OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21/04/2019 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  Dziękujemy wszystkim za liczny udział w liturgii Wielkiego Tygodnia, za czuwanie przy Panu Jezusie i za modlitwę w intencji nas kapłanów. Serdecznie dziękujemy Parafianom i Wszystkim, którzy przesłali lub złożyli świąteczne życzenia. Przez modlitwę chcemy wyrazić naszą wdzięczność i wypraszać potrzebne łaski u Jezusa Zmartwychwstałego.

  Dziękujemy liturgicznej służbie ołtarza, przygotowanej pięknie przez Ks. Pawła – ministrantom, lektorom, kantorom i Panu Kościelnemu za posługę podczas liturgii. Dziękujemy Panu Organiście i nowo zawiązanej Scholi za przygotowanie i wykonanie pięknych śpiewów liturgicznych podczas Wielkiego Tygodnia. Naszej młodzieży oazowej, pod przewodnictwem Ks. Krzysztofa, za prowadzenie czuwań modlitewnych. Dziękujemy naszej nieformalnej ale bardzo profesjonalnej grupie dekoracyjnej, którą tworzą nasi Księża, Pani Ala, Panie ze Świetlicy Parafialnej i Pan Rząsa, za wielką pracę przy urządzeniu Ciemnicy i Bożego Grobu, a także za piękną dekorację naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować nasz kościół i naszą wspólnotę parafialną do jak najgodniejszego przeżywania Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

 1.  W NIEDZIELĘ  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO
  Rezurekcja o godz. 6.00, następne Msze św. o godz. 10.0011.30. (Nie ma Mszy św. popołudniowej w naszym kościele; w kościele p.w. św. Wawrzyńca – Msza św. o godz. 17.00).
 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 8.00, 10.0011.30. (Nie ma Mszy św. popołudniowej).
 3. Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Za tydzień - Niedziela Miłosierdzia Bożego.  W tym dniu  organizowana jest zbiórka do puszek na potrzeby Caritas. Przynosimy także do kościoła skarbonki wielkopostne, z ofiarami przeznaczanymi na dobre cele.    
  O godz. 15.00nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z tą godziną wiążą się szczególne obietnice Pana Jezusa przekazane św. Faustynie, dlatego zapraszamy gorąco wszystkich do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.
  Jest to także dzień odpustu parafialnego w Skołoszowie.       
  W Niedzielę Miłosierdzia Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji mieszkańców rejonów V i VI oraz VII i VIII.
 5. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 18 mieszkania od 11 do 30.
 6. W CZWARTEK po Mszy Św. spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby do niej dołączyć.
 7. W najbliższym czasie możemy włączyć się także w ważne wydarzenia organizowane w naszych okolicach:       
  - 27 kwietnia – MARSZ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA w Przemyślu;
  - 28 kwietnia – akcja charytatywna „JAROSŁAWSKIE POLA NADZIEI”, ze zbiórką pieniędzy na Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu;
  - 29 kwietnia – rozpoczęcie SEMINARIUM ODNOWY WIARY, w Przemyślu, w klasztorze Karmelitów Bosych.
  Więcej informacji o tych wydarzeniach znajdziemy na plakatach i w internecie.