OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 października 2017 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, niedziela 1 października 2017 r. jest w Polsce Dniem Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – „Kościółw Polsce dla Meksyku”. Jest to dzień modlitwy i wsparcia duchowego dla ofiar kataklizmu oraz okazja dla wsparcia finansowego poprzez zbiórkę do puszek. Dzisiaj zbiórkado puszek na ten cel.
  2.  Dzisiaj rozpoczynamy październik miesiąc szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30 i zmiany tajemnic różańcowych. W roku Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do modlitwy różańcowej całą parafię. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.00.
  3.  Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za zbieranie w ubiegłą niedzielę podpisów pod projektem nowelizacji ustawy o ochronie życia ludzkiego. Informujemy, że
    za Chrystusem i Bożymi przykazaniami opowiedziało się 424 parafian, czyli co 5-ty dorosły. Gdyby jeszcze ktoś przemyślał swoją decyzję, albo jej brak i chciał poprzeć projekt obrony życia ludzkiego może to uczynić jeszcze dzisiaj składając swój podpis.
  4.  Dzisiaj Msza św. o godz. 11.30 sprawowana w intencji rejonów I. i II.
  5.  Uwaga!!! Od poniedziałku zmiany godzin Mszy świętych wieczornych na godz. 17.00.
  6.  W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość spowiedzi przed pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o godz. 16.45, nabożeństwo różańcowe i Msza św.
  7.  W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny. W piątek rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska w naszej parafii. Zapisanych, a także chętnych, zapraszamy na Mszę św., a po nabożeństwie na spotkanie do sali w domu parafialnym.
  8.  W piątek wyjazd do chorych o godz. 8.00.
  9.  W sobotę wyjazd na „Różaniec do granic” o godz. 9.00 z parkingu przy kościele.
  10. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00. Msza św. i nabożeństwo różańcowe rozpoczyna w naszej parafii przygotowanie Dzieci kl. III i ich Rodzin do uroczystości I Komunii św. – ich szczególnie zapraszamy. Zapraszamy także wszystkich parafian, którzy nie mogli wziąć udziału w modlitwie przy granicy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy, jak słyszeliśmy w dzisiejszym Liście pasterskim KEP, XVII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na ten cel.
  12. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 sprawowana w intencji rejonów III. i IV.
  13. Serdecznie dziękujemy Parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców domów przy ul. Jana Pawła II
  14. Wszystkich ministrantów prosimy na spotkanie w poniedziałek.
  15. Diakonię gospodarczo-ekonomiczną prosimy na spotkanie w czwartek.
  16. Diakonię charytatywną prosimy na spotkanie we środę.
  17. Młodzież kl. VI, VII, II i III gimnazjum prosimy, po błogosławieństwie dzieci, o przejście przez zakrystię i zabranie kartki do indeksu.