Rekolekcje oazowe

W dniach 20 – 22 maja 2016r. odbyły się w naszym Domu Parafialnym pierwsze rekolekcje, w których brało udział 43 osoby z Radymna i okolic. Inicjatorem był ks. Krzysztof Szyndler – nasz moderator, który zatroszczył się aby niczego nam nie zabrakło. Tematem przewodnim były rozważania ,,O Miłosiernym Ojcu” Prowadził je ks. Artur Drozd, wikariusz z Jarosławskiej Kolegiaty. Ubogacająca nasze rekolekcje była obecność Michała Grzywny z Tryńczy, który w sposób niemy podzielił się tym, jak odnalazł Boga podczas swojej choroby. Michał przez swoją chorobę nie wypowiedział do nas ani słowa ale pisał nam na laptopie o historii swojej choroby i relacji do Pana Boga.

Ważnym wydarzeniem podczas rekolekcji było przejście przez Furtkę Miłosierdzia, gdzie można było dotknąć wody święconej odnawiając swój chrzest i przeżywając jubileusz 1050-lecia chrztu Polski.

Dziękujemy Panu Bogu, że w Roku Miłosierdzia podarował nam ten czas na refleksję modlitwę i na nawrócenie. Tu uświadomiliśmy sobie jak bardzo jest dla nas Miłosierny i jak nas kocha.

Dziękujemy Ks. Krzysztofowi Szyndlerowi za zorganizowanie tych rekolekcji, za Furtkę Miłosierdzia i za radosną atmosferę podczas rekolekcji.

Dziękujemy Ks. Arturowi Drozdowi za piękne konferencje o Ojcu miłosiernym.

Dziękujemy naszym paniom kucharkom za wspaniałe posiłki.

Na koniec dziękujemy Ks. Proboszczowi Czesławowi Jaworskiemu, gospodarzowi tego miejsca za otwarty dom i cierpliwość dla nas.

Niech Pan Jezus Miłosierny obdarza wszystkich swoimi łaskami , którzy przyczynili się do tego abyśmy mogli przeżyć te rekolekcje.

Z serca dziękujemy:

Młodzież Oazowa