OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7 maja 2017 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu zawiadamia, że w dniu 3 czerwca 2017 (sobota) w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu o godzinie 10.00 otrzymają święcenia kapłańskie nasi diakoni, wśród których znajduje się również nasz parafianin - diakon Jakub Zborowski. W związku z tym Rektorat prosi o podanie informacjio święceniach kapłańskich naszego diakona do wiadomości wiernych. Gdyby ktoś z wiernych wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym Duszpasterza parafii lub Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

  1. Dzisiaj wypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Zmiany tajemnic różańcowych na nabożeństwie majowym o godz. 15.30.
  2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej przez śpiew litanii loretańskiej.    
  3. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. biskupa Stanisława Jamrozka. Osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  5. W najbliższą sobotę, 13 maja przypada 100-lecie objawień fatimskich. Z tej racji po Mszy Świętej wyruszymy z procesją po naszym osiedlu z figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Po procesji przyjdziemy do kościoła. Tu będzie wystawianie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O godzinie 20.30 odśpiewamy Litanię Loretańską. Nabożeństwo zakończymy o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim. Prosimy, aby na nabożeństwo przynieść lampiony. Do włączenia się w to nabożeństwo zapraszamy nie tylko grupy parafialne, ale wszystkich którzy kochają Matkę Bożą.
  6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów III. i IV.
  7. Serdecznie dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców ul. Złota Góra blok nr 11a.
  8. We środę prosimy na spotkanie Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, a w czwartek Akcję Katolicką.