OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 grudnia 2017 III NIEDZIELA ADWENTU

1. W niedziele Adwentu tradycyjnie pierwsza Msza św. o godz. 6.00. Następne o godz. 10.00; 11.30 i 16.00. (Nie ma Mszy św. o godz. 8.00).
  2. Dzisiaj Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów V i VI.
  3. Od tej niedzieli do przyszłej przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia.
  4. Dzisiaj o godz. 18.00 Adoracja Krzyża Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Zapraszamy na to nabożeństwo młodzież i wszystkich parafian.
  5. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni), prośmy Boga i módlmy się w intencji rodzin.
  6. W czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Podczas adoracji modlimy się o dobrą spowiedź adwentową dla naszej parafii.
  7. W piątek nabożeństwo do miłosierdzia Bożego i przez wstawiennictwo św. S. Faustyny.
  8. W sobotę Spowiedź przed Bożym Narodzeniem w naszej parafii. Spowiedź do południa od godz. 9.00 do 12.00 i po południu od godz. 15.00 do 18.00. Przerwa w spowiedzi podczas Mszy św. o godz. 17.00.
  9. W sobotę przypada rocznica święceń biskupich, a w niedzielę dzień imienin ks. Abpa Metropolity Adama Szala. Prosimy o modlitwę w jego intencji.
  10. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 sprawowana w intencji rejonów VII i VIII.
  11. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia.   Prosimy, by dzieci przyniosły na Mszę św. o godz. 6.00 figurki Pana Jezusa do poświęcenia a później umieszczą je w domowej szopce. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Niedziela jest dniem oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Prosimy rozpocząć wieczerzę modlitwą, odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, śpiewem kolęd (propozycja obrzędu Wigilii z załączonymi modlitwami i życzeniami znajduje się w kopercie z dostarczonymi do Waszych mieszkań opłatkami). Prosimy, by nie profanować tego świętego dnia podawaniem alkoholu.
  12. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 18.30 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 10.
  13. W zakrystii można jeszcze nabyć Świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
  14. Dziękujemy Rejonowym za trudną posługę odwiedzenia parafian, przekazania życzeń i opłatków wigilijnych oraz proszenia o otwarcie mieszkań dla młodzieży. Dziękujemy, tym parafianom, którzy zadeklarowali się przyjąć młodzież podczas Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Dziękujemy im za otwarte serce i pewien trud związany z otwarciem swych domów.
  15. Gdyby ktoś potrzebował jeszcze opłatków, bo nie było go w domu podczas odwiedzin rejonowych, może je otrzymać w zakrystii.
  16. W imieniu parafii serdecznie dziękujemy P. Andrzejowi Łozińskiemu za wiele godzin bezinteresownej pracy przy instalacjach elektrycznych w budynku i w naszym kościele.