Msza święta i nabożestwo fatimskie na 100-lecie objawień Matki Bożej

Fatimska Królowo Różańca! Spraw, byśmy podążali za przykładem błogosławionych Franciszka i Hiacynty, i tych wszystkich, którzy poświęcają się głoszeniu Ewangelii.Tak przemierzymy wszystkie szlaki, będziemy pielgrzymami na wszystkich drogach, obalimy wszystkie mury i pokonamy wszelkie granice, wychodząc ku wszystkim peryferiom, ukazując sprawiedliwość i pokój Boga. Będziemy, w radości Ewangelii, Kościołem ubranym na biało, w bieli wybielonej krwią Baranka przelewaną również dziś w wojnach niszczących świat, w którym żyjemy. I tak, jak Ty, będziemy obrazem świetlistej kolumny, która oświetla drogi świata, ukazując wszystkim, że Bóg istnieje, że Bóg jest, że Bóg mieszka pośród swego ludu, wczoraj, dziś i po całą wieczność.

Witaj, Matko Pana, Panno Maryjo, Fatimska Królowo Różańca! Błogosławiona między wszystkimi niewiastami, Tyś wizerunkiem Kościoła odzianego w światło paschalne,Tyś chlubą naszego ludu,Tyś zwycięstwem nad atakiem zła. Proroctwo Miłości miłosiernej Ojca, Nauczycielko Głoszenia Dobrej Nowiny Syna, Znaku palącego Ognia Ducha Świętego, naucz nas, na tym padole radości i bólu, prawd wiecznych, które Ojciec objawia maluczkim. Ukaż nam moc Twego osłaniającego płaszcza. W Twym Niepokalanym Sercu, bądź ucieczką grzeszników i drogą prowadzącą do Boga. Zjednoczony z moimi braćmi w wierze, nadziei i miłości powierzam się Tobie. Zjednoczony z moimi braćmi, przez Ciebie poświęcam się Bogu, o Fatimska Dziewico Różańca. I wreszcie, ogarnięty Światłem, które przychodzi do nas z Twoich rąk, będę chwalił Pana przez wszystkie wieki wieków.(fragment Modlitwy Papieża Franciszka)

Z okazji jubileuszu 100- rocznicy objawień fatimskich, w naszej parafii odbyła się uroczysta Msza święta z udziałem parafialnego chóru Sursum Corda, a po niej Nabożeństwo Fatimskie ulicami naszego miasta. Po modlitwie różńcowej, nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której odśpiewaliśmy Litanię loretańską. Nasze nabożeństwo zakończyliśmy apelem jasnogórskim i modlitwą zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości...