Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6/06/2021 X NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitwy o  Uświęcenie Kapłanów - Archidiecezja Krakowska

  1. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu procesji w dniu Bożego Ciała – Akcji Katolickiej, Rodzinom z Domowego Kościoła, naszym pracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy, pracownikom kościelnym, liturgicznej służbie ołtarza, a także dzieciom biorącym udział w procesji i ich rodzicom oraz wszystkim za świadectwo wiary w żywą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała. W każdym dniu oktawy, po Mszy św. wieczornej, procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci i wianków. Wcześniej, od godziny 15.00, adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Zapraszamy codziennie w tym miesiącu do udziału w nabożeństwach czerwcowych, a szczególnie w trwającej nowennie przed Aktem poświęcenia Polski Sercu Bożemu. Dziś nabożeństwo o godz. 15.30, połączone także ze zmianami tajemnic różańcowych.
  4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii główny ODPUST PARAFIALNY. Msza św. odpustowa z procesją eucharystyczną i Aktem poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, będzie o godz. 11.00. Zapraszamy do udziału w procesji także dzieci. Druga Msza św., z nabożeństwem  czerwcowym, będzie o godz.  18.00.
  5. W piątek, z racji Uroczystości,  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą niedzielę organizowana jest w kościołach naszej diecezji, zbiórka do puszek na budowę Sanktuarium św. Jana Pawła II w Kamerunie, zainicjowaną przez pochodzącego z diecezji przemyskiej Ks. Bp Jan Ozgę, który zwraca się do nas z prośbą o taką pomoc. 
  7. Przypominamy o nowym sposobie dbania o porządek w naszym kościele i o dekorację kwiatami. W tym kwartale (do końca czerwca) prosimy o wpłaty na te cele, głównie mieszkańców Rejonów I i II.