Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05/07/2020 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Różaniec w pigułce – Parafia św. Wawrzyńca w Malawie

 1. Dzisiaj o godzinie 15.30  modlitwa różańcowa, bez zmian tajemnic.
 2. W środę liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli. Modlimy się w intencji naszej Archidiecezji.
 3. W piątek, 10 lipca  16. rocznica śmierci Księdza Prałata Ludwika Dyszyńskiego.
 4. W sobotę  święto św. Benedykta, Patrona Europy.
 5. Wracamy do zwyczajnego porządku cotygodniowych nabożeństw w naszym kościele:
  - w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;        
  - w czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 z  modlitwami przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II przed Mszą św.;
  - w piątek – nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Faustyny.
 6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów III i IV.
 7. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców ul. Budowlanych nry od 1 do 20.
 8. W sobotę 4 lipca rozpoczęła się Pielgrzymka Przemyska na Jasną Górę. W czasie jej trwania odbywa się także modlitwa różańcowa w naszej diecezji w ramach sztafety różańcowej, która polega na tym, że co pół godziny 4 zdeklarowane osoby odmawiają cały różaniec (każda osoba po jednej części różańca) w podanych intencjach: za Archidiecezję, biskupów i kapłanów posługujących w naszej Archidiecezji, za przygotowujących się do kapłaństwa, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o rozwój Radia FARA, o ustanie panującej epidemii oraz we wszystkich intencjach pielgrzymów, duchowych pielgrzymów i uczestników Sztafety Różańcowej.
  Nasza Parafia została poproszona o modlitwę w piątek 10 lipca o godz. 5.00. Prosimy chętnych do udziału w sztafecie różańcowej o zapisanie się w zakrystii, a wszystkich parafian zapraszamy do odmówienia różańca w wyznaczonej godzinie wg podziału na REJONY:    
  - rejony I i II            - część RADOSNA   
  - rejony III i IV        - część ŚWIATŁA    
  - rejony V i VI          - część BOLESNA    
  - rejony VII i VIII   - część CHWALEBNA     

   

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

PODZIAŁ NA REJONY:

Rejon I:    Patron – św. Andrzej Bobola
       ulice:    Dolna, Lwowska, Młynarska.

Rejon II: Patron – św. Józef Sebastian Pelczar
      ulice:    Akacjowa, Jagodowa, Jana Pawła II, Jesienna, Kasztanowa, Kolejowa, Królowej Jadwigi, Letnia, Pogodna, Wietrzna, Wiosenna, Wiśniowa, Zimowa oraz Skołoszów.           
Rejon III:  Patron – św. Faustyna Kowalska
      
ulice:     Tysiąclecia i Złota Góra.

Rejon IV:  Patron – św.  Małgorzata Alacoque
     ulice:     Budowlanych, Piaskowa, Plażowa,  Rybacka, Zasanie, Zielona.

Rejon V:    Patron – św. Jan z Dukli
     os. Jagiełły:      bloki od 1 do 8.

Rejon VI:  Patron – bł. Jan Wojciech Balicki
     os. Jagiełły:      bloki od 9 do 13.

Rejon VII:  Patron – bł. Bronisław Markiewicz
     os. Jagiełły:      bloki od 14 do 16.

