4

W niedzielę, 25 maja 2008 roku, podczas Mszy świętej o godz. 11.00 odprawionej na placu budowy nowego kościoła Ks. Arcybiskup Józef Michalik poświęcił i wmurował kamień węgielny. W Kronice Budowy Kościoła znajduje się zapis:

błogosławi

25.05 2008 r.                                                                                                           ks. Józef Michalik abp przemyski

W uroczystości tej wzięło udział wielu parafian i zaproszonych gości. W ścianę nowego kościoła, u podstawy krzyża przy pomniku Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz w fundamentach wylanych pod budynek Rejonowego Centrum Formacji i Przeciwdziałania Uzależnieniom wmurowane zostały akty erekcyjne.

Równolegle z budową kościoła prowadzone są roboty związane z budową Rejonowego Centrum Formacji i Przeciwdziałania Uzależnieniom.