Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

Projekt Przyjazny Dom

O projekcie:

Projekt pt. Przyjazny Dom

realizowany w ramach

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020,
Oś priorytetowa: VIII Integracja społeczna Działanie 8.3

Zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych

Umowa o dofinansowanie Projektu nr: RPPK.08.03.00-18-0057/18-00

W okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2020r.   Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie realizuje projekt pt. Przyjazny Dom współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Fundusz Społecznego.

Celem głównym projektu jest wzrost aktywności społecznej, intelektualnej i fizycznej 25 osób niesamodzielnych, poprzez udział w zajęciach prowadzonych w ramach Dziennego Domu Pomocy w Radymnie w okresie od 1 stycznia 2019 do 31 grudnia 2020 r.

Okres realizacji projektu

01.01.2019 r. – 31.12.2020 r.

Całkowity budżet projektu

1 194 480,00 zł

Dofinasowanie

1 134 480,00 zł

Wkład własny

60 000,00 zł

Beneficjenci

Osoby niesamodzielne, które wymagają opieki w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego i będące ( w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) mieszkańcami powiatu jarosławskiego - województwo podkarpackie).

Formy wsparcia

Organizacja opieki dziennej dla Uczestników Projektu

Rekrutacja:

Rekrutacja do projektu pt. Przyjazny Dom

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza do wzięcia udziału w projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

pt. Przyjazny Dom

nr umowy RPPK.08.03.00-18-0057/18-00

realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020,

Oś priorytetowa VIII Aktywna Integracja, Działanie: 8.3 – Zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych

Beneficjentami mogą być Osoby starsze / niesamodzielne / niepełnosprawne zamieszkałe na terenie powiatu jarosławskiego w wojewódzkie podkarpackim.

W ramach projektu Uczestnicy mogą skorzystać z całodziennych usług opiekuńczych w tym: usługi specjalistyczne, aktywizacja w sferze intelektualnej, fizycznej i społecznej oraz wykłady specjalistów.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie pt. Przyjazny Dom zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi poniżej dokumentami i złożenia Formularza Zgłoszeniowego do 31 stycznia 2019r.

Do pobrania:

1. Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
  2. Formularz zgłoszeniowy

Trwałość projektu

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa informuje, że od 1 kwietnia 2021 r. istnieje możliwość skorzystania z usług opiekuńczych świadczonych w Dziennym Domu Pomocy w Radymnie. W ramach wsparcia prowadzone są usługi o podobnej jakości oraz w zakresie zbliżonym  do usług świadczonych w ramach zakończonego projektu pt. Przyjazny Dom.

Odbiorcami wsparcia mogą być osoby starsze / niesamodzielne / niepełnosprawne zamieszkałe na terenie powiatu jarosławskiego.

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 16 628 10 59.

Usługi opiekuńcze mogą być świadczone osobom:

• które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych;
  • nie mają możliwości samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowej czynności dnia codziennego;
  • zamieszkują (w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny Dz.U. 1964r. Nr 16, poz. 93 z późn.zm., art. 25. Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu) na terenie Województwa Podkarpackiego tj. na terenie powiatu jarosławskiego
  • posiadają zaświadczenie lekarskie wydane przez lekarza POZ stwierdzające, iż osoba ubiegająca się o wsparcie wymaga pomocy innych osób;