15

W piątek, 15 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Ks. Arcybiskup Józef Michalik dokonał poświęcenia nowego kościoła oraz nadał mu przywilej odpustu. W nowej świątyni została odprawiona pierwsza suma odpustowa.

„Tak, jak kiedyś nasi ojcowie zbudowali kościół, z którego obecnie korzystamy, tak też i my, dla czci i chwały Bożej, ku pożytkowi naszemu i przyszłych pokoleń wznieśliśmy tę budowlę, wierząc, że ożyje ona duchem wiary, miłości, odwagi i patriotyzmu, duchem życia wolnego od jakiegokolwiek zniewolenia, a korzystanie z niej, za pośrednictwem Matki Najświętszej, poprowadzi wiele pokoleń do Chrystusa, naszego Pana”. – tymi słowami w imieniu parafii przedstawiciele Komitetu Budowy Kościoła witali zaproszonych na uroczystość Gości.

„Niechaj Pan Bóg będzie uwielbiony za Twoją, drogi nasz Arcypasterzu, historyczną decyzję o budowie naszego kościoła w Radymnie, bo w dzisiejszym zlaicyzowanym świecie wymagało to odwagi. Niedawno przeżywaliśmy pod Twoim przewodnictwem uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego – dzisiaj stoi świątynia” – wyznał wzruszony ksiądz proboszcz Czesław Jaworski. Wspomniał o życzliwości wielu ludzi i licznych ofiarodawcach, którzy wspierali dzieło budowy zarówno materialnie, jak i modlitewnie – w obecności Księdza Arcybiskupa zapewnił o modlitwie w ich intencji. „Głęboko wierzę, że od dzisiaj, aż do końca dziejów, Parafia Radymniańska będzie zanosić do Pana Boga modlitewne dziękczynienie za Waszą dobroć”.