Rejon VIII: Patron – bł. Władysław Findysz
     os. Jagiełły:      bloki od 17 do 19.                  
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28/06/2020 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W poniedziałek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Odpust parafialny w Kaszycach.
 2. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00; w tym czasie możliwość spowiedzi przed pierwszym piątkiem.
 5. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzania chorych z Komunią św., ze względu na wskazania, by unikać kontaktów z osobami starszymi dla ich większego bezpieczeństwa.
 6. W sobotę wieczorem zapraszamy do modlitwy różańcowej – w duchu objawień fatimskich.
 7. W przyszłą niedzielę. Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów I i II. Nadal nie będzie tradycyjnych zmian tajemnic różańcowych.
 8. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców ul. Złota Góra numery od 32 do końca.
 9. W sobotę 4 lipca o godz. 7.00 będzie Msza św., pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa, na rozpoczęcie Sztafety Pielgrzymkowej Przemyskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy parafian i zapisanych pątników. W tym dniu  nie będzie Mszy Świętej o godzinie 6.30. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów dziś po Mszy św. o godz. 16.00.
 10.  W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, w wielu miejscowościach Archidiecezji Przemyskiej doszło do powodzi i podtopień. Prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych poprzez zbiórkę do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej w przyszłą niedzielę - 5 lipca.
 11.  W pomocy poszkodowanym przez powódź koniczny jest dobry sprzęt strażacki. W tym temacie ważna informacja: MSWiA sfinansuje zakup samochodu strażackiego dla tej gminy w województwie, która wykaże się największą frekwencją w wyborach prezydenckich. Przyłączamy się więc do apelu władz Miasta i Gminy Radymno o pomoc w wygraniu tego konkursu przez jak najliczniejszy udział w dzisiejszym głosowaniu.       
  Ale równocześnie przypominamy, że dla ludzi wierzących pierwszym kryterium wszelkich wyborów życiowych jest EWANGELIA CHRYSTUSOWA, a więc wartości moralne z niej wypływające i ich obrona, nawet za cenę cierpienia. Dziś sam Pan Jezus mówi do nas o tym w Ewangelii: „Kto kocha ojca lub matkę, syna lub córkę,  bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.” CHRYSTUS jest dla nas najwyższą wartością i mamy obowiązek odrzucić wszystko co się sprzeciwia Jemu i Jego nauce.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21/06/2020 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Plakat komunijny I Komunia Święta KOMUNIA 7139302871 - Allegro.pl

 1. W piątek przeżywaliśmy uroczystość odpustu parafialnego. W tym dniu nasza młodzież przyjęła sakrament bierzmowania. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie tych pięknych wydarzeń pomimo pewnych trudności wynikających z obecnej sytuacji. Szczególnie dziękujemy naszym księżom za przygotowanie młodzieży i przygotowanie liturgii, naszej scholii za piękne śpiewy w czasie uroczystości i służbie liturgicznej, na którą zawsze można liczyć.
 2. Dziś w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom za współpracę i zaangażowanie w duchowe przygotowanie dzieci do tego pięknego wydarzenia. Dziękujemy także za piękną dekorację kościoła i za dar ołtarza – kielich mszalny, który został poświęcony w dniu odpustu przez Ks. bpa Krzysztofa.
 3. Pamiętajmy o obowiązujących zasadach uczestniczenia w liturgii w stanie epidemii. W kościołach nie ma już limitu wiernych ale nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust. Za nieprzestrzeganie tych zasad mogą nam grozić także kary finansowe. Chcemy także przypomnieć, że Komunię św. do ust udzielamy z dużą ostrożnością, w naszym przekonaniu w sposób całkowicie bezpieczny. Pamiętajmy jednak o spokojnym podchodzeniu do Komunii św. z zachowaniem bezpiecznego dystansu.
 4. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust w Łowcach.
 5. W czwartek w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, od godz. 15.00 będzie możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego.
 6. W piątek dodatkowe Msze św. na zakończenie roku szkolnego:  o godz. 8.00 dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych i o godz. 16.00 dla Szkoły Podstawowej.
 7. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę mieszkańców ul. Złota Góra numery od 1 do 30.
 8. Zapraszamy wszystkich zapisanych uczestników na Sztafetę Pielgrzymkową Przemyskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, na spotkanie organizacyjne w niedzielę 28 czerwca. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 16.00. Dalsza cześć spotkania po Eucharystii w kościele.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14/06/2020 XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo, tłum i na zewnątrz

