Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11/04/2021 II NIEDZIELA WIELKANOCNA

2021-04-01 03:15:30

 1. Dzisiaj  Niedziela Miłosierdzia Bożego.  O godz. 15.00nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy gorąco do modlitwy w Godzinie Miłosierdzia, także w naszych domach.
 2. Warto pamiętać, że istnieje możliwość codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu (wystawionego lub w tabernakulum) przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas.
 4. Powracamy do cotygodniowych nabożeństw w naszym kościele, łącznie z czwartkową adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 5. W następną niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji Rejonów V i VI.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 18 mieszkania od 11 do 30.
 7. W tym tygodniu, odeszła do wieczności śp. Helena Czerniecka, którą pożegnaliśmy w naszym kościele.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4/04/2021 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Tajemnica Zmartwychwstania Jezusa - Kalendarzrolnikow.pl - lepsza strona polskiego rolnictwa.

… Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie, z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym …                  
(Orędzie Wielkanocne)

         W tych dniach Świętowania Wielkanocy Kościół prowadzi nas do pustego grobu Jezusa Chrystusa i ogłasza słowami Anioła: nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział!       
            W liturgii Kościoła i w sakramentach świętych możemy zawsze spotykać się z Żywym Zbawicielem i wspólnie przeżywać powstawanie z grobu naszych grzechów do życia w łasce, w jedności z Nim. To źródło prawdziwej radości paschalnej, którą dzielimy się nawzajem. Dlatego wszystkim rodzinom naszej Parafii i naszym gościom, osobom samotnym, chorym i cierpiącym, dzieciom i młodzieży oraz osobom doświadczonym wiekiem, życzymy, aby spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem prowadziło nas do takiej wiary, która nie pozwoli nam nigdy zejść z drogi do wiecznego zbawienia. Niech Chrystus Zmartwychwstały wypełnia nasze serca pokojem i wielkanocną radością.                                                                                                                    
                                                                                                                          Wasi duszpasterze

  Dziękujemy wszystkim parafianom oraz odwiedzającym nasz kościół, za piękne świadectwo wiary i jednocześnie odpowiedzialności w tych świętych dniach Wielkiego Tygodnia; dziękujemy za wszelką pomoc i życzliwe słowa,  za duchową  łączność i za modlitwę w intencji nas kapłanów. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przesłali nam świąteczne życzenia; odwzajemniamy je i łączymy z naszą modlitwą.
  Dziękujemy liturgicznej służbie ołtarza, przygotowanej pięknie przez Ks. Zbigniewa – ministrantom, lektorom i Panu Organiście. Dziękujemy naszej bardzo sprawnej grupie dekoracyjnej, za piękną pracę przy urządzeniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować nasz kościół i naszą wspólnotę parafialną do jak najgodniejszego przeżywania Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

 1. Przypominamy, że ze względu na trwające ograniczenia dotyczące liczby osób w kościele, w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO będą w naszym kościele dodatkowe Msze św. – oprócz REZUREKCJI o godz. 6.00, będą MSZE ŚWIĘTE o godz.: 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00, nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. W Niedzielę Wielkanocną można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo poprzez transmisje w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą o godz. 8.00, 10.00 i 11.30, oraz dodatkowa Msza św. o godz. 13.00, także nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 4. Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego.  W tym dniu  organizowana jest zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.  Skarbonki wielkopostne, z ofiarami przeznaczanymi na dobre cele można będzie składać przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.       
  W przyszłą niedzielę o godz. 15.00nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z tą godziną wiążą się szczególne obietnice Pana Jezusa przekazane św. Faustynie, dlatego zapraszamy gorąco wszystkich do modlitwy w Godzinie Miłosierdzia, także pozostając w duchowej łączności w naszych domach.     
  W Niedzielę Miłosierdzia Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji mieszkańców rejonów III i IV.
 6. W środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do kościoła rodziców dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Świętej. 
 7. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 17 mieszk. od 41 do 50 i blok nr 18 mieszk. od 1 do 10.
 8. W wielkim tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszła do wieczności śp. Krystyna Cielęcy. Powierzajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 MARCA 2021 NIEDZIELA PALMOWA

