Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20/09/2020 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Program Radia FARA | Archidiecezja Przemyska

1.   Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów; materialnie wspieramy Diecezjalne Radio FARA.

2.   Jutro święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

3.   W środę wspomnienie św. O. Pio.

4.   W przeszłą niedzielę (27. 09) przy naszym kościele, młodzież z Zespołu Szkół w Radymnie, przeprowadzi zbiórkę pieniężną na pomoc Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu.

5.   Msza św. o godz. 11.30 za tydzień, sprawowana będzie w intencji rejonów VII i VIII.

6.  Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła i prosimy do tej pracy w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców domów przy ul. Jana Pawła II.

7.  Zapraszamy na spotkania w tym tygodniu, które rozpoczynają się udziałem w wieczornej Mszy św.:    
- w PONIEDZIAŁEK - ministrantów;     
- we WTOREK – dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami;  
- w ŚRODĘ – rodziców i młodzież klas VI;     
- w PIĄTEK – zapraszamy dzieci od klasy 4 i młodzież na spotkania oazowe.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13/09/2020 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

X Tydzień Wychowania (2020) – Tydzień Wychowania

 1. Dzisiaj, w 13-ym dniu miesiąca, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej w duchu fatimskim, o godz. 15.30, a od godz. 15.00, tak jak w każdą niedzielę, możliwość osobistej modlitwy przed Najśw. Sakramentem. 
  Dziś rozpoczynamy także X Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem „Budujmy więzi”.
 2. Jutro (14 września) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w kościele lektorów.
 3. W piątek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 dzieci i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami, a szczególnie młodzież klas VI, VII i VIII – dla nich obecność będzie obowiązkowa. Prosimy młodzież o przyniesienie indeksów.   
  To także dzień odpustu parafialnego w Ostrowie.
 4. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 sprawowana będzie w intencji Rejonów V i VI.
 5. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców domów przy ul. Jesiennej, Zimowej i Wietrznej.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6/09/2020 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy modlić się w intencjach dziękczynnych za tegoroczne zbiory i o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników.  
  Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30. Zmiany tajemnic - tak jak w ostatnich miesiącach.
 2. We wtorek Święto Narodzenia NMP – odpust w Parafii Święte.
 3. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 sprawowana będzie w intencji Rejonów III i IV.
 4. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców domów przy ul. Wiosennej i Letniej.
 5. Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania, które rozpoczynają się udziałem we Mszy św. wieczornej:
  - w PONIEDZIAŁEK - lektorów i ministrantów, a także wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grupy ministrantów.
  -  w PIĄTEK – dzieci i młodzież oazową.     
  Wszystkie spotkania odbywać się będą na razie w kościele.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30/08/2020 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych spotkania z uczniami rozpoczynać się będą w różnych godzinach dla poszczególnych klas, dlatego zapraszamy naszą młodzież z tej szkoły, jak również rodziców i nauczycieli, na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00.
  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w kościele św. Wawrzyńca będzie o godz. 16.00
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi przed pierwszym piątkiem, szczególnie dla dzieci i młodzieży, z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.
 4. W Pierwszy Piątek spowiedź rano przed Mszą św. i wieczorem od 17.00. Nadal nie pójdziemy z Komunią św. do chorych. Jeżeli jednak byłaby pilna potrzeba posługi sakramentalnej dla któregoś z chorych, prosimy o poinformowanie o tym przed Pierwszym Piątkiem.
 5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 sprawowana będzie w intencji rejonów I i II. Na tej Mszy św. będziemy także dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Będzie to również I niedziela miesiąca. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30. Zmiany tajemnic - tak jak w ostatnich miesiącach.
 6. Serdecznie dziękujemy za prace przy sprzątaniu kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców domów przy ul. Kolejowej i Skołoszowa.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23/08/2020 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

 1. W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszej Parafii uroczystość odpustowa. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Główna Msza św. z kazaniem odpustowym będzie o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich do oddania czci Matce Bożej.
 2. Serdecznie dziękujemy za prace przy sprzątaniu kościoła. Prosimy do tej pracy w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców domów przy ul. Lwowskiej od ronda do torów.
 3. Decyzją Ks. Biskupa z naszej Parafii, po dwóch latach odchodzi Ks. Paweł. Zostaje skierowany do Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Dziękujemy Ks. Pawłowi za piękną i ofiarną pracę duszpasterską i życzymy wielu łask Bożych i darów Ducha Świętego na kolejne lata kapłańskiego posługiwania.
 4. W miejsce Ks. Pawła, do naszej Parafii przychodzi Ks. Zbigniew Kurko, który święcenia kapłańskie przyjął 16 lat temu. Zostaje przeniesiony do nas z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białobrzegach. Modlimy się, aby Ks. Zbigniew mógł ofiarnie i owocnie pełnić posługę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16/08/2020 XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Modlimy się w intencji ofiar tragedii, a po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.
 2. W tym tygodniu, nabożeństwa w naszym kościele w zwyczajnym porządku.
 3. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji Rejonów VII i   VIII.
 4. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców domów z ul. Dolnej nry od 31 do 50 oraz z ul. Młynarskiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9/08/2020 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W poniedziałek, 10 sierpnia  Odpust w Parafii św. Wawrzyńca.
 2. Przypominamy, że w każdą niedzielę, w naszym kościele, od godz. 15.00 do popołudniowej Mszy św., jest możliwość osobistej modlitwy przed wystawionym do Adoracji Najśw. Sakramentem. Takiej Adoracji nie będzie w Uroczystości i Święta wypadające poza niedzielą.
 3. W czwartek, 13 sierpnia Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się  nabożeństwem fatimskim o godz. 18.00 i Mszą św. 

