Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7/06/2020 NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Dzisiaj kończy się też okres Komunii Św. wielkanocnej
  Dziś nie będzie jeszcze zmiany tajemnic różańcowych. Będziemy odmawiać te same tajemnice albo można wymienić się tajemnicami indywidualnie.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W naszej parafii Msze św. w porządku niedzielnym - o godz. 8.00, 10.00, 11.30  i 16.00. Ze względu na obowiązujące aktualnie ograniczenia niemożliwe jest zorganizowanie procesji ulicami miasta – dlatego po Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczniemy procesję z Najśw. Sakramentem wokół kościoła, do 4 ołtarzy. W procesji, wg uznania rodziców, mogą wziąć udział dzieci – dziewczynki do sypania kwiatów i chłopcy do dzwonienia.        
  Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy – pierwszego przez pracowników zatrudnionych w budynku parafialnym; drugiego przez Akcję Katolicką i trzeciego przez Domowy Kościół. Czwarty ołtarz będzie w kościele.
 3. Procesje eucharystyczne będą także odprawiane przez całą oktawę Bożego Ciała - codziennie po Mszy św. wieczornej, a w przyszłą niedzielę procesją rozpoczniemy udział we Mszy św. o godz. 11.30.
 4. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal.
 5. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 rodziców dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii Św.
 6. W poniedziałek zapraszamy na spotkania w kościele:     
  -  na godz. 16.00   dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej z rodzicami (obydwie grupy);       
  - na godz. 18.00  dzieci przeżywające Rocznicę I Komunii Świętej także z rodzicami.
 7. We wtorek zapraszamy młodzież klas ósmych na Mszę świętą wieczorną i spotkanie przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa!
 8. Są też nowe informacje w sprawie Pielgrzymki na Jasną Górę: zwiększony został limit osób w grupie do 150, a grupa św. Józefa będzie pielgrzymować, w ramach sztafety, przez dwa dni – 4 i 5 lipca, na trasie z Radymna do Pruchnika i z Pruchnika do Hyżnego. Dalsze zapisy i więcej szczegółów u ks. Pawła.