OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16/06/2019 - Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Znalezione obrazy dla zapytania trójca Święta

 1. Dzisiaj, w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. W środę, w naszym kościele, w czasie Mszy św. o godz. 18.00, Ks. Bp Stanisław Jamrozek, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z Radymna i z kilku parafii naszego dekanatu. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 3. We wtorek będzie spowiedź przed bierzmowaniem, od godz. 16.00 do 18.00, będzie to jednocześnie spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego.
 4. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych - będzie w środę o godz. 8.00.
 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W naszej parafii Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 16.00. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.00 w naszym kościele a zakończy przy kościele św. Wawrzyńca.     
  Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w procesji; także dzieci – dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.
  Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy – pierwszego pod kierunkiem Domowego Kościoła i drugiego pod kierunkiem Akcji Katolickiej.
  Tutaj ważne przypomnienie, aby nie ograniczać świętowania Bożego Ciała tylko do udziału w samej procesji, zaniedbując jednocześnie uczestnictwo w Mszy św.
 6. Procesje eucharystyczne będą także odprawiane przez całą oktawę Bożego Ciała - codziennie po Mszy św. wieczornej, a w przyszłą niedzielę procesją rozpoczniemy udział we Mszy św. o godz. 11.30. Będzie to Msza św. w intencji rejonów VII i VIII.
 7. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal.
 8. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców ul. Złota Góra bloki nr 20, 21a i 23.
 9. Stowarzyszenie „Nowe Życie” zaprasza na „Powitanie Lata w Radymnie, w przyszłą niedzielę, o godz. 16.00, na placu przed Urzędem Miasta. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. Młodzież SP w Radymnie serdecznie zaprasza na spektakl „Zemsta” A. Fredry, 22 czerwca o godz. 19.00, do MOK w Radymnie. Wstęp wolny. W czasie spektaklu odbędzie się zbiórka charytatywna dla Gabrysi Dzimiry.
 11. Wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha, w czwartek o godz. 17.15 z parkingu przy naszym kościele.
 12. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę - 23 czerwca. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o  godz. 16.00. Dalszy ciąg spotkania - w sali budynku parafialnego. Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę. Więcej szczegółów znajduje się na wywieszonych plakatach.
 13. We wtorek spotkanie ministrantów i lektorów. Obecność wszystkich obowiązkowa.