Niedziela Palmowa

 1. Prosimy o przestrzeganie aktualnych zarządzeń państwowych i kościelnych dotyczących stanu pandemii:      
  - ograniczenie liczby uczestniczących w celebracjach liturgicznych do 1 osoby na 20 m2;        
  - zachowanie dystansu minimum 1,5 m podczas przebywania w kościele;
  - zachowanie odpowiedniego dystansu w czasie podchodzenia do Komunii św.;
  - zasłanianie nosa i ust maseczką;          
  - dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła (urządzenia do dezynfekcji znajdują się przy każdym z trzech wejść do kościoła);     
  Prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń i ograniczeń w poczuciu odpowiedzialności za siebie i bliźnich.    
 2.  UWAGA!!!  Dziś będzie dodatkowe nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o skorzystanie z możliwości udziału w Gorzkich Żalach po sumie, aby uniknąć przekraczania ograniczeń na nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 15.15.
 3. NIEDZIELĄ PALMOWĄ rozpoczynamy przeżywanie WIELKIEGO TYGODNIA. Jest to dla ludzi wierzących najświętszy czas w ciągu całego roku. Będziemy trwać przy Chrystusie, który przez Swoją Mękę, Śmierć i chwalebne ZMARTWYCHWSTANIE dokonuje naszego ZBAWIENIA.
 4. Od jutra Msze św. wieczorne będą już o godz. 18.00.
 5. W Wielkim Tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. Wizyta z Komunią św. u chorych tylko na zgłoszenie. Ks. Zbigniew odwiedzi zgłoszonych chorych w poniedziałek od 14.30.
 7. W Wielkim Tygodniu będzie możliwość przystąpienia do SPOWIEDZI i przyjęcia KOMUNII ŚW., z zachowaniem podanych wcześniej zasad, w poniedziałek, wtorek i środę: rano – przed i podczas Mszy św. i wieczorem – od 17.00 i w czasie Mszy św.
 8. W WIELKI  CZWARTEK rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE.
  - o godzinie 18.00 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy.    
  -  ADORACJA Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22.00.
 9. WIELKI  PIĄTEK  - dzień zbawczej ŚMIERCI PANA JEZUSA NA KRZYŻU.
  - W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 – tego roku życia do śmierci, a post ilościowy od 18–tego do 60–tego. Zachęca się wiernych do postu także w Wielką Sobotę oraz do wprowadzania w ducha pokuty tych, którzy z racji młodego wieku nie są do niego jeszcze zobowiązani.
  - ADORACJA Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 7.00.  
  - o godz. 15.00 – w kościele Droga Krzyżowa  i początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego.    
  - o godz.  18.00 – Liturgia Męki Pańskiej z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do  Grobu Pańskiego        
  - ADORACJA Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00.    
 10.  W WIELKĄ  SOBOTĘ:  
  - od godz. 7.00  ADORACJA Pana Jezusa w BOŻYM GROBIE       
  - poświęcenie pokarmów, z zachowaniem obowiązujących zasad, będzie w kościele o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00 (w razie potrzeby także pomiędzy tymi wyznaczonymi godzinami). Zachęcamy, aby w naszych domach, przed śniadaniem wielkanocnym odmówić modlitwę  Błogosławieństwa stołu (wzór tej modlitwy znajdziemy niżej)     
  - w Wielką Sobotę o godz. 20.00 – Liturgia WIGILII PASCHALNEJ         
  - po Liturgii nie będzie już Adoracji przy Bożym Grobie
 11.  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO   
  -  o godz. 6.00 – PROCESJA REZUREKCYJNA i MSZA ŚWIĘTA  
  - w Niedzielę Wielkanocną będzie zwiększona liczba Mszy św., oprócz rezurekcyjnej będą MSZE ŚWIĘTE o godz.: 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00.    
  - nie będzie Mszy św. popołudniowej   
 12. PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY       
  - Msze św.: o godz.  8.0010.00  i  11.30 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 13.00.        - nie będzie Mszy św. popołudniowej
 13. W czasie Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Bożym Grobie również muszą być zachowane obowiązujące ograniczenia liczby osób w kościele.
 14. Dziękujemy kolejnym Różom Żywego Różańca za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu.
 15. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. ok. 21.30 (po Liturgii) mieszkańców os. Jagiełły blok nr 17 mieszk. od 21 do 40.

