OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28/04/2019 - II Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.
 2. Warto pamiętać, że istnieje możliwość codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu (wystawionego lub w tabernakulum) przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Na balaskach możemy złożyć ofiary zebrane do skarbonek wielkopostnych. Także dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas.
 4. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, przeniesiona z 23 kwietnia.
 5. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O godz. 17.00 rozpocznie się kolejne SPOTKANIE ze SŁOWEM BOŻYM, w ramach realizacji zadania duszpasterskiego: BIBLIJNA ODNOWA PARAFII. Zapraszamy wszystkich, a bardziej zobowiązująco osoby należące do grup parafialnych, kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. O 17.30 Nabożeństwo Majowe i Msza św.
 8. W piątek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym – o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe. W kościele Świętego Wawrzyńca o godz. 16.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej uroczystości pod Pomnikiem. Będzie to także Pierwszy Piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi szczególnie w czwartek, a w piątek podczas każdej Mszy św.
 9. W tym dniu odpusty parafialne w Ostrowie i Wacławicach.
 10. W następną niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji Rejonów I i II.
 11. Zapraszamy wszystkich w następną Niedzielę, 5 maja o godz. 20.00 na specjalne nabożeństwo Drogi Światła – Via Lucis. Polega ono na czternastu spotkaniach z Jezusem Zmartwychwstałym w oparciu o Pismo Święte. Całość zwieńczy Apel Jasnogórski.
 12. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 19, mieszkania od 1 do 20, a więc bliskich sąsiadów kościoła, co powinno dodatkowo mobilizować mieszkańców do pracy w kościele.
 13. W PONIEDZIAŁEK spotkanie Lektorów, a we WTOREK spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej po wieczornych Mszach św.
 14. Pan Burmistrz zaprasza mieszkańców Radymna na sztukę Aleksandra Fredry „Nikt mnie nie zna”, w środę, 1 maja, o godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Wstęp wolny.
 15. Wolontariusze z grupy misyjnej wspomagającej Kościół w Indiach przekazują serdeczne podziękowanie za wsparcie finansowe podczas kwesty w dniu 7 kwietnia.