OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30 grudnia 2018 - Niedziela Świętej Rodziny

Znalezione obrazy dla zapytania świętej rodziny

  1. Zmarł Ks. Prał. Kazimierz Golenia. Uroczystości pogrzebowe odbywać się będą w kościele p.w. św. Wawrzyńca; dzisiaj EKSPORTA o godz. 17.00, a jutro POGRZEB o godz. 11.00. Pożegnajmy jak najgodniej naszego zmarłego kapłana.
  2. Jutro, 31 grudnia zakończenie Roku Pańskiego 2018. Nabożeństwo dziękczynne o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w dziękczynieniu za przeżyty rok. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  3. We wtorek, 1 stycznia Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi, jest to również Światowy Dzień Pokoju. Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 11.30 i 16.00.
  4. W niedzielę, 6 stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła podczas każdej Mszy św.  Tradycyjnie w tym dniu uczestniczymy w Orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 13.00. Z naszego kościoła wychodzi ORSZAK ZIELONY; ORSZAK NIEBIESKI wyrusza z ulicy Kościuszki; ORSZAK CZERWONY wyrusza z ulicy Kochanowskiego. Po dojściu orszaków na Rynek zostanie uformowany ORSZAK GŁÓWNY, który przejdzie do szopki przy kościele p.w. Św. Wawrzyńca, gdzie odbędzie się inscenizacja walki dobra ze złem oraz hołd Trzech Króli. Na zakończenie zostanie odprawiona Msza św.
  5. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie tylko po Mszy św. wieczornej (nie będzie adoracji od 15.00).
  6. W piątek – pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych
    o godz. 8.00. Wieczorem nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  7. W następną niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów I i II. Zmiany tajemnic różańcowych na nabożeństwie o godz. 15.30
  8. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 11.

 

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu

w ŚRODĘ, CZWARTEK  od godz. 15.30
i w SOBOTĘ  od godz. 9.00.

W środę 2 stycznia
Jeden ksiądz – blok nr 11a; 
Drugi i trzeci ksiądz – ulice: Jana Pawła II, Jagodowa.

W czwrtek 3 stycznia 
Jeden ksiądz – ulice: Królowej Jadwigi, Wiosenna, Kasztanowa.
Drugi ksiądz – ulice: Letnia, Wiśniowa, Jesienna.
Trzeci ksiądz – ulice: Zimowa, Akacjowa, Wietrzna.

W sobotę 5 stycznia
Jeden ksiądz – ulice: Pogodna, Kolejowa.
Drugi ksiądz Skołoszów.
Trzeci ksiądz – ulica Tysiąclecia.