Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 LISTOPADA 2021 I NIEDZIELA ADWENTU

Parafia św. Marcina w Świdnicy - ,, Duszą Adwentu jest tęsknota za Bogiem,  czekanie na Boga i spotkanie się z Bogiem " Ks. Jan Twardowski | Facebook

1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa".
  2. W niedziele Adwentowe nie odprawia się Mszy roratnich, dlatego pierwsza  Msza św. w niedziele w Adwencie będzie zwyczajnie o godz. 8.00.
  3. Na RORATY, czyli Mszę św. o Matce Bożej w Adwencie, zapraszamy we wszystkie dni Adwentu, z wyjątkiem niedziel i uroczystości na godz. 6.00. W tym roku jeszcze nie będzie adwentowego konkursu dla dzieci, nie będzie też procesji z lampionami. Mimo to, zapraszamy także dzieci do udziału w roratach. Dzieci mogą przynosić lampiony, a zamiast udziału w procesji, mogą ustawić się blisko ołtarza.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w poniedziałkowej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu modlitwa adoracyjna już zwyczajnie w czwartek od godz. 15.00.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. Codziennie możliwość spowiedzi, a szczególnie w czwartek w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu i w piątek godzinę przed wieczorną Mszą św.
  7. W piątek odwiedzimy chorych, z posługą sakramentalną; będzie to jednocześnie okazja do spowiedzi adwentowej dla chorych, także dla tych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki – prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii.
  8. W Pierwszy Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 dla seniorów z „Przyjaznego Domu”. Zapraszamy również wszystkich seniorów nie biorących udziału w tym projekcie. Przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi.
  9. W sobotę wieczorem zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca.
  10. W przyszłą niedzielę, Msza św. o godz. 11.30, będzie w intencji rejonów I i II. Będzie to I niedziela miesiąca, dlatego o 15.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe ze zmianami tajemnic. Będzie to również Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, z możliwością pomocy materialnej przez ofiary składane do puszek.
  11. W Adwencie będzie można wesprzeć coroczną akcję Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, przez zakup świec, które będą wyłożone na stoliku pod chórem.  Cena minimalna świecy - 7 zł.
  12. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania, które rozpoczynają się udziałem we Mszy św. o godz. 18.00:
    - w PONIEDZIAŁEK – ministrantów i lektorów
    - w PIĄTEK – Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa
    - także w PIĄTEK – dzieci i młodzież na cotygodniowe spotkanie oazowe
  13. We wtorek odbył się pogrzeb naszej parafianki, śp. Wiesławy Zając. Powierzmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu