REJESTRACJA - EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA RADYMNO-KALWARIA PACŁAWSKA

REJESTRACJA

Uczestnicy

Ekstremalna Droga Krzyżowa RP 2015

Geneza, idea oraz rozważania EDK znajdują się na http://www.edk.org.pl

PODSTAWOWE ZASADY UCZESTNICTWA

• Uczestnictwo w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Osoby biorące w niej udział uczestniczą w niej na własną odpowiedzialność (po podpisaniu stosownej zgody przy zgłaszaniu się i odbieraniu materiałów).

• w razie niemożności kontynuowania Drogi, każdy uczestnik zobowiązany jest do samodzielnego zabezpieczenia sobie powrotu do domu (nie zapewniamy na trasie możliwości przewozu uczestników). Także powrót z Przemyśla czy Kalwarii odbywa się we własnym zakresie.

• osoby w wieku 16-18 lat mogą uczestniczyć w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej tylko za pisemną zgodą rodziców oraz pod opieką pełnoletniego opiekuna – uczestnika EDK za jego pisemną zgodą.

• w trasie poruszamy się w grupach składających się z mniej niż 10 osób (od 1 do 9), zachowując szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza na tych fragmentach, które prowadzą po drogach asfaltowych.

• od momentu dotarcia na I stację obowiązuje zasada milczenia, dzięki której każdy z uczestników będzie mógł głębiej przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej i prawdziwie spotkać się z Bogiem.

• wyjątkiem od tej zasady są rozważania na każdej ze stacji. W ich trakcie, po przeczytaniu tekstu, można dyskutować na temat znaczenia i sposobu rozumienia danego fragmentu z resztą uczestników.

• stąd pobierz i wydrukuj formularz swojego oświadczenia jako osoby pełnoletniej (pobierz) lub opiekuna osoby niepełnoletniej (pobierz) oraz oświadczenie rodziców (pobierz).

• podpisany złożysz bezpośrednio przed Mszą Św. (20-21 marca 2015 r. o godz. 20.00) poprzedzającą wyjście na EDK na ręce p. Mariana Lizonia.

PRZYGOTOWANIE

EDK skierowana jest do tych wszystkich, którzy chcą pełniej przeżyć dni Wielkiego Postu. W jej trakcie każdy z uczestników będzie miał możliwość głębokiego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej skupiając się nad medytacją rozważań przygotowanych przez jej inicjatora księdza Jacka Stryczka oraz pokonując pieszo kilometry na drodze z Kościoła Serca Pana Jezusa w Radymnie do Kalwarii Pacławskiej.

Każdy uczestnik Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zapewnia sobie we własnym zakresie ekwipunek potrzebny do pokonania trasy wędrówki:

odpowiednie obuwie i ubranie do pokonania trudnej trasy,
– naładowana latarka, + zapasowe baterie,
– wysokokaloryczne jedzenie i picie,
– podstawowe opatrunki,
– odblaski itp.

Z uwagi na przebywanie w strefie nadgranicznej każdy uczestnik EDK musi posiadać przy sobie dokument tożsamości!

Zalecamy także zabranie w trasę kijków przeznaczonych do wędrówek pieszych (np. do nordic walking).

UCZESTNICY OTRZYMAJĄ

• przygotowane rozważania Drogi Krzyżowej,

• mapki wraz z podstawową informacją dotyczącą trasy wędrówki,

• dodatkowy pamiątkowy odblask.

UWAGA: zapewniamy powyższe materiały tylko dla osób zgłoszonych poprzez formularz internetowy. Liczba uczestników nie jest ograniczona.

Obowiązuje jednak ZAPIS PRZEZ INTERNET – formularz dostępny jest w menu u góry strony.

•  przy Kościele Serca Pana Jezusa w Radymnie każda grupa będzie miała możliwość wzięcia ze sobą w trasę brzozowego krzyża (ok. 1 m. wysokości). Zachęcamy wszystkich uczestników do przygotowania i niesienia własnego krzyża/krzyżyka.

•  na pokrycie w/w kosztów zbierzemy dobrowolne ofiary przed wyruszeniem na EDK. Koszt ekwipunku jednej osoby oceniamy na ok. 10 zł.

• o 20.00 możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej w Kościele Serca Pana Jezusa w Radymnie.

• Ojcowie Franciszkanie w Kalwarii Pacławskiej będą oczekiwać na uczestników P-EDK od godziny 6.30 do 12.00, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

BARDZO WAŻNE – Rekomendacja odnośnie do trasy!

• trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest bardzo długa, wyczerpująca i wymaga przygotowania fizycznego.

• nocne przejście około 50 km. zalecane jest dla osób aktywnych fizycznie, ćwiczących regularnie, ale nie mniej niż 4 godziny w tygodniu.

• dla osób które chciały by udać się do Kalwarii Pacławskiej zaleca się zabranie urządzeń GPS z zainstalowaną trasą przejścia oraz podstawowego wyposażenia ratunkowego (koc termiczny)

PROSIMY O ROZWAŻNE PODEJMOWANIE DECYZJI O UDZIALE W DRODZE, MAJĄC NA WZGLĘDZIE INDYWIDUALNE MOŻLIWOŚCI WYSIŁKOWE.

W przypadku złych warunków pogodowych (opady śniegu, oblodzenie, błoto) dojazd w celu zabrania państwa z trasy może być utrudniony lub niemożliwy, proszę wziąć to pod uwagę podejmując decyzję o wyjściu.
Przy ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych, możliwość odwołania EDK