OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 września 2017 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj Święto dziękczynienia za tegoroczne plony i Boże błogosławieństwo w pracy. Na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękować Panu Bogu jako wspólnota parafialna za tegoroczne polny. Msza św. o godz. 11.30 sprawowana w intencji rejonów I. i II. Dzisiaj zmiany tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 15.30.
  2. Jurto rozpoczęcie nowego roku szkolnego. U nas Msza św. o godz. 8.00 dla młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych. Zapraszamy młodzież, nauczycieli i rodziców. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w kościele św. Wawrzyńca także o godz. 8.00
  3. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o godz. 17.45.
    W czwartek zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież, która rozpoczęła nowy rok szkolny a nie przystąpiła jeszcze do tego sakramentu.
  4. W piątek, 8 września Święto Narodzenia NMP dokonamy Aktu Oddania Niepokalanemu Sercu Maryi. Tegoroczny Akt Poświęcenia jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 roku, kiedy to na Jasnej Górze biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski Kardynała Augusta Hlonda poświecili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Dlatego w przedsionku kościoła są wyłożone kartki z Aktem Oddania. Należy je zabrać do domu wypełnić i przynieśćw piątek na wieczorną Mszę Świętą. Kartki z Aktem oddania odczytamy w świątyni i zabierzemy do naszych rodzin, by je odczytać w obecności wszystkich domowników i w ten sposób dokonać atu oddania i zawierzenia rodziny Matce Bożej.
  5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 sprawowana w intencji rejonów III. i IV.
  6. Serdecznie dziękujemy Parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców domów przy ul. Lwowskiej nry nieparzyste od 11 do torów i ul. Kolejowa.
  7. W tym tygodniu prosimy na spotkania, które rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00.

- We wtorek ministrantów i kandydatów do służby liturgicznej.

- Oaza w Radymnie działająca przy naszej parafii zaprasza młodzież od 4 klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów i licealistów na cotygodniowe spotkania, które odbywają się w każdy piątek od Mszy świętej wieczornej a po niej spotkania w budynku parafialnym. Pierwsze spotkania odbędzie się w piątek 8 września. Serdecznie zapraszamy.

-  We środę o godz. 17 00 w budynku parafialnym odbędzie się spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy dziewczynki chętne do wstąpienia w szeregi tej grupy.

- W pierwszy piątek października po Mszy św. wieczornej w budynku parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego, zapraszamy chętne osoby do zapisywania się na listę w zakrystii.