 1. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu procesji w dniu Bożego Ciała – Akcji Katolickiej, Rodzinom z Domowego Kościoła, pracownikom zatrudnionym w projekcie „Przyjazny Dom”, pracownikom kościelnym, liturgicznej służbie ołtarza, także dzieciom biorącym udział w procesji i ich rodzicom oraz wszystkim za piękne świadectwo wiary w żywą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała i nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa. W każdym dniu oktawy, po Mszy św. wieczornej, procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków. Wcześniej, od godziny 15.00, adoracja Najśw. Sakramentu.
 3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii główny ODPUST PARAFIALNY. Msza św. odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Zapraszamy do udziału w procesji także dzieci. Druga Msza św. o godz.  18.00 z obrzędem sakramentu bierzmowania. Na uroczystościach odpustowych będziemy gościć Ks. bpa Krzysztofa Chudzio, który wygłosi Słowo Boże na obydwu Mszach św. i udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.  Będzie to pierwsze spotkanie nowego Biskupa Archidiecezji Przemyskiej z wiernymi naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tych uroczystościach.
 4. W piątek, z racji Uroczystości,  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W przyszłą niedzielę, w naszej Parafii, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, na Mszach św. o godz. 10.00 i o godz. 11.30.
 6. Spowiedź przed I Komunią św. będzie w sobotę od godz. 16.00, a spowiedź przed bierzmowaniemw czwartek od godz. 15.00, w czasie adoracji.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania przed odpustem w CZWARTEK wieczorem, po nabożeństwie, mieszkańców ul. Złota Góra bloki nr 13, 13a i 19. 
 8. W poniedziałek zapraszamy DZIECI przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie w kościele, o godz. 16.00 I grupa (klasa III B), a po Mszy świętej wieczornej grupę II (klasa III A).
 9. Zapraszamy do zapisów na Sztafetę Pielgrzymkową Przemyskiej Pielgrzymki na Jasną Górę z grupą św. Józefa. Pozostało jeszcze około 20 miejsc; zapisy oraz informacje u ks. Pawła.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7/06/2020 NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Dzisiaj kończy się też okres Komunii Św. wielkanocnej
  Dziś nie będzie jeszcze zmiany tajemnic różańcowych. Będziemy odmawiać te same tajemnice albo można wymienić się tajemnicami indywidualnie.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W naszej parafii Msze św. w porządku niedzielnym - o godz. 8.00, 10.00, 11.30  i 16.00. Ze względu na obowiązujące aktualnie ograniczenia niemożliwe jest zorganizowanie procesji ulicami miasta – dlatego po Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczniemy procesję z Najśw. Sakramentem wokół kościoła, do 4 ołtarzy. W procesji, wg uznania rodziców, mogą wziąć udział dzieci – dziewczynki do sypania kwiatów i chłopcy do dzwonienia.        
  Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy – pierwszego przez pracowników zatrudnionych w budynku parafialnym; drugiego przez Akcję Katolicką i trzeciego przez Domowy Kościół. Czwarty ołtarz będzie w kościele.
 3. Procesje eucharystyczne będą także odprawiane przez całą oktawę Bożego Ciała - codziennie po Mszy św. wieczornej, a w przyszłą niedzielę procesją rozpoczniemy udział we Mszy św. o godz. 11.30.
 4. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal.
 5. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 rodziców dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii Św.
 6. W poniedziałek zapraszamy na spotkania w kościele:     
  -  na godz. 16.00   dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej z rodzicami (obydwie grupy);       
  - na godz. 18.00  dzieci przeżywające Rocznicę I Komunii Świętej także z rodzicami.
 7. We wtorek zapraszamy młodzież klas ósmych na Mszę świętą wieczorną i spotkanie przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa!
 8. Są też nowe informacje w sprawie Pielgrzymki na Jasną Górę: zwiększony został limit osób w grupie do 150, a grupa św. Józefa będzie pielgrzymować, w ramach sztafety, przez dwa dni – 4 i 5 lipca, na trasie z Radymna do Pruchnika i z Pruchnika do Hyżnego. Dalsze zapisy i więcej szczegółów u ks. Pawła.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31/05/2020 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Zesłanie Ducha Świętego - 31 maja 2020

W związku z kolejnym etapem znoszenia ograniczeń wynikających ze stanu epidemii, nasza Kuria Metropolitalna przekazuje nowe rozporządzenia, które obowiązują od 30 maja, m.in.:

 • w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa;
 • zniesienie limitu osób dotyczy również uroczystości pogrzebowych, przy czym w procesji na cmentarz może brać udział maksymalnie 150 osób, z zachowaniem dystansu, albo z zasłanianiem twarzy;
 • od niedzieli 7 czerwca włącznie, zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych; należy pamiętać również w tym temacie o zasadach podanych w Katechizmie Kościoła Katolickiego: Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki;
 • przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji pierwszego piątku miesiąca; zachęca się także wiernych do tradycyjnej praktyki pierwszych piątków i sobót miesiąca.     

/pełny tekst komunikatów kurialnych można znaleźć na stronie diecezji i na naszej stronie parafialnej - poniżej/      

 1. Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. Dziś także zakończenie nabożeństw majowych, a od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Serdecznie zapraszamy wiernych do oddawania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – tym bardziej, że zobowiązuje nas do tego wezwanie naszej Parafii.
 2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 6.30 i 18.00. Odpust parafialny w Orłach.  W tym dniu, zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, na Mszę św. wieczorną i na spotkanie w kościele.
 3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. A po Mszy św. wieczornej w kościele – spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
 5. W piątek, zgodnie z zarządzeniami, wracamy do praktyki odwiedzania chorych z Komunią Św. - początek o godz. 8.00; prosimy też o informacje gdyby w tym ostatnim czasie nastąpiły jakieś zmiany dotyczące naszych chorych. Możliwość spowiedzi z okazji Pierwszego Piątku przez cały tydzień, a szczególnie w czwartek w czasie Adoracji i w piątek godzinę przed Mszą św. wieczorną.
 6. W sobotę wieczorem zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, głównie w intencjach podanych przez Matkę Bożą w objawieniach fatimskich.  Ponieważ zostały zniesione limity osób w kościołach – sobotnie Msze św. wieczorne nie będą już z liturgią niedzielną.
 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wraz z tą niedzielą kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji Rejonów III i IV.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców ul. Złota Góra, bloki nr 20, 21a i 23.
 9. Informujemy, że 40 Piesza Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku będzie mieć charakter sztafety pielgrzymkowej, co oznacza, że każda grupa ma do przebycia jeden dzień w ramach pielgrzymki. Nasza grupa św. Józefa ma wyznaczoną trasę w dniu 5 lipca (Niedziela) z Pruchnika do Hyżnego. Zapisy oraz więcej szczegółów u ks. Pawła.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej w Przemyślu

Przemyśl, 29 maja 2020 r.

W związku ze zniesieniem z dniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń związanych z COVID-19, które odnoszą się również do kościołów informujemy, że na terenie Archidiecezji Przemyskiej od tegoż dnia obowiązywać będą niżej podane zasady.

I.

W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez wszystkich jego uczestników z wyłączeniem osób go sprawujących.

II.

Zniesienie liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi  w procesji może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłaniania ust i nosa.

III.

Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Informację powyższą należy podać do wiadomości wiernym we wszystkich kościołach i kaplicach w niedzielę 31 maja br.  (Uroczystość Zesłania Ducha Świętego) oraz za pomocą dostępnych środków przekazu. Warto również przypomnieć wiernym zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

IV.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (11 czerwca br.), dopuszcza się zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej, jednak z zacho­waniem obowiązującego limitu 150 osób, mogących przebywać w przestrzeni publicznej. Uczestnicy procesji mają obowiązek zasłonienia ust i nosa, chyba, że zachowają 2-metrowy dystans od innych.

W innym przypadku należy zastosować jedną z propozycji celebracji Bożego Ciała:

a) procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła,

b) w przypadku większych świątyń – procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy bocznych kościoła z tekstami liturgicznymi przewidzianymi na tradycyjną procesję.

c) dłuższą adorację Najświętszego Sakramentu (należy podać godziny) dla indywidualnej modlitwy wiernych i z końcowym błogosławieństwem udzielanym na progu świątyni. Należy uwrażli­wić wiernych na momenty ciszy i modlitwę w milczeniu.

d) nabożeństwo Eucharystyczne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Propozycje nabożeństw, o których mowa w punktach c) i d) dostępne są w materiałach dla księży (zakładka: Rok duszpasterski).

Mając na uwadze przepisy ruchu drogowego (np. nakaz używania pasów bezpieczeństwa), należy pamiętać, że zabronionym jest korzystanie  ze środków transportu przy jednoczesnym błogosła­wieniu wiernych Najświętszym Sakramentem wysta­wionym w monstrancji.

V.

Przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiąca. W związku z tym należy tę wiadomość przekazać w ogłoszeniach duszpasterskich. Wypada w rozmowie  telefonicznej z zainteresowanymi chorymi czy ich rodzinami ustalić szczegóły dotyczące tej posługi sakramentalnej, ale należy uszanować ich ewentualną prośbę  o dalsze jej zawieszenie.

VI.

Zachęca się wiernych do tradycyjnej praktyki I piątków i sobót miesiąca.

ks. Bartosz Rajnowski
Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Przemyślu

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24/05/2020 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dziś w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu, a w najbliższą sobotę w katedrze święcenia prezbiteratu. Modlitwą obejmujemy diakonów przygotowujących się do przyjęcia święceń kapłańskich.
 2. Zapraszamy codziennie wieczorem do udziału w Nabożeństwach Majowych.
 3. We wtorek Dzień Matki. Nasze mamy będziemy polecać opiece Najlepszej z Matek – Maryi, podczas nabożeństwa majowego.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, jak co tydzień, od godz. 15.00. Po Mszy św. w czwartek zapraszamy na spotkanie w kościele rodziców dzieci przeżywających Rocznicę Pierwszej Komunii świętej.
 5. W sobotę wieczorem Msza św. z liturgią niedzielną.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zakończy się okres wielkanocny w liturgii. Msza św. o godz. 11.30 będzie odprawiona w intencji rejonów I i II.
 7. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców ul. Złota Góra, blok 11A
 8. Informujemy, że przy budynku parafialnym zostało utworzonych 18 nowych miejsc parkingowych, z przeznaczeniem dla uczestniczących w nabożeństwach w naszym kościele.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17/05/2020 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

6 Niedziela Wielkanocna - Pokój mój daję wam - Polska Parafia ...

 1. Jak już na pewno słyszeliśmy, od niedzieli 17 maja, w kościele może być więcej osób na nabożeństwach – jedna osoba na 10 m2 powierzchni kościoła, z zachowaniem obowiązujących zasad. Przypominamy, że powierzchnia naszego kościoła, wg projektu budowlanego, wynosi 1527 m2.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają dni modlitw o urodzaje, znane jako Dni Krzyżowe. Modlitwy  o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy połączymy w tych dniach z nabożeństwami majowymi po Mszach św. wieczornych.
 3. W poniedziałek 18 maja wypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. To wydarzenie uczcimy w naszym kościele specjalnym nabożeństwem  o godz. 20.00, przeżywanym jako WIECZÓR ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.00.
 4. Zwracamy się też z  prośbą do wszystkich, aby podzielili się z nami osobistymi refleksjami związanymi z osobą św. Jana Pawła II, np. prosimy o świadectwa, wspomnienia czy relacje uczestników pielgrzymek, audiencji i innych spotkań z Papieżem, aby ocalić od zapomnienia te niezwykłe przeżycia. Zebrane relacje, które mogą być uzupełnione także zdjęciami, chcielibyśmy opublikować w naszej gazetce, a jeżeli byłoby więcej takich wspomnień i refleksji, to powstałby specjalny numer gazetki parafialnej. Materiały można przekazywać księżom, albo przesyłać na adres podany w gazetce: wnaszejparafii@gmail.com
 5. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji rejonów VII i VIII. W tym dniu będą także święcenia diakonatu w naszej Archidiecezji. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń.
 7. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców ul. Tysiąclecia.
 8. W CZWARTEK zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej na Mszę świętą wieczorną i na spotkanie w kościele.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10/05/2020 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Nabożeństwa majowe | Trójcowo Chicago

 1. W środę wieczorem Nabożeństwo Fatimskie połączone z nabożeństwem majowym. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w duchu objawień fatimskich. Zapraszamy także, w miarę naszych możliwości, do codziennego udziału w nabożeństwach majowych.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00. Na zakończenie adoracji nabożeństwo majowe o godz. 18.00 i Msza św.
 3. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Św. Andrzeja uczcimy rano, a wieczorna Msza św. w sobotę będzie z liturgią niedzielną.
 4. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 19, mieszkania od 41 do 60.
 5. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania co najmniej 2 m odległości od siebie. Także podczas przystępowania do Komunii św., klękajmy w odpowiednich odległościach.  
  Jeżeli zauważymy, że jest zbyt duża liczba osób w kościele możemy uczestniczyć we Mszy św. pozostając na placu kościelnym przed otwartymi drzwiami. W takiej sytuacji jeden z księży przyjdzie z Komunią św. na zewnątrz kościoła.

 

Apel Biskupów Metropolii Przemyskiej

„Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój”( Ef 4,3)

Drodzy Diecezjanie!