Plan Adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielkim Tygodniu

WIELKI CZWARTEK
   18.00 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej   /po liturgii Adoracja do 22.00 – wg możliwości/

WIELKI PIĄTEK
           7.00 –   8.30    - Rejon VIII        8.30 – 10.00    - Rejon VII
         10.00 – 11.30     - Rejon VI          11.30 – 13.00     - Rejon V
         13.00 – 14.30    - Rejon IV          14.30 – 16.00    - Rejon III
         16.00 – 17.30    - Rejon II i I

   18.00 – Liturgia Męki Pańskiej    /po liturgii Adoracja do 22.00 – wg możliwości/

WIELKA SOBOTA
           7.00 –   8.30    - Rejon VIII        8.30 – 10.00    - Rejon VII
         10.00 – 11.30     - Rejon VI          11.30 – 13.00     - Rejon V
         13.00 – 14.30    - Rejon IV          14.30 – 16.00    - Rejon III
         16.00 – 17.30    - Rejon II           17.30 – 19.00    - Rejon I

   20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej   /po liturgii nie będzie już Adoracji przy Bożym Grobie/

 

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM
W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.     
Wszyscy odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.
1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.

 Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.
Albo: Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?
Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza. Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:
Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.    Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:
Uczniowie poznali Pana. Alleluja.

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się:
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 III 2021 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zgodnie z polską tradycją, od dzisiejszej niedzieli aż do liturgii Wielkiego Piątku pozostaną zasłonięte krzyże w kościele.
 2. Dziś o godz. 15.15  GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
 3. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia - modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. Na stoliku pod chórem znajdziemy deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przystąpienie do Duchowej Adopcji odbędzie się podczas Mszy o godz. 17.00.
 4. W piątek Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci o godz. 15.30, a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa z rozważaniami dla wszystkich i Msza św.
 5. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową, z obrzędem poświęcenia palm.
 6. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nie będzie w parafiach organizowanych spowiedzi wielkanocnych z udziałem większej liczby księży. Dlatego prosimy, aby w miarę możliwości, skorzystać ze spowiedzi wcześniej, bez odkładania jej na ostatnie dni przed świętami. W tym tygodniu możliwość spowiedzi będzie, tak jak zwykle, codziennie przed Mszą św. (rano i wieczorem) i podczas Mszy św.; a także w czwartek – podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 7. Dziękujemy parafianom za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 17 mieszkania od 1 do 20.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14 MARCA 2021 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Mów Panie bo sługa Twój słucha: IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - ROK B - 11.03.2018

 1. Dziś o godz. 15.15  GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
 2. W piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W zawiązku z trwającym rokiem św. Józefa, 19 marca można zyskać odpust zupełny – o warunkach dodatkowych dowiemy się ze stron internetowych: naszej Parafii lub naszej Archidiecezji (przemyska.pl).
 3. W piątek Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci o godz. 15.30, a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa z rozważaniami dla wszystkich i Msza św., a po Mszy św. zapraszamy na spotkanie należących do Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W sobotę wieczorna Msza św. z liturgią niedzielną.
 5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji Rejonów V i VI.
 6. Dziękujemy za pracę przy sprzątaniu kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 16. mieszkania od 21 do 40.
 7. Dziękujemy Różom Żywego Różańca za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, a także wszystkim za ofiary na ten cel zbierane w czasie Gorzkich Żali.
 8. Przypominamy, że do końca marca trwa nabór do Przyjaznego Domu - Dziennego Domu Pomocy  dla seniorów powyżej 60 roku życia. Jutro (15. 03) po Mszy św. wieczornej (o godz. 17.30) w naszym kościele będzie spotkanie informacyjne dla zainteresowanych uczestnictwem w tym projekcie. Na to spotkanie zapraszamy nie tylko seniorów, ale też osoby z rodzin seniorów, które chciałyby pomóc swoim bliskim w podjęciu decyzji o przystąpieniu do projektu. /plakat informacyjny znajdziemy we wcześniejszych ogłoszeniach - pod datą 6 marca/
 9. Na naszej stronie parafialnej lub na stronie diecezji przemyskiej znajdziemy apel o oddawanie osocza przez tzw. ozdrowieńców: z uwagi na wzrost zachorowań na COVID-19, szpitale zwiększyły zapotrzebowanie na osocze, które wspomaga leczenie chorych z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami, dlatego prosimy osoby, które przeszły COVID-19 i wyzdrowiały, aby oddały osocze, zawierające cenne przeciwciała przeciw-SARS-CoV-2.
 10.  W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszła do wieczności śp. Beata Chrzanowska. Powierzamy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