  Polski pastor zabrał głos w sprawie dogmatu o Wniebowzięciu NMP

 4. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.
 5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji Rejonów V i VI.
 6. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w PIĄTEK po wieczornej Mszy św., mieszkańców domów przy ul. Dolnej, nry 1-30.
 7. W związku ze stanem epidemii tegoroczny Odpust Kalwaryjski odbywać się będzie w okrojonej formie, z pewnymi ograniczeniami. Odwołane też zostają wyjazdy autokarowe z naszej Parafii w dniach 13 i 14 sierpnia, ze względu na te ograniczenia i także dlatego, że zgłosiła się mała liczba osób. Dokonane wpłaty na wyjazdy są do odebrania w zakrystii.
 8. Episkopat Polski zwraca się z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia była przeżywana jako Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Biskupi proszą o modlitwę w intencji ofiar tragedii oraz o zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2/08/2020 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Lecz On im odpowiedział: Wy dajcie im jeść!

 1. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30.
 2. We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów. W modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy, a szczególnie proboszczów.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 4. We czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Zadąbrowiu. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, z możliwością spowiedzi przed pierwszym piątkiem.
 5. W piątek nie będzie jeszcze odwiedzin chorych. Spowiedź w pierwszy piątek po południu od 17.00, a rano przed i w czasie Mszy św.
 6.  W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów III i IV.
 7.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców domów przy Piaskowej i Plażowej.
 8. W tym roku pielgrzymka na Kalwarię Pacławską ograniczy się do dwóch dni dróżek 13 i 14 sierpnia. Będziemy dojeżdżać autokarami i po wieczornej Mszy św. wracać do domu. Wyjazd spod kościoła pw. NSPJ o godz. 4.30. Zapisy na autokar w zakrystiach obu kościołów do przyszłej niedzieli włącznie. Koszt przejazdu 15 zł za jeden dzień, 30 złotych za dwa dni.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26/07/2020 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Apel o trzeźwość i abstynencję w sierpniu

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w piątkowej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu modlitwa adoracyjna już zwyczajnie w czwartek od godz. 15.00. W tych czwartkowych adoracjach w naszym kościele uczestniczy dość duża liczba wiernych – to dobre świadectwo naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Jednak, jak wynika z dotychczasowych doświadczeń, najmniej osób jest w kościele w drugiej godzinie Adoracji (od 16.00 do 17.00); czasem nawet kościół zostaje pusty. Stąd nasz apel, aby planując wyjście na Adorację czwartkową, uwzględnić, choćby co jakiś czas, także tę godzinę.
 2. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencjach związanych z objawieniami fatimskimi i w naszych intencjach. Ważną intencją w tym dniu będzie także modlitwa o trzeźwość w naszej Ojczyźnie i w rodzinach, ponieważ w sobotę rozpoczyna się sierpieńmiesiąc trzeźwości. W przedsionku kościoła będzie można znaleźć deklaracje przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. 
 3. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów I i II. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego zapraszamy wszystkich należących do  Żywego Różańca na wspólną modlitwę różańcową na godz. 15.30. Zmiany tajemnic nadal będą w ostatnio przyjętej formie indywidualnej.
 4. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców ul. Rybackiej i Zasanie
 5. Jutro Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Koło Radia Maryja z Parafii św. Wawrzyńca organizuje pielgrzymkę autokarową na to wydarzenie. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 13.00. Zapisy u pani Marii Siara.
 6. Zbliża się także czas pielgrzymki na Kalwarię Pacławską, która w tym roku, ze względu na stan epidemii,  musi przyjąć inną formę. Szczegóły poznamy w najbliższym czasie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19/07/2020 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę ...

Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście.

 1. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na misje. Modlitwie parafian polecamy także naszych solenizantów: Ks. Krzysztofa i Ks. Prałata Czesława.
 2. W czwartek święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy, a w sobotę święto św. Jakuba Apostoła.
 3. W tym tygodniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek, ponieważ nasza Parafia jest wyznaczona przez duszpasterstwo diecezjalne do CAŁODNIOWEJ ADORACJI w piątek 24 lipca.  Rozpocznie się ona po porannej Mszy św., a zakończy Mszą św. wieczorną.  Adoracja ta jest okazją do szczególnej modlitwy w intencji Kościoła świętego, naszej Ojczyzny, naszej Archidiecezji, o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o ustanie epidemii a także w naszych osobistych intencjach. Zapraszamy wszystkich parafian na spotkanie z Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Adoracja będzie przeżywana w ciszy, na osobistej modlitwie.  Zapoznajmy się z planem adoracji, uwzględniającym podział na REJONY i postarajmy się w tym czasie znaleźć chwilę na modlitwę, aby zawsze ktoś czuwał przy Panu Jezusie. Plan znajdziemy w gazetce, w gablocie i na stronie parafialnej.
 4. W niedzielę 26 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się spotkanie rodzin księży diecezjalnych i zakonnych oraz sióstr zakonnych i kleryków.
 5. Msza św. o godz. 11.30 w przyszłą niedzielę - w intencji rejonów VII i VIII.
 6. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców ul. Zielonej.

PLAN ADORACJI
NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU
w piątek 24 lipca

  7.00 – 9.00     – Rejon VIII
  9.00 – 11.00    – Rejon VII
11.00 – 13.00    – Rejon VI
13.00 – 14.00   – Rejon V
14.00 – 15.00   – Rejon IV
15.00 – 16.00   – Rejon III
16.00 – 17.00    – Rejon II
17.00 – 18.00    – Rejon I

Strony