OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 GRUDNIA 2019 - I NIEDZIELA ADWENTU

Znalezione obrazy dla zapytania obraz matki Bożej robotników solidarności

1. Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności pozostanie w naszym kościele do środy. W tych dniach rano będziemy modlić się w jego obecności na roratach, a wieczorem, w poniedziałek i wtorek, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszach św. o godz. 17.00. W środę po roratach Obraz będzie przewieziony do Parafii św. Wawrzyńca.
  2. Dzisiaj początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski przeżywany pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary".
  3. W niedziele Adwentu pierwsza Msza św. o godz. 6.00. Następne o godz. 10.00; 11.30 i 16.00. (Nie ma Mszy św. o godz. 8.00).
  4. Dzisiaj podczas nabożeństwa o godz. 15.30 zmiany tajemnic różańcowych. Wcześniej, od godz. 15.00, możliwość osobistej modlitwy przed wystawionym Najśw. Sakramentem i przed Obrazem Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie należących do Żywego Różańca.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończona modlitwami o powołania i za powołanych.
  7. W piątek wyjazd do chorych o godz. 8.00. Prosimy zgłosić także innych chorych do spowiedzi i Komunii św. przed Bożym Narodzeniem.
  8. W piątek uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja w Parafii św. Wawrzyńca
  9. W sobotę wieczorem zapraszamy na kolejną audiowizualną celebrację Pierwszej Soboty Miesiąca.
  10. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości  o godz. 6.00 będzie odprawiana Msza św. o Matce Bożej, tzw. RORATY. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci do procesji z lampionami. Dla dzieci zaplanowany jest konkurs adwentowy, podobny do konkursu różańcowego. Jutro na roratach dzieci otrzymają plansze do zbierania naklejek i usłyszą o szczegółach konkursu.
  11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Będzie to także dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie; z możliwością pomocy tym kościołom przez zbiórkę do puszek. Msza św. o godz. 11.30 za tydzień, będzie w intencji rejonów III i IV.
  12.  Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 6.
  13.  W zakrystii można nabyć Świece Caritas w ramach corocznej akcji: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Cena minimalna 6 zł.
  14. Zapraszamy na spotkania, które rozpoczynają się udziałem w wieczornych Mszach św.:
  • w PONIEDZIAŁEK  ministrantów
  • we WTREK zapraszamy odpowiedzialnych za REJONY
  • w ŚRODĘ kandydatów na ministranta
  • w przyszłą NIEDZIELĘ na godz. 16.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na błogosławieństwo i rozdanie medalików