 

Apel o oddawanie osocza

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

 

Apel Metropolity Przemyskiego
przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP

Przemyśl, 12 marca 2021 r.

W związku z trwającym Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez Papieża Franciszka,
zachęcam kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych Archidiecezji,
aby w dniu Uroczystości św. Józefa, Oblubieńca NMP, tj. 19 marca 2021 r.,
otoczyć  modlitwą, zanoszoną przez wstawiennictwo tego Świętego,
naszą Ojczyznę, Kościół Święty, Archidiecezję i nasze rodziny.

Duszpasterze w parafiach proszeni są, aby po Mszy świętej odmówić Litanię do św. Józefa
we wskazanych intencjach oraz Modlitwę do św. Józefa Opiekuna Rodziny (tekst poniżej).

Ponadto, należy przypomnieć wiernym o możliwości zyskania odpustu zupełnego w tym dniu,
jak i w innych okolicznościach, wskazanych przez dekret Penitencjarii Apostolskiej.
Stolica Apostolska udziela łaski odpustu zupełnego za wypełnienie jednego z poniższych warunków:

 • półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej,
 • udział w dniu skupienia, które zawiera rozważanie o św. Józefie,
 • spełnienie uczynku miłosierdzia względem duszy lub ciała,
 • odmówienie części różańca w rodzinie lub przez narzeczonych,
 • codzienne powierzenie działalności (pracy) opiece św. Józefa,
 • modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa za poszukujących pracy (bezrobotnych),
 • odmówienie Litanii do św. Józefa lub Akatystu, lub innej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan,
 • modlitwa do św. Józefa – w dniach: uroczystość św. Józefa (19 marca),
  wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika (1 maja) i w święto Świętej Rodziny,
 • odmówienie modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa przez osoby starsze i chore,
  które nie mogą wyjść z domu. Dotyczy to również osób umierających.

Przypominam jednocześnie o dekrecie ustanawiającym tzw. kościoły stacyjne w Archidiecezji
oraz wskazaniach duszpasterskich w nim zawartych (dekret poniżej),
które okażą się pomocne w owocnym przeżywaniu roku poświęconemu św. Józefowi.

Niech orędownictwo Opiekuna Jezusa, Patrona Kościoła Katolickiego
wyjedna nam łaskę zgody, jedności i umocnienia w wierze.

Z pasterskim błogosławieństwem

✠ Adam Szal
Metropolita Przemyski

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 7. 03. 2021 r. III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Słowo Boże na dziś – 8 marca 2015 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś o godz. 15.15  GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym i zmianami tajemnic różańcowych.
 2. Jutro Dzień Kobiet – będziemy modlić się w intencji wszystkich Kobiet, a szczególnie otaczamy modlitwą nasze Parafianki.
 3. W piątek Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci o godz. 15.30, a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa z rozważaniami dla wszystkich i Msza św.
 4. W sobotę o 17.00 Msza św. z liturgią niedzielną i modlitwa różańcowa w duchu objawień fatimskich.
 5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji Rejonów
  III i IV.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 16. mieszkania od 1 do 20.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 II 2021 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Święto Przemienienia Pańskiego - Klasztor Sióstr Bernardynek w Zakliczynie

