12. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę - 23 czerwca. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o  godz. 16.00. Dalszy ciąg spotkania - w sali budynku parafialnego. Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę. Więcej szczegółów znajduje się na wywieszonych plakatach.
 13. We wtorek spotkanie ministrantów i lektorów. Obecność wszystkich obowiązkowa.

Strony