OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23/06/2019 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Znalezione obrazy dla zapytania serce pana jezusa

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować i odprawić procesję w dniu Bożego Ciała. Dziękujemy policji i strażakom, za zabezpieczenie trasy procesji, szczególnie dziękujemy tym, którzy przygotowali piękne ołtarze; dziękujemy naszej scholi za piękne śpiewy uwielbiające Pana Jezusa w Eucharystii,  dziękujemy także liturgicznej służbie ołtarza, panom posługującym Jezusowi przy baldachimie; dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom towarzyszącym Panu Jezusowi oraz rodzicom tych dzieci; i wszystkim za dobre świadectwo wiary w żywą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.
  2. Dzisiaj, zgodnie z prośbą naszych biskupów, po każdej Mszy Świętej odśpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”, w duchu przebłagania Boga za świętokradztwa popełnione w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie.
  3. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust parafialny w Łowcach.
  4. Trwa oktawa Bożego Ciała i nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa. W każdym dniu oktawy, po Mszy św. wieczornej, procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii główny odpust parafialny. Msza św. odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Druga Msza św. (bez procesji) o godz.  18.00. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji – dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.
  6. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra o Pawła. U nas Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Odpust parafialny w Kaszycach.
  8. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania przed odpustem w CZWARTEK wieczorem, po procesji, mieszkańców ul. Złota Góra bloki nr 13, 13a i 19. Prosimy też o wcześniejsze uzgodnienie dekoracji kościoła.