Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 LISTOPADA 2021 UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

UWAGA! Msze św. wieczorne są o godz. 18.00 /w gazetce parafialnej wystąpiła pomyłka/

 

  1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Jezusowemu. Można zyskać odpust zupełny. Od godz. 15.00 możliwość osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, a o 15.45 modlitwy wypominkowe i zakończenie adoracji.
  2. W tym tygodniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek, ponieważ nasza Parafia jest wyznaczona przez duszpasterstwo diecezjalne do CAŁODNIOWEJ ADORACJI w poniedziałek 22 listopada.  Rozpocznie się ona po porannej Mszy św., a zakończy Mszą św. wieczorną. Adoracja ta jest okazją do szczególnej modlitwy w intencji Kościoła świętego, naszej Ojczyzny, naszej Archidiecezji, o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o ustanie pandemii a także w naszych osobistych intencjach. Zapraszamy wszystkich parafian na spotkanie z Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Adoracja będzie przeżywana w ciszy, na osobistej modlitwie.  Zapoznajmy się z planem adoracji, uwzględniającym podział na REJONY i postarajmy się w tym czasie znaleźć chwilę na modlitwę, aby zawsze ktoś czuwał przy Panu Jezusie. Plan znajdziemy w gazetce, w gablocie i na stronie parafialnej
  3. Przed nami ostatni tydzień modlitw wypominkowych; zakończenie w sobotę. W czwartek o godz. 18.00 odprawiona będzie kolejna Msza św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu w tegorocznych wypominkach.
  4. Za tydzień I niedziela Adwentu. Przepisy liturgiczne nie dopuszczają Mszy św. roratnich w niedziele adwentowe, dlatego Msze św. o godz. 6.00 w adwencie będą tylko w dni powszednie, a w niedziele pierwsza Msza św. będzie zwyczajnie o godz. 8.00, poprzedzona śpiewem „godzinek”. Msza św. o godz. 11.30, w przyszłą niedzielę, będzie w intencji rejonów VII i VIII.
  5. Dziś w całej Polsce CARITAS przeprowadza zbiórkę na pomoc humanitarną w odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Ofiary na ten cel można złożyć do specjalnie oznaczonej skarbony pod chórem.

PLAN ADORACJI NAJŚW. SAKRAMENTU  W PONIEDZIAŁEK 22 LISTOPADA
              7.00 –   9.00 - Rejon VIII              9.00 – 11.00 - Rejon VII
          11.00 – 13.00 - Rejon VI                13.00 – 14.00 - Rejon V
           14.00 – 15.00 - Rejon IV                15.00 – 16.00 - Rejon III
        16.00 – 17.00 - Rejon II                 17.00 – 18.00 - Rejon I