Dzieło Pomocy Powołaniom

Celem Dzieła jest niesienie pomocy osobom powołanym rozumianej:

• najpierw jako prośba do Pana Boga o nowe, święte powołania;
  • troska o jak najpełniejszą formację kandydatów do kapłaństwa i życia konsekrowanego;
  • wreszcie jako odpowiedzialność za wszystkich, którzy już realizują swoje powołanie.

W celu włączenia się do wspólnoty Dzieła Pomocy Powołaniom należy podjąć lub kontynuować w jego ramach modlitwę w intencjach powołaniowych. Każdy wnosi do Dzieła intencję szczególnie sobie bliską (np. za kogoś powołanego z rodziny, za miejscowego duszpasterza, o powołania misyjne, itp.), a nadto stara się polecać Bogu intencję wspólną dla całego Dzieła oraz intencje, w jakich modlą się inni jego członkowie.

Do DPP włącza się każdy, kto deklaruje ofiarowanie jakiejś modlitwy lub cierpienia w intencji powołań lub za powołanych. Alumni, kilka razy w roku odwiedzają parafie archidiecezji i spotykają się z członkami DPP, wyrażając im swoją wdzięczność jakimś drobnym znakiem. Za wspólnotę DPP co tydzień we czwartek odprawiana jest Msza św.

Spotkania w pierwszy czwartek miesiąca w kościele św. Wawrzyńca na Mszy wieczornej.