OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 września 2017 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów. Składka na radio diecezjalne. Msza św. o godz. 11.30 sprawowana w intencji rejonów V. i VI.
  2. Jutro święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Zapraszamy na Mszę świętą dzieci i młodzież, a szczególnie młodzież klasy VI i VII Szkoły Podstawowej oraz klasy II i III Gimnazjum. Po Mszy św. obowiązkowe spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek odpust parafialny w Ostrowie.
  3. W czwartek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.  Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
  4. W czwartek zapraszamy rodziców dzieci klas III-cich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Spotkanie rozpoczyna się Mszą świętą o godzinie 18.00, a po Mszy świętej dalszy ciąg spotkania w domu parafialnym.
  5. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny.
  6. W tym tygodniu Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (tzw. Suche Dni Jesienne).
  7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 sprawowana w intencji rejonów VII. i VIII.
  8. W przyszłą niedzielę członkowie Akcji Katolickiej zbierać będą podpisy pod projektem nowelizacji ustawy o ochronie życia ludzkiego. Prosimy parafian, którzy są wierni prawu Bożemu - nie zabijaj, by poparli ten projekt. By złożyć ważny podpis potrzebny jest nr PESEL.
  9. Serdecznie dziękujemy Parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców domów przy ul. Wiosennej i Letniej.
  10. Jeszcze raz przypominamy ważne ogłoszenie. W dzień Matki Bożej Różańcowej, 7 października będziemy przeżywać wraz z całą naszą Ojczyzną modlitwę różańcową „Różaniecdo Granic”. Naszym kościołem stacyjnym jest parafia w Korczowej.  Organizujemy wspólny wyjazd na to nabożeństwo. Parafianie, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę proszeni o zapisywanie się w zakrystii jeszcze do wtorku. W gazetce parafialnej znajdziemy szczegółowy plan tej ogólnopolskiej modlitwy.

INTENCJE MSZY ŚW. 17 - 24/09/2017

17/09/2017 XXIV Niedziela Zwykła

08:00

Za Parafian; 10:00 Msze św. gregoriańskie za + JÓZEFA Lewandowskiego

11:30

Za rejon V i VI; 16:00 O zdrowie i Boże bł. z okazji rocznicy ślubu dla Barbary, Andrzeja i ich dzieci

18/09/2017 Poniedziałek

06:30

1. Za + Stanisława Znojko; 2. Za + Marię Woźniak – (koleżanka Irena Szylar)

1. Msze św. gregoriańskie za + JÓZEFA Lewandowskiego; 2. Za ++ Jana i Zofię

19/09/2017 Wtorek

06:30

1. Za + Marię Woźniak – (koleżanki i koledzy z Włókienniczej); 2. Za ++ Rodziców i Barbarę – (brat Andrzej z rodziną)

18:00

1. O zdrowie, Boże bł. dla sióstr z róży Beaty Krynickiej; 2. Msze św. gregoriańskie za + JÓZEFA Lewandowskiego

20/09/2017 Środa

06:30

1. Za + Marię Woźniak – (rodzina Ćwik); 2. Za + Barbarę Nowak – (rodzina z Mielca)

18:00

1. Msze św. gregoriańskie za + JÓZEFA Lewandowskiego; 2. Za + Józefa Lewandowskiego – (bracia z róży A. Krynickiego)

21/09/2017 Czwartek

06:30

1. Za + Wiesława Rabczaka – (sąsiedzi z ul. Akacjowej); 2. Za + Romana Kurasza – (Brzezińscy)

1. Msze św. gregoriańskie za + JÓZEFA Lewandowskiego; 2. Za + Henryka Sowę

22/09/2017 Piątek

06:30

1. Za + Wiesława Rabczaka – (chrześniak Maciej); 2. Za + Wiesława Rabczaka – (Aniela Kalawska); 3. Za + Wiesława Rabczaka – (rodzice)

Msze św. gregoriańskie za + JÓZEFA Lewandowskiego

23/09/2017 Sobota

06:30

Za + Wiesława Rabczaka – (sąsiedzi Lewandowscy i Wanio)

18:00

1. O zdrowie i Boże bł. na dalsze lata dla Anieli z racji 85 urodzin; 2. Za Księży pracujących w naszej parafii – (rodzice i dzieci rocznicy I Komunii św.); 3. Msze św. gregoriańskie za + JÓZEFA Lewandowskiego

24/09/2017 XXV Niedziela Zwykła

08:00

Za Parafian; 10:00 O potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Elżbiety w 50 rocznicę urodzin

11:30

Za rejon VII i VIII; 16:00 Msze św. gregoriańskie za + JÓZEFA Lewandowskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 września 2017 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna VII Tydzień Wychowania. Zapraszamy szczególnie w tym tygodniu rodziców, dzieci i młodzież do modlitwy o Bożą pomoc i łaski w trudnym procesie wychowania.
  2. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. ofiarujemy naszą parafię Niepokalanemu Sercu NMP. Msza św. o godz. 11.30 sprawowana w intencji rejonów III. i IV.
  3. W środę, 13 września zapraszamy wszystkich parafian na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
  4. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.    Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II godz. 17.45.
  5. W piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny.
  6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 sprawowana w intencji rejonów V. i VI.
  7. Serdecznie dziękujemy Parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców Skołoszowa należących do naszej parafii.

- We wtorek zapraszamy ministrantów i kandydatów do służby liturgicznej. Do grona kandydatów na ministrantów zapraszamy chłopców z klas III-cich.

- W środę zapraszamy na ważne spotkanie wszystkie diakonie: ekonomiczno-gospodarczą, ewangelizacyjną, liturgiczno-modlitewną
i charytatywną.

- W czwartek prosimy na spotkanie Akcję Katolicką.

-  W piątek zapraszamy na kolejne spotkanie młodzież oazową. Wszystkie spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00.

W dzień Matki Bożej Różańcowej, 7 października będziemy przeżywać wraz z całą naszą Ojczyzną modlitwę różańcową „Różaniec do granic”. Naszym kościołem stacyjnym jest parafia w Korczowej.  Organizujemy wspólny wyjazd na to nabożeństwo. Parafianie, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę proszeni są o zapisywanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli.