OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29 października 2017 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj uroczystość poświęcenia kościoła. Wyrażamy Bogu Najwyższemu wdzięczność za ten Dom modlitwy, w którym przebywa, a także za ludzi, którzy go wybudowali, dbają o jego wygląd i ciągle go upiększają. Modlimy się szczególnie za wszystkich żywych i zmarłych ofiarodawców.
  2. We wtorek (31 X) zakończenie nabożeństw różańcowych.
  3. Wyjątkowo w tym tygodni we WTOREK Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. Możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
  4. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspólne nabożeństwa dla Radymna, dla mieszkańców obu parafii, z modlitwą za naszych Zmarłych:
    1) Msza św. w naszym kościele o godz. 11.30 i po niej procesja żałobna na STARY CMENTARZ. Prosimy parafian, by wzięli udział w procesji – liturgicznej modlitwie za Zmarłych, a po jej zakończeniu przeszli na groby swoich bliskich.
    2) Msza św. w kaplicy na NOWYM CMENTARZU o godz. 14.00 i tam procesja żałobna z modlitwą za Zmarłych.

Uwaga!!! Nie będzie Mszy św. popołudniowej w naszym kościele.

1. Możliwości zyskania odpustów za zmarłych w listopadzie:
    1. W Uroczystość Wszystkich Świętych lub we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany jedynie za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty, przyjęcie Komunii sakramentalnej, pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
    2. W miesiącu listopadzie każdego dnia można zyskiwać odpusty za zmarłych nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy pomodlić się choćby tylko w myślach za zamarłych. Warunkiem zyskania tego odpustu jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pojednania i przyjęcie Komunii sakramentalnej, z tym, że spowiedź sakramentalna wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach. W dniach od 1 do 8 XI, odpust jest zupełny, w pozostałych zaś dniach odpust cząstkowy. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania wielu odpustów.
  2. Na cmentarzach w Uroczystość Wszystkich Świętych kwestować będzie młodzież. Młodzież posiada identyfikatory z pieczęcią parafii.
  3. W czwartek (2 XI) Dzień Zaduszny. U nas Msze św. o godz. 6.30; 16.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy za zmarłych.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota. W piątek wyjazd do chorych o godz. 8.00.

W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

W sobotę zapraszamy szczególnie Rodziców i dzieci przygotowujące się w tym roku do I Komunii św.

1. W przyszłą niedzielę (5 listopada) zmiany tajemnic różańcowych. Zapraszamy należących do Różańca na nabożeństwo o godz. 15.30.
  2. Na balaskach wyłożone kartki na wypominki. Będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki prosimy składać w zakrystii.
  3. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 3.
  4. W parafii św. Wawrzyńca organizowane są rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w terminie od 17 do 19 listopada. Zapraszamy mieszkańców naszego miasta oraz wszystkich, którym zależy na odnawianiu prawdziwych wartości życia małżeńskiego i rodzinnego. Przewidujemy, że będą także uczestnicy z dalszych okolic. Potrzebne są rodziny z naszego miasta, które przyjęłyby w gościnę rodziny przyjezdne. W związku z tym, bardzo prosimy o zgłaszanie się w zakrystii tych, którzy zechcieliby spełnić uczynek miłosierdzia i przyjąć gości.
  5. Młodzież oazowa, dzisiaj i przez najbliższe dni, będzie rozprowadzać znicze. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wakacyjne rekolekcje dla dzieci i młodzieży. W imieniu młodzieży prosimy o włączenie się w tę akcję.