OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 III 2019 - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Znalezione obrazy dla zapytania 52 tydzień trzeźwości

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny (w przedsionku kościoła wyłożone są kartki z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka).
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. O 15.30 modlitwa różańcowa i zmiany tajemnic. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków Żywego Różańca, do modlitwy w intencjach związanych z Tygodniem Trzeźwości oraz w intencji naszych Rekolekcji Parafialnych.

  Znalezione obrazy dla zapytania środa popielcowa

 3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczniemy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynkiczynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.  
  Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.30 i 18.00. Można także zabrać poświęcony popiół dla nieobecnych w tym dniu w kościele.   
  W środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia) oraz post  ilościowy (wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia a nie rozpoczęli 60.) Młodsza młodzież i dzieci powinny być także wprowadzane w ducha pokuty, mimo że post nie obowiązuje ich pod sankcją grzechu.
  Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy również, że rozpoczynający Wielki Post to okres pokutny w Kościele, w którym powstrzymajmy się od zabaw, tańców i dyskotek.         
 4. W Środę Popielcową będzie możliwość złożenia ofiary na tacę jako jałmużny Miłosierdzia, przeznaczonej na wyposażenie i działalność znanego nam w Jarosławiu Domu Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II. Za ofiarność i okazane serce bardzo dziękujemy.
 5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będą odprawiane Drogi Krzyżowe, a w niedziele – Gorzkie Żale, Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Prosimy szczególnie o modlitwę w intencji naszych Rekolekcji Parafialnych.
 7. Od jutra Msze św. wieczorne będą już o godz. 18.00 !!!
 8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów III i IV. O godz. 15.15 Gorzkie Żale.
 9. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 19.30 !!! (po konferencji dla DOROSŁYCH) mieszkańców os. Jagiełły blok nr 15. mieszkania od 1 do 20.
 10. W PONIEDZIAŁEK spotkanie MINISTRANTÓW i LEKTORÓW. 
 11. W PIĄTEK rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje. Prowadził je będzie O. Mirosław Sander, Dominikanin. Pochodzi z naszej diecezji, a obecnie pracuje w Warszawie. Pełni wiele odpowiedzialnych funkcji w zakonie Dominikanów.   
  Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach. Szczegółowy program nabożeństw rekolekcyjnych jest umieszczony na tablicy ogłoszeń, w gazetce i na stronie internetowej parafii.  
  W piątek i sobotę, w czasie rekolekcji, nie będzie Mszy św. o 6.30.

 

PROGRAM   REKOLEKCJI  
PARAFIA p.w. NSPJ w RADYMNIE
8 – 10. 03. 2019 r.

  PIĄTEK  8 marca
8.00          –  MSZA ŚWIĘTA z rozważaniami rekolekcyjnymi.
15.30          –  Droga Krzyżowa dla DZIECI.
18.00          –  DROGA KRZYŻOWA dla STARSZYCH i MŁODZIEŻY szkół średnich
                       oraz pozaszkolnej

18.30          –  MSZA ŚWIĘTA z rozważaniami rekolekcyjnymi.
                 
  Po Mszy św. spotkanie rekolekcyjne z MŁODZIEŻĄ.

  SOBOTA  9 marca
8.00            –  MSZA ŚWIĘTA z rozważaniami rekolekcyjnymi
                    Po Mszy św. konferencja dla DOROSŁYCH
10.00          –  Msza św. dla CHOTRYCH.
15.00          –  Nabożeństwo pokutne przygotowujące do SPOWIEDZI.
                      ADORACJA Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 18.00
                      SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA  od 15.00 do 17.00
18.00          –  MSZA ŚWIĘTA z rozważaniami rekolekcyjnymi
                    Po Mszy św. konferencja dla DOROSŁYCH

  NIEDZIELA  10 marca - I NIEDZIELA W. POSTU. 
8.00;  10.00;   11.30  – MSZE ŚWIĘTE z rozważaniami rekolekcyjnymi.
15.15          –  GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym i błogosławieństwem
                      na zakończenie REKOLEKCJI.
                  
–  Po Gorzkich Żalach MSZA ŚWIĘTA