OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23 grudnia 2018 - IV NIEDZIELA ADWENTU

Znalezione obrazy dla zapytania iv niedziela adwentu

1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Prosimy, by dzieci przyniosły na Mszę św. o godz. 6.00 figurki Pana Jezusa do poświęcenia a później umieszczą je w domowej szopce. Jutro nie będzie Mszy św. wieczornej.
    Wigilia jest dniem oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, która jest już świętowaniem Bożego Narodzenia. Dlatego niech nie zabraknie na naszych Wigiliach wspólnej modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, śpiewu kolęd. Koniecznie trzeba wykluczyć z Wigilii alkohol; w swojej istocie jest to wydarzenie głęboko religijne.
    O godz. 24.00 zapraszamy na PASTERKĘ.

2. Do naszej Parafii dotarło światło zapalone w Grocie Betlejemskiej. Będzie je można odebrać w naszym kościele w Wigilię po porannej Mszy Św. do godziny 12.00.
  3. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
  4. W środę Święto św. Szczepana. Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
  5. W czwartek Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a w piątek Święto Świętych Młodzianków.
  6. W czwartek, ze względu na całodzienną wizytę duszpasterską, nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu.
  7. W przyszłą niedzielę, Święto Świętej Rodziny.
  8. Wieczorna Msza św. poza świętami będzie w tym tygodniu o godz. 17.00. Niektóre intencje Mszy św. będą odprawiane poza Parafią, przez naszego Ks. Prałata Czesława Jaworskiego.
  9. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 10.
  10. W imieniu Księży pracujących w naszej parafii serdecznie dziękujemy za złożone czy przesłane życzenia z okazji przeżywanych Świąt Narodzenia Pańskiego. Zapewniamy
    o naszych szczerych życzeniach i modlitwie w Waszych intencjach.
  11. Serdecznie dziękujemy Księżom Krzysztofowi i Pawłowi, P. Ali, Paniom ze Świetlicy Parafialnej, P. Kościelnemu, P. Kazimierzowi za wykonanie pięknej i niezwykle pracochłonnej szopki i za świąteczną dekorację naszego kościoła. Dziękujemy też Nadleśnictwu za choinki oraz młodzieży za ich udekorowanie.
  12. Od czwartku rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Chcielibyśmy odwiedzić wszystkich Parafian i pobłogosławić wszystkie domy i mieszkania. Gdyby jednak ktoś nie życzył sobie takich odwiedzin, prosimy o poinformowanie o tym uprzedzających o naszej wizycie ministrantów. Ogólne zasady kolędy będą takie same jak w ubiegłych latach.

Wizyta w tym tygodniu w dniach od czwartku do soboty;  początek od godz. 9.00.

W czwartek  27 grudnia (Rejon 4):

Jeden ksiądz: rozpocznie od mieszkańców ul. Rybackiej, później ul. Plażowa, Zasanie  i ul. Budowlanych – w kierunku od mostu do nru 1, numery nieparzyste.

Drugi ksiądz: rozpocznie od mostu ul. Budowalnych numery parzyste, po drodze odwiedzi ul. Piaskową.

Trzeci ksiądz (od 14.00): ul. Zielona

W piątek  28 grudnia (Rejon 1):

Jeden ksiądz: ulica Dolna - od nru 1

Drugi ksiądz: ul. Lwowska - nry parzyste od ronda do torów

Trzeci ksiądz (do 17.00): ul. Lwowska - nry nieparzyste od nru 11, następnie ul. Młynarska

W sobotę 29 grudnia (Rejon 3 /bez bloku 11a/):

Jeden ksiądz ul. Złota Góra - numery nieparzyste od nru 9.

Drugi ksiądz: ul. Złota Góra - numery nieparzyste od drugiej strony

Trzeci ksiądz: ul. Złota Góra numery parzyste od nru 2.