OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 października 2018 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Znalezione obrazy dla zapytania wszystkich świętychZnalezione obrazy dla zapytania wszystkich świętych

1. Od czwartku w naszym kościele testowane jest nowe nagłośnienie, zainstalowane na razie w sposób prowizoryczny na próbę (stąd te wiszące przewody). Prosimy o przekazywanie opinii w tej sprawie do księży albo do Rady Duszpasterskiej.
  2. Dziś na Mszę Świętą o godz. 16.00 zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci uczęszczające do Przedszkola Samorządowego.
  3. W środę (31 X) zakończenie nabożeństw różańcowych.
  4. Wyjątkowo w tym tygodniu w ŚRODĘ Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. W tym czasie będzie dogodna możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
  5. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem tak jak w niedzielę.
    1) Procesja żałobna na STARY CMENTARZ będzie po Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy parafian, by najpierw wzięli udział w procesji, a po jej zakończeniu przeszli na groby swoich bliskich.
    2) Msza św. w kaplicy na NOWYM CMENTARZU o godz. 14.00 i tam procesja żałobna z modlitwą za Zmarłych.
    ! ! ! Nie będzie Mszy św. popołudniowej w naszym kościele.
  6. W listopadzie mamy dużo okazji do zyskania odpustów za zmarłych:
    1. W Uroczystość Wszystkich Świętych lub we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany jedynie za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty, przyjęcie Komunii sakramentalnej, pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
    2. W miesiącu listopadzie każdego dnia można zyskiwać odpusty za zmarłych. Dodatkowym warunkiem jest modlitwa za zmarłych w czasie nawiedzenia  cmentarza.
      W dniach od 1 do 8 XI, odpust jest zupełny, w pozostałych zaś dniach odpust cząstkowy. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach.
  7. Na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych odbędzie się kwesta zorganizowana przez naszą młodzież, przeznaczona na wsparcie świetlicy parafialnej oraz na cele związane z duszpasterstwem dzieci i młodzieży.
  8. W piątek (2 XI) Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6.30; 16.00 i 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy za zmarłych.
  9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.        W piątek wyjazd do chorych o godz. 8.00.  W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  10. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie sprawowana w intencji rejonów I i II; a o godz. 15.30 nabożeństwo ze zmianą tajemnic różańcowych. Zapraszamy wszystkich należących do Żywego Różańca.
  11. Na balaskach są wyłożone kartki na wypominki. Od soboty rozpoczniemy modlitwy za Zmarłych polecanych w wypominkach. Będą też odprawiane Msze św. w intencji tych zmarłych. Wypominki prosimy składać w zakrystii.
  12. Serdecznie dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły, blok nr 2.
  13. Zapraszamy na spotkania po wieczornych Mszach św.: w PONIEDZIAŁEK ministrantów, a w SOBOTĘ  uczestniczących w katechezie przedmałżeńskiej. Ciągle można się jeszcze dopisywać.

Serdecznie dziękujemy parafianom za sprzątanie i troskę o piękno naszego kościoła. W październiku w tych pracach wzięły udział następujące osoby:
W sobotę 6 X
: Helena SŁABAK, Augustyna KRUPNICKA, Jolanta KRUPNICKA, Zdzisław MIKOŚ, Teresa WARECKA, Iwona WARECKA, Grażyna SEGIN, Janina WANIO, Barbara WILK, Maria BIELAWSKA, Ewa KOTYLA.   W sobotę 13 X : Maria GNIEWEK, Danuta ŁATECKA, Janina NAPIERKO, Janina LIS, Katarzyna SZYBIAK, Anna BĄK, Katarzyna KRYSIAK, Zofia PELC, Maria BRZOZOWSKA, Celina MOMOT, Józefa MICH, Janina DUBIEL.  W sobotę 20 X : Marian GLINIANY, Maria MAKULSKA, Anna Katarzyna GDULA, Krystyna KORALEWICZ, Janusz KRUK, Sylwia BORCHOWIEC, Maria MOTYKA, Helena MARCIAK, Grażyna STECYSYN, Agnieszka RUBA.  W sobotę 27 X : Maria ŚPIEWAK, Anna SZPUNAR, Wiesława ZAJĄC, Wacław SZOZDA, Teresa JACKOWSKA, Krystyna KOŻUSZEK, Agata i Tomasz WUJEK, Artur SOBOLEWSKI, Halina LIZOŃ, Zofia WODAŁA, Józef ZABAWA, Lucyna i Mariusz PLUTA.