3

28 lipca 2007 r. rozpoczęto kopanie fundamentów. W kolejnych dniach wylano fundamenty. Miesiąc później gotowe już były stopy fundamentowe, zbrojenia słupów i ław, wylane słupy. Podjęto prace przy szalunkach ław fundamentowych i kaplicy przedpogrzebowej. W październiku skończone zostały fundamenty, a na początku listopada został wylany strop nad kaplicą przedpogrzebową. Na tym zostały zakończone prace zaplanowane na 2007 rok.

Przez cały czas na konto parafii wpływają ofiary na budowę kościoła. Wielu parafian pracuje przy budowie, podejmując się prac stosownie do swoich możliwości. W dzieło budowy świątyni jest też zaangażowanych duchowo wielu parafian ofiarujących swoje modlitwy w tej intencji.