Grupy przyparafialne

W nowej parafii przystąpiono do rozbudowy żywego kościoła: Akcji Katolickiej, Ruchu Światło Życie – Oazy Młodzieżowej i Domowego Kościoła, Róż Żywego Różańca, Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa, Liturgicznej Służby Ołtarza, Dzieci Maryi, Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, Szkolnego Koła Caritas, Środowiskowego Domu Samopomocy, Świetlicy Parafialnej i Zespołu Wokalno-Instrumentalnego.

W odpowiedzi na papieską zachętę w Roku Miłosierdzia, uwzględniając 1050 rocznicę chrztu Polski i wezwanie do gorliwości wyrażanej w czynach rodzących się z wiary, w tej najmłodszej diecezjalnej wspólnocie zostały powołane do życia cztery diakonie o charakterze służebnym. Są to diakonie: ewangelizacyjna, charytatywna, liturgiczno-modlitewna, gospodarczo-ekonomiczna. Każda z nich jest reprezentowana przez jednego z duszpasterzy oraz delegatów z poszczególnych rejonów parafii. Dzięki tej współpracy kapłani słuchają sugestii, poznają problemy i czerpią inspirację do dalszej pracy.