Dzieje naszego Kościoła, a także naszej Ojczyzny, obfitują w niezwykłe wydarzenia. Wśród nich są krzepiące i podnoszące ducha, takie jak odzyskanie niepodległości w 1918 r., czy wybór naszego Rodaka na Stolicę św. Piotra. W perspektywie bieżącego roku wspominamy „cud nad Wisłą”, wyrażając przekonanie o niezwykłej interwencji Bożej w dzieje naszej Ojczyzny. Wśród wielu refleksji i spostrzeżeń czynionych przy okazji podniosłych, ale niekiedy także tragicznych wydarzeń, pojawia się myśl o jednoczeniu się mieszkańców naszej Ojczyzny w ważnych i trudnych chwilach dziejowych. Z kolei bólem napełnia nas myśl o niewykorzystanych okazjach, które mogły w historii zaowocować powodzeniem, gdybyśmy tylko potrafili zjednoczyć nasze myśli i działania. Nie czas na dokładną analizę wydarzeń z naszej bogatej historii. Warto jednak, mając w świadomości zasady „w jedności siła” oraz „zgoda buduje, niezgoda rujnuje”, popatrzeć na otaczającą nas rzeczywistość, naznaczoną trwającą pandemią.

Oto z jednej strony, nawet pobieżna obserwacja rzeczywistości, odczytywana w perspektywie wiary, jak również dostrzegana – po prostu – obiektywnym osądem rozumu, nakazuje nam wyrazić wdzięczność wielu ludziom i instytucjom, które w czasie zagrożenia epidemicznego ofiarnie służą ludzkiemu życiu oraz starają się czynić naszą codzienność bardziej bezpieczną. Wiele razy, dzięki przekazom medialnym, mogliśmy podziwiać heroiczną postawę personelu medycznego: lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, a także innych służb mundurowych, które w imię zleconej im misji i powołania, świadczyły samarytańską pomoc wobec potrzebujących w szpitalach, miejscach izolacji czy osób przebywających na kwarantannie. Dodatkową okazją do wdzięczności jest obchodzony 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej oraz fakt, że bieżący rok (2020) po raz pierwszy w historii został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej. Pamiętajmy o nich, gdyż one teraz ciężko pracują, narażając życie swoje i swoich rodzin na zakażenie, z powodu którego także umierają. Bardzo potrzebują naszego wsparcia, również duchowego!

Doceniamy również i wyrażamy wdzięczność wobec duchownych i osób życia konsekrowanego, którzy w trosce o zbawienie wieczne, podejmowali wiele wysiłków, by docierać do ludzi z orędziem nadziei i ewangelicznym pocieszeniem, oraz – w miarę możliwości – sprawować sakramentalną posługę.

Nie możemy również zapomnieć o wielu siostrach i braciach zakonnych, a także świeckich wolontariuszach, którzy w imię miłości bliźniego, kierowani ewangelicznym miłosierdziem, podjęli posługę wobec chorych i cierpiących, czy to indywidualnie, czy też w ośrodkach, w których potrzebowano wsparcia z racji zachorowań personelu medycznego. Te piękne świadectwa budują jedność wśród wierzących, solidarność narodową i stanowią niezwykłą lekcję braterstwa dla przyszłych pokoleń.

Z drugiej strony, w ostatnim czasie, niewątpliwie trudnym dla nas wszystkich, daje się słyszeć, oprócz wspaniałych głosów ludzkiej solidarności, świadectw życia wiary i przykładów zatroskania o wspólnotę Kościoła, również i głosy krytyki, czy wręcz oskarżeń wysuwanych wobec decyzji władz państwowych czy kościelnych. Szanujemy głos każdego obywatela i wierzącego. Jednak czasami można odnieść wrażenie, że nachalne ataki krytyki i nawoływanie do działań sprzecznych z zaleceniami władz kościelnych i państwowych, nie mają wiele wspólnego z chęcią budowania jedności w tych trudnych i wzywających nas do solidarności czasach. Czy nie zastanawialiśmy się nad tym, że szatan, jako ojciec kłamstwa, może zechcieć nas podzielić? Przecież nie jesteśmy teraz wolni od pokus, w tym pokusy reformowania Kościoła i hierarchów. Każdy kapłan, biskup, odpowiedzialny członek rodziny, czuje się zatroskany o powierzony mu Lud, wspólnotę domu, z którą żyje na ziemi i pielgrzymuje drogą zbawienia. Jak poucza nas święty Paweł: „A zatem zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości” (Ef 4,1-2).

