OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 września 2017 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów. Składka na radio diecezjalne. Msza św. o godz. 11.30 sprawowana w intencji rejonów V. i VI.
  2. Jutro święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Zapraszamy na Mszę świętą dzieci i młodzież, a szczególnie młodzież klasy VI i VII Szkoły Podstawowej oraz klasy II i III Gimnazjum. Po Mszy św. obowiązkowe spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek odpust parafialny w Ostrowie.
  3. W czwartek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.  Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
  4. W czwartek zapraszamy rodziców dzieci klas III-cich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Spotkanie rozpoczyna się Mszą świętą o godzinie 18.00, a po Mszy świętej dalszy ciąg spotkania w domu parafialnym.
  5. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny.
  6. W tym tygodniu Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (tzw. Suche Dni Jesienne).
  7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 sprawowana w intencji rejonów VII. i VIII.
  8. W przyszłą niedzielę członkowie Akcji Katolickiej zbierać będą podpisy pod projektem nowelizacji ustawy o ochronie życia ludzkiego. Prosimy parafian, którzy są wierni prawu Bożemu - nie zabijaj, by poparli ten projekt. By złożyć ważny podpis potrzebny jest nr PESEL.
  9. Serdecznie dziękujemy Parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców domów przy ul. Wiosennej i Letniej.
  10. Jeszcze raz przypominamy ważne ogłoszenie. W dzień Matki Bożej Różańcowej, 7 października będziemy przeżywać wraz z całą naszą Ojczyzną modlitwę różańcową „Różaniecdo Granic”. Naszym kościołem stacyjnym jest parafia w Korczowej.  Organizujemy wspólny wyjazd na to nabożeństwo. Parafianie, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę proszeni o zapisywanie się w zakrystii jeszcze do wtorku. W gazetce parafialnej znajdziemy szczegółowy plan tej ogólnopolskiej modlitwy.