 1. Dziś o godz. 15.15  GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
 2. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES. 
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Codziennie możliwość spowiedzi przed i podczas Mszy św., a dodatkowo w czwartek – w czasie adoracji Najśw. Sakramentu i  w piątek od godz. 15.30.
 4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 15.30, a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży i Msza św.
 5. W sobotę Msza św. z liturgią niedzielną i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
 6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji Rejonów I i II.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 15. mieszkania od 21 do 40.
 8. Na stoliku pod chórem znajdziemy skarbonki wielkopostne, paschaliki i słoiczki z miodem z Caritasu. Ofiary będą przeznaczone na opiekę nad chorymi i umierającymi w Centrach Medyczno-Charytatywnych prowadzonych przez Caritas AP w Krośnie i Przenyślu. Minimalna cena miodu to 10 zł, a  paschalika 8 zł.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 LUTY 2021 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj  o godz. 15.15  GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
 2. W piątek o godz. 15.30 Droga Krzyżowa dla dzieci. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. Po Drodze Krzyżowej Msza św.
 3. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów VII i VIII.
 4. Także w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.
 5. W tym roku w Wielkim Poście nie będzie rekolekcji parafialnych. Mamy nadzieję, że uda się je przeprowadzić w późniejszym czasie. Zachęcamy do skorzystania z rekolekcji wielkopostnych transmitowanych poprzez media, m.in. takie rekolekcje proponuje TVP3, w drugiej połowie marca, w trzech cyklach – dla dzieci, dla młodzieży i dla dorosłych (24-26.03 godz. 20.30).
 6. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 15. mieszkania od 1 do 20.
 7. Zainteresowanych udziałem w kursie przedmałżeńskim zapraszamy na spotkanie w piątek po nabożeństwie wieczornym. Kurs obejmuje 10 spotkań realizowanych w piątki i soboty Wielkiego Postu.  W piątek zapraszamy na godz. 17.00 na Drogę Krzyżową i Mszę św. i później na spotkanie w kościele, a w sobotę także na 17.00 na Mszę św. z liturgią niedzielną i na spotkanie po Mszy św. w kościele.
 8. Przypominamy też, że spotkania w Poradni Rodzinnej, w ramach katechezy przedślubnej,  przygotowującej do naturalnego planowania rodziny – odbywają się w drugie poniedziałki każdego miesiąca po Mszy św. wieczornej, w naszym budynku parafialnym.
 9. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odszedł do wieczności śp. Adam Krawczyk. Powierzmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14 LUTEGO 2021 VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny (w przedsionku kościoła wyłożone są kartki z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka).Znalezione obrazy dla zapytania: tydzień trzeźwości 2021
 2. W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa. Rozpoczniemy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynkiczynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą o godz. 8.00, 16.30 i 18.00. Można także zabrać poświęcony popiół dla nieobecnych w tym dniu w kościele.
 3. W środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia) oraz post  ilościowy (wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia a nie rozpoczęli 60.) Młodsza młodzież i dzieci powinny być także wprowadzane w ducha pokuty, mimo że post nie obowiązuje ich pod sankcją grzechu. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy również, że rozpoczynający Wielki Post to okres pokutny w Kościele, w którym powstrzymajmy się od zabaw, tańców i dyskotek.             
 4. W Środę Popielcową będzie możliwość złożenia ofiary na tacę jako jałmużny Miłosierdzia, przeznaczonej na tworzenie i działalność Domu Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II w Przeworsku dla osób niepełnosprawnych. Ten Dom będzie Wotum Wdzięczności Archidiecezji Przemyskiej za św. Jana Pawła II.
 5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będą odprawiane Drogi Krzyżowe, a w niedziele – Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać także w piątki wielkiego postu, za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu …
 6. W piątek o godz. 15.30 Droga Krzyżowa dla dzieci. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. Po Drodze Krzyżowej Msza św.
 7. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.15, a po nabożeństwie Msza św. o godz. 16.00. Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji rejonów V i VI.
 8. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.00  mieszkańców os. Jagiełły blok nr 14. mieszkania od 61 do 75.
 9. W wielkim poście w naszym kościele będzie można wziąć udział w kursie przedmałżeńskim. Przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na spotkania w piątki i soboty po nabożeństwach wieczornych, począwszy od najbliższego piątku. W piątek zapraszamy na godz. 17.00 na Drogę Krzyżową i Mszę św. i później na spotkanie, a w sobotę także na 17.00 na Mszę św. z liturgią niedzielną i na spotkanie po Mszy św. w kościele.

Strony