Z przykrością odnotowujemy również informacje o piętnowaniu osób chorych na koronawirusa, przebywających w izolacji i na kwarantannie, czy też niekiedy o odcinaniu się od posługi personelu medycznego. Trzeba zdecydowanie potępić tego rodzaju osądy, konfabulacje, kłamliwe pomówienia czy wręcz wyrażane wobec tych osób represje. Nie wolno nam zapominać, że służby pomocowe ratują nasze życie i poświęcają się na rzecz innych, zawsze kosztem własnego zdrowia oraz często kosztem wielotygodniowej rozłąki z własnymi rodzinami. Chorzy zaś, czy osoby przebywające na kwarantannie, niosą krzyż cierpienia, bólu, samotności i niepewności jutra. Chrześcijańska postawa domaga się więc od nas gestów Weroniki i Szymona Cyrenejczyka, a nie krzykliwych głosów podejrzeń czy osądów. Postarajmy się bronić i wspierać w każdy możliwy sposób zarówno tych, którzy pracują na rzecz chorych, jak i ludzi doświadczonych chorobą lub izolacją. Zwracamy się za św. Pawłem z apelem, który jednocześnie stanowi dla nas wszystkich chrześcijańskie i ogólnoludzkie zadanie: „Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój” (Ef 4,3).

Jako biskupi metropolii przemyskiej, prosimy Was wszystkich o jedność i solidarność. Zaprzestańmy bezpodstawnych słów oskarżeń i krzywdzących opinii. Przestańmy szerzyć w umysłach wierzących zamęt, który nikomu i niczemu nie służy.

Spróbujmy się jednoczyć w modlitwie i w tęsknocie za życiem sakramentalnym, a więc za źródłem Bożej łaski. Niech obce nam będą podziały, krytykanctwo, manipulowanie ludzkimi dramatami czy piętnowanie tych, którzy ofiarnie służą naszym obywatelom.

Jeśli trudno nam przeżywać pewne wydarzenia, zgadzać się z przyjętymi zasadami, zarówno państwowymi, jak i kościelnymi, wołajmy o dary Ducha Świętego, który jest Duchem Prawdy i Jedności. Nie ulegajmy emocjom, sądom, domniemaniom, teoriom spiskowym. Skupmy się na wierze w obecność Boga pośród nas, wszak stał się Emmanuelem – Bogiem z nami. Korzystajmy z możliwości jakie dają nam otwarte kościoły włączając się do modlitwy adoracyjnej oraz do udziału w niedzielnej Eucharystii, która jest sakramentem jedności. Chrystus czeka na nas w sakramentach, w tabernakulach naszych świątyń, ale… czeka również na nas w naszych domach, rodzinach, zakładach pracy, w cierpiącym człowieku – naszym bliźnim. Jako Zmartwychwstały przynosi nam pokój i pojednanie. Trwajmy więc w jedności, braterstwie, chrześcijańskiej solidarności i pomocy. Budujmy mosty, a nie mury!

Dołóżmy starań, aby „zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój” (Ef 4,3).

Maryja, Matka Kościoła, gromadząca Uczniów Pana w Wieczerniku, tak bardzo czczona w naszych maryjnych sanktuariach jako Łaskawa w konkatedrze w Lubaczowie, Pani Rzeszowska i Jackowa w Przemyślu, niech uczy nas jedności z Bogiem i bliźnimi.

Z serca Wam wszystkim błogosławimy: w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Bp Marian Rojek
Bp Jan Wątroba
Abp Adam Szal

Przemyśl, Rzeszów, Zamość 8 maja 2020 r.

 

 

 

ogłoszenie z Urzędu Miasta w Radymnie

Włącz się do akcji szycia maseczek dla mieszkańców!

Szyjemy maseczki dla mieszkańców naszego miasta! Jeśli posiadasz w domu maszynę do szycia i masz trochę wolnego czasu, możesz wziąć udział w tej akcji. Dostarczymy Ci do domu pakiet składający się z wykrojonego materiału, nici i gumek, wystarczający do uszycia 200 maseczek, oraz woreczki do ich spakowania. Udostępnimy też filmik instruktażowy, z którego dowiesz się, jak krok po kroku uszyć maseczkę, oraz jedną maseczkę na wzór. Uszyte przez Ciebie maseczki zostaną nieodpłatnie przekazane mieszkańcom Radymna.

W tym trudnym czasie szczególnie ważna jest życzliwość oraz wsparcie, które sobie nawzajem okazujemy, dlatego liczymy na Twoją pomoc. Czekamy na Twoje zgłoszenie: możesz zadzwonić do Urzędu Miasta (tel. 16 628 24 17 wew. 32) w dni robocze lub napisać na adres radamiasta@radymno.pl podając swój numer telefonu, a postaramy się oddzwonić nawet w weekend.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

 

 

 

Strony