Ministranci

Liturgiczna Służba Ołtarza przyczynia się do tego aby liturgia była piękna, aby tym samym pomóc wiernym we właściwym uczestnictwie we Mszy świętej. Przy naszej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie posługę podejmuje wielu młodych chłopców, a także lektorów w wieku studenckim, stanowiących zacne grono lektorów starszych. Każdy ministrant ma wyznaczone obowiązkowe Msze Święte, na których zawsze powinien być obecny.

Wspaniałą okazję do pogłębienia relacji między sobą stanowią ponadto mecze piłki nożnej, jak również ogniska, zabawy taneczne i spotkania okolicznościowe.

Spotykamy się na cotygodniowych zbiórkach:
Kościół Serca Pana Jezusa – poniedziałek – wieczorna Msza Święta

W czasie tych zbiórek zdobywamy wiedzę liturgiczną, uczymy się, jak służyć Bogu w czasie mszy świętych, a także pogłębiamy osobiste życie chrześcijańskie.