OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11 lutego 2018 VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj Światowy Dzień Chorego, podczas każdej Mszy św. modlimy się szczególnie za CHORYCH. Jest to także pierwszy miesiąc nowenny w intencji Ojczyzny, przygotowujący nas do przeżycia 100-lecia odzyskania niepodległości. Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów III i IV.Nabożeństwo o godz. 15.30 w intencji Ojczyzny.
 2. We wtorek, 13 lutego nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy całą parafię. Będziemy modlić się na różańcu o potrzebne łaski na czas rekolekcji parafialnych. 
 3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynkiczynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. Podkreślamy wartość umartwienia podejmowanego w duchu pobożności i miłości bliźniego.
 4. Na balaskach wyłożone skarbonki wielkopostne Caritas. Można ją zabrać dla swojej rodziny, by była przypomnieniem o podejmowaniu wyrzeczeń wielkopostnych i pomocy dla bardziej potrzebujących niż my sami. 
 5. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 8.00; 10.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
 6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post (ilościowy). Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post (ilościowy), obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie są związani jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy także, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od zabaw, tańców i dyskotek.
 7. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny (w nawach bocznych wyłożone teksty Krucjaty Wyzwolenia Człowieka).
 8. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 9. W Środę Popielcową będzie możliwość złożenia ofiary na tacę jako jałmużny Miłosierdzia, przeznaczonej na wyposażenie i działalność znanego nam w Jarosławiu Domu Ulgi w Cierpieniu im św. Jana Pawła II. Za ofiarność i okazane serce bardzo dziękujemy.
 10. W Środę Popielcową rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje. Prowadził je będzie ks. dr hab. Dariusz DZIADOSZ były rektor, a obecnie profesor i wykładowca Pisma Świętego na KUL-u i w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach – będzie okazja
  do modlitwy, przemyśleń i przeżycia z Panem Bogiem całego świętego czasu Wielkiego Postu. Prosimy, by żadna rodzina nie zmarnowała tego czasu łaski proponowanego nam przez Pana Boga. Szczegółowy program nabożeństw, dzięki apostolskiej posłudze Rejonowych, został doręczony do wszystkich rodzin naszej parafii a także umieszczony jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.  Prosimy zwrócić uwagę na zmiany godzin Mszy świętych w tygodniu.
 11. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów V i VI. O godz. 15.15 Gorzkie Żale.
 12. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 19.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 14. mieszkania od 41 do 60.

 

 „Powiadam wam, radość nastaje wśród aniołów Bożych
z powodu jednego grzesznika, który się nawraca» (Łk 15,10)

PROGRAM   REKOLEKCJI   ŚW.  (14.02.2018 – 18.02.2018)

ŚRODA POPIELCOWA  14.02.2018  

Msze św. z rozważaniami rekolekcyjnymi. Godz. 8.00; 10.00 i 18.00

Po Mszy św. o godz. 18.00 – konferencja dla MĘŻCZYZN

CZWARTEK  15.02.2018  

Wystawienie Najświętszego Sakramentu (od godz. 15.00 do godz. 18.00)

Godz. 18.00 Msza św.   Po Mszy św. o godz. 18.00 – konferencja dla KOBIET

PIĄTEK  16.02.2018   

Msza św. o godz. 8.00 z rozważaniami rekolekcyjnymi.

(Msza św. i nabożeństwo dla CHORYCH)

Wyjazd księży do chorych, ale tylko chorych zgłoszonych w zakrystii.

15.30 - Droga Krzyżowa dla DZIECI.

Msza św. o godz. 18.00 z rozważaniami rekolekcyjnymi.

Po Mszy św. o godz. 18.00 DROGA KRZYŻOWA dla STARSZYCH

i MŁODZIEŻY szkół średnich oraz pozaszkolnej.

SOBOTA  17.02.2018 

DZIEŃ SPOWIEDZI REKOLEKCYJNEJ
w godz. 10.00 – 12.00 i 16.00 – 17.00

Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. 
Po Mszy św. o godz. 17.00 Nabożeństwo różańcowe i konferencja dla MŁODIEŻY

NIEDZIELA  18.02.2018  - I NIEDZIELA W. POSTU. 

Msze św. z rozważaniami rekolekcyjnymi.

         Godz.   8.00

         Godz. 10.00

         Godz. 11.30 

Podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 obrzęd błogosławieństwa dzieci przez rodziców.

O godz. 15.15  GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym
i błogosławieństwem na zakończenie REKOLEKCJI.

Po Gorzkich Żalach Msza św.