Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28/06/2020 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W poniedziałek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Odpust parafialny w Kaszycach.
  2. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00; w tym czasie możliwość spowiedzi przed pierwszym piątkiem.
  5. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzania chorych z Komunią św., ze względu na wskazania, by unikać kontaktów z osobami starszymi dla ich większego bezpieczeństwa.
  6. W sobotę wieczorem zapraszamy do modlitwy różańcowej – w duchu objawień fatimskich.
  7. W przyszłą niedzielę. Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów I i II. Nadal nie będzie tradycyjnych zmian tajemnic różańcowych.
  8. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców ul. Złota Góra numery od 32 do końca.
  9. W sobotę 4 lipca o godz. 7.00 będzie Msza św., pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa, na rozpoczęcie Sztafety Pielgrzymkowej Przemyskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy parafian i zapisanych pątników. W tym dniu  nie będzie Mszy Świętej o godzinie 6.30. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów dziś po Mszy św. o godz. 16.00.
  10.  W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, w wielu miejscowościach Archidiecezji Przemyskiej doszło do powodzi i podtopień. Prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych poprzez zbiórkę do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej w przyszłą niedzielę - 5 lipca.
  11.  W pomocy poszkodowanym przez powódź koniczny jest dobry sprzęt strażacki. W tym temacie ważna informacja: MSWiA sfinansuje zakup samochodu strażackiego dla tej gminy w województwie, która wykaże się największą frekwencją w wyborach prezydenckich. Przyłączamy się więc do apelu władz Miasta i Gminy Radymno o pomoc w wygraniu tego konkursu przez jak najliczniejszy udział w dzisiejszym głosowaniu.
    Ale równocześnie przypominamy, że dla ludzi wierzących pierwszym kryterium wszelkich wyborów życiowych jest EWANGELIA CHRYSTUSOWA, a więc wartości moralne z niej wypływające i ich obrona, nawet za cenę cierpienia. Dziś sam Pan Jezus mówi do nas o tym w Ewangelii: „Kto kocha ojca lub matkę, syna lub córkę,  bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.” CHRYSTUS jest dla nas najwyższą wartością i mamy obowiązek odrzucić wszystko co się sprzeciwia Jemu i